Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

7 dôvodov na pravidelnú masáž

Dnes si povieme, prečo je dobré chodiť pravidelne na masáž. Masáž nie je určená len pre občasný relax za odmenu. Rovnako tak sa na masáž nechodí, len keď máme zdravotný problém. Je dobrá pre naše zdravie a prevenciu z viacerých dôvodov, preto z nej urobme pravidelnú súčasť nášho života.

7 dôvodov na pravidelnú masáž
5. NOV 2013

1. Uľavuje od stresu a odstraňuje únavu

Jeden z najväčších dôvodov prečo sa nechať vymasírovať je uvoľniť stres a zmierniť symptómy úzkosti a depresie. Hnetenie tela pri masáži dokáže znížiť hladinu stresového hormónu a zlepšiť náladu. Takisto masáž zvyšuje hladinu dopamínu a serotonínu, čo zvyšuje koncentráciu a zmierňuje výkyvy nálad.

2. Zlepšuje imunitu

Ďalším benefitom masáže je podpora imunity. Preto je dobré chodiť na masáž pravidelne, aby sme boli odolní a zdraví.

masaz

3. Uľavuje od bolesti

Ak máme napr. bolesti chrbta, vieme veľmi dobre, že masáž nám pomôže uľaviť od bolesti a zlepší našu pohyblivosť. Masáž je rozhodne lepším a zdravším riešením, ako len siahnuť vždy po tabletke proti bolesti. Ak trpíte bolesťami hlavy, migrénou, masáž ich tiež môže zmierniť. Takisto aj tu platí pravidelnosť masírovania.

4. Zlepšuje spánok

Je dokázané, že masáž má pozitívny vplyv na náš spánok. Masírovanie ovplyvňuje delta vlny v našom mozgu, ktoré sú spojené s najhlbšou fázou spánku. Hmm, taká masáž pred spaním od partnera veru nie je na zahodenie.

5. Krása

Masáž je účinným prostriedkom pre spomalenie starnutia našej pokožky tváre. Pravidelná masáž tváre a dekoltu stimuluje krvný obeh, pleť je rozžiarená, čistá a jemná. Je dobrou prevenciou proti vráskam. Rovnako tak pri problémoch s vlasmi je veľmi účinná. Masáž je ideálna aj pri celulitíde resp. pri jej prevencii.

6. Detoxikuje

Napr. lymfodrenážna masáž nás očistí od toxických látok a dokáže nám pekne naštartovať spomalený metabolizmus.

7. Lieči

Ak sme zranení, alebo máme bolesti svalov po ťažkej fyzickej činnosti, masáž nám len prospeje. Masáž znižuje zápal, pomôže sa svalom zregenerovať a skráti čas našej liečby. Ak budete mať nabudúce riadnu svalovicu, pomôžte si jemným masírovaním boľavých svalov.
 


Autor článku

Kamzakrásou.sk

KAM za KRASOU.sk

Všetko o ženskej kráse - čítajte o zaujímavostiach, inšpirujte sa novinkami a módou na každý deň. V katalógu nájdite služby, ktoré vám dožičia skrášľovanie, starostlivosť a hýčkanie. Inšpirujte sa recenziami kozmetiky a iných výrobkov a každý týždeň súťažte o skvelé ceny. Na KAMzaKRASOU.sk nájdete to čo hľadáte a ešte oveľa viac...

http://www.kamzakrasou.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 7 dôvodov na pravidelnú masáž

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.