Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

5 účinných cvičení pre každého

redakcia

Christopher Kilham sa venuje liečivým rastlinám, kultivačným metódam i obchodu s domorodými národmi. 

5 účinných cvičení pre každého
17. JUN 2016

Medicínske výskumy zorganizoval vo vyše dvadsiatich krajinách sveta, o jeho práci s afrodiziakami informovali CNN, Good Morning America či Washington Post.  Preslávil sa však vďaka knihe Päť Tibeťanov. Päť dynamických cvičení pre zdravie, energiu a osobnú silu, ktorá bola bestsellerom dlhých 20 rokov a preložili ju do 27 jazykov, vrátane slovenčiny.

Séria Päť Tibeťanov vyžaduje iba trochu času a úsilia, dokáže však výrazne zvýšiť nielen fyzickú silu a pružnosť, ale aj duševnú bystrosť. Tí ktorí s jogou iba začínajú, spoznajú oslobodzujúci účinok týchto cvikov na vrodenú energetickú silu ľudského tela a mysle. Pravidelné cvičenie zmierňuje napätie a stres, zlepšuje dýchanie a trávenie. Blahodarne pôsobí na kardiovaskulárnu sústavu, vedie k hlbokému uvoľneniu a pohode. Toto cvičenie je nielen účinným prostriedkom na oživenie zmyslov, ale aj na aktivizáciu a využitie životnej energie pri sebapremene.

Knihu Päť Tibeťanov preložili do takmer tridsiatky jazykov a desaťročia bola svetovým bestsellerom. Teraz vychádza v novom vydaní, keďže tie predchádzajúce sa vypredali a záujem ľudí sa neznižoval.
Päť dynamických cvičení pre zdravie, energiu a osobnú silu natoľko zaujalo a chytilo ľudí, že ich cvičili mladí i starší. „Rýchlo som zistil, že ide o výnimočné cviky,“ tvrdí autor knihy Chris Kilham. „Aj keď som im mohol denne venovať len pár minút, mal som pocit, že ma oživujú.“

Už po prvom týždni cvičenia možno pocítiť prílev vnútornej životnej energie, stráca sa únava počas dňa, znižuje sa „hlad“ po kofeíne a zvyšuje sa výkonnosť. Nejde pritom len o marketingový trik. Cvičenia vyvinuli pravdepodobne budhistickí mnísi z tibetského kláštora Šangri-La a korene majú v joge. Vyskúšali ich už milióny ľudí na celom svete. Odporúčajú sa cvičiť ráno alebo tesne pred spaním. Vždy by sa mala odcvičiť celá zostava, pretože každý cvik nesie určitý duchovný obsah a pomáha človeku pracovať s jeho energiou.

Tieto cvičenia stimulujú základné energetické centrá v tele. Zvyšujú vnútornú energiu a tým aj celkovú vitalitu organizmu, omladzujú, zastavujú starnutie a prispievajú k uzdravovaniu. „Je neuveriteľné, ako môže byť toto jednoduché cvičenie nesmiernou potenciálnou hodnotou pre každého, kto je ochotný venovať mu desať minút denne,“ vysvetľuje Chris

V tele sú totiž energetické centrá (čakry) ktoré sa podobajú na rotujúci vír energie. Ak je v týchto centrách dosť energie a centrá navzájom harmonicky spolupracujú, človek je zdravý. Ak je v niektorom energetickom centre málo energie (energetický vír rotuje pomaly), časť tela ochorie (staroba).
Ak je v niektorom centre energie priveľa (energetický vír rotuje príliš rýchlo), telo sa dostane do nevyváženého stavu a tiež ochorie (nervozita, úzkosť).
Na tomto je založených Päť Tibeťanov. 

bux 5 tibeťanov
Zdroj: PR

Zdroj foto: flickr.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 účinných cvičení pre každého

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.