Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom!

5 tipov, ako sa účinne postarať o seba aj o iných

Ako sa upokojiť, či doslova vybiť hnev, únavu a frustráciu? A ako pomôcť nielen sebe, ale aj iným, ktorí to potrebujú? Častokrát stačí pár minút, ktoré  dokážu zmeniť vnútorné nastavenie, pohľad a následne aj celý deň.

5 tipov, ako sa účinne postarať o seba aj o iných
Zdroj: Simona Hulmanová pre Supershape
3. MAR 2022

1. Pokoj treba hľadať najskôr v sebe

Na to, aby sme sa mohli postarať o svoje okolie, potrebujeme sa najskôr postarať o seba. Aj v núdzových postupoch v lietadle má rodič nasadiť kyslíkovú masku najprv sebe a následne dieťaťu. Nie je preto nič sebecké na tom, keď si nájdete počas dňa pár minút pre seba, či už na cvičenie alebo prechádzku. Práve naopak, robíte to pre seba aj pre iných.

2. Pohyb pomáha

Akýkoľvek pohyb. Mne už dlhé roky pomáha najmä power joga keď sa potrebujem upokojiť, alebo dynamické cvičenia typu HIT či tabata, keď sa potrebujem vybiť. Prípadne beh či prechádzka, keď chcem byť vonku. A taktiež otutžovanie, ktoré ma doslova zoceľuje nielen imunitne, ale aj psychicky.

3. Čo dávate, to sa vracia

Hejtu a rozdeľovania máme v spoločnosti a najmä na sociálnych sieťach dostatok. Aj preto mám rada našu komunitu a veľakrát až s dojatím a hrdosťou čítam podporu, ktorú si navzájom v našej podpornej skupinke NEBUĎ LOKŠA dávate.

4. Odpojte sa

Niekedy doslova. Spýtajte sa sami seba, či čas strávený na sociálnych sieťach pomáha, alebo ho viete využiť lepšie. Nemusí to byť len cvičenie, ale aj inšpiratívna kniha, teplá vaňa, prípadne čas spoločne strávený s rodinou, či blízkymi priateľmi. Každý vie najlepšie, čo mu robí dobre a pomáha, len sa na to jednoducho treba viac zamerať.

5. A znova sa pripojte s novým nastavením

Je to ako dýchanie, po každom nádychu nasleduje výdych. Preto keď si oddýchnete, využite získanú energiu správnym smerom. Nikomu nepomôže, keď vidí unavené, smutné, ustráchané či zlomené tváre. A už vôbec nepomôže toto nastavenie vám. Veľa vecí zmeniť nedokážete, veľa však áno.


Autor článku

Janašlm

Jana Šimkovičová

Píšem o tom, čo práve zažívam, a je toho veľa! Všetko sa v mojom živote točí okolo zdravého životného štýlu. Mám taký cieľ, a myslím, že reálny. Žiť spokojný, vyrovnaný a pohodový život. Ak to máte podobne, tak vás môžem na jeho ceste sprevádzať.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 tipov, ako sa účinne postarať o seba aj o iných

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.