Dostaň sa do formy po lete s FEMINI VÝZVOU!

Ako si vybrať trendy pánsku bundu, ktorá bude zároveň funkčná?

Advertoriál

Dobrá bunda by mala mať tri veci: mala by byť teplá, štýlová a funkčná. Na trhu sa každý rok objavujú rôzne štýly búnd a kabátov. To, že sú trendy, však ešte neznamená, že sú pre vás vhodné.

Ako si vybrať trendy pánsku bundu, ktorá bude zároveň funkčná?
Zdroj: PR, Seocentrum
13. DEC 2021

Pánske bundy sú jednou z položiek, pri ktorých musíte dostatočnú pozornosť venovať strihu. V skutočnosti neexistujú žiadne stylingové triky, ktoré vám pomôžu vyzerať dobre v prípade, že si zvolíte nesprávnu veľkosť alebo strih bundy, ktorý nelichotí vašej postave. Ak bunda navyše nie je ani funkčná, gratulujeme – práve ste vyhodili desiatky, možno stovky eur za vec, ktorú môžete vyhodiť do koša, alebo venovať na charitu. Na čo teda dbať pri výbere vašej bundy? Pozrime sa na to spoločne.

Ako začať? Správne sa zmerajte!

Pri nákupe cez internet je veľmi dôležité správne sa zmerať a porovnať svoje miery s veľkostnou tabuľkou výrobcu bundy. Medzi najbežnejšie miery pre priliehavé bundy patrí obvod hrudníka a pása, ale pre niektoré bundy môžu byť potrebné aj obvod bokov a šírka ramien. Je dôležité umiestniťmeter vždy na správne miesto, ak chcete napríklad, zmerať obvod hrudníka, obtočte meter okolo najširšej jeho časti. Naopak pri obvode pásu meter umiestnite do jeho najužšej časti.

Alfou i omegou je vhodná veľkosť

Porovnajte svoje miery s veľkostnou tabuľkou a vyberte správnu veľkosť. Väčšina výrobcov búnd má veľkostné tabuľky na svojich webových stránkach. V prípade, že to tak nie je, pomôže vám chvíľka hľadania na internete. Hľadajte tiež rôzne špecifikácie a poznámky k mieram, napríklad či sú uvedené v palcoch alebo v centimetroch, prípadne či je strih bundy priliehavý, voľný, alebo extra voľný (oversized). Uistite sa, že výrobca umožňuje vrátenie tovaru v prípade, že vám bunda nebude správne sedieť.

Pokiaľ vaše miery nespadajú presne do tabuľky a sú na rozhraní dvoch veľkostí, vyberte si tú väčšiu. O číslo väčšiu bundu si môžete zvoliť aj v prípade, že chcete, aby vám bunda bola o niečo voľnejšia. Ak má však bunda priliehavý strih, je vhodné zvoliť si presnú veľkosť. 

Nechajte si poradiť

Niekedy nie je vhodné nechávať veci na náhodu. Prečítajte si recenzie zákazníkov a zistite, ako bude bunda sedieť. Pozrite sa, či sa na webovej stránke alebo na internete nachádza sekcia s komentármi alebo hodnoteniami predchádzajúcich zákazníkov. Všimnite si všetky podrobnosti o strihu a kvalite bundy, ktoré sa objavia viackrát. Napríklad, ak zákazníci, ktorí si kúpili bundu, poznamenali, že je užšia, ako očakávali, možno budete musieť zvoliť väčšiu veľkosť. Naopak, ak sa sťažovali, že bunda bola dlhšia, ako mala byť, siahnite po menšej veľkosti.

Muz

Funkčné je dobré

Okrem toho, že chcete v zime vyzerať dobre, na vaše pánske oblečenie máte ešte jednu dôležitú požiadavku – chcete aby vám bolo teplo. Vyberte si bundu, ktorá je nie len trendy, ale aj funkčná. Pozrite si špecifické vlastnosti bundy a vyberte si aj podľa toho, na aký účel bundu potrebujete. Nezabúdajte na to, že tieto vlastnosti najlepšie oceníte, ak budete bundu nosiť na účel a v teplotných a poveternostných podmienkach, na ktoré bola navrhnutá. V skratke: bunda do dažďa funguje najlepšie v daždivom počasí, lyžiarska bunda na zjazdovke, a kardigan je ideálnou voľbou, ako si vychutnať apres-ski občerstvenie na horskej chate.

Nezáleží na tom, aký druh pánskeho oblečenia hľadáte. Ak si vyberiete správnu veľkosť a zvolíte správnu funkčnosť na základe typu aktivity, ktorú plánujete vykonávať, žiadne počasie vám nezabráni užiť si zimu plnými dúškami a zostať pri tom trendy.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako si vybrať trendy pánsku bundu, ktorá bude zároveň funkčná?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3378
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.