Vyformuj sa do plaviek za 28 dní v BIKINI VÝZVE

4 tipy, ako vybrať športové oblečenie

Advertoriál

Chystáte sa urobiť niečo pre svoje zdravie. Idete športovať. Má to ale jeden háčik.

Sportove oblecenie_Muz
28. OKT 2021

Športu ste sa nikdy nevenovali. Skrine máte plné, ale o športovom oblečení môžete len snívať. Je vám jasné, že tričiek a teplákov je všade dosť. Akurát si nie ste istí, že vyberiete naozaj dobre. Uľahčíme vám to. Máme pre vás 4 tipy, ktoré vám s výberom športového oblečenia pomôžu. 

1. Akému športu sa venujete?

Každý šport si vyžaduje inú športovú výbavu. Ujasnite si, ktorému športu sa v najbližšom čase budete venovať. Na jogu si vyberiete vzdušné a ľahké oblečenie. Cvičiť ju môžete aj bosí. Podložku na cvičenie môžete na začiatok nahradiť napríklad koberčekom. Behať v nohaviciach a tričku, ktoré budú plachtiť vo vetre nepôjdete. Bude vám to zavadzať. Pri výbere oblečenia na beh sa zamerajte na teplákya kvalitnú bežeckú obuv.

2. Pekné, ale predovšetkým pohodlné a funkčné

V každom oblečení, ktoré na svoje športové aktivity zvolíte sa musíte v prvom rade cítiť dobre. Nesmie vás obmedzovať v pohybe,ani by vás nemalo nikde tlačiť. V ideálnom prípade by ste ho na sebe vôbec nemali cítiť. Pri zlom výbere oblečenia sa na šport nebudete tešiť a neprinesie želané výsledky. V horšom prípade sa môžete zraniť. Športovať ste začali preto, aby ste sa cítili lepšie po každej stránke. Nepokazte si to. Jasné, že sa vám musí športové oblečenie aj páčiť, ale nemalo by to byť na úkor funkčnosti.

3. Raz a dosť?

Do fitnescentra sa prvýkrát vydajte v tom, čo máte doma. Do kvalitných značkových kúskov investujte v tom prípade, že vás cvičenie bude baviťa že ste si istí, že do posilňovne pôjdete aspoň 2 – 3 krát do týždňa. Keď vás cvičenie vo fitnescentre nechytí za srdce, nebude vám ľúto, že ste do oblečenia investovali veľa peňazí a už ho nevyužijete. Keď doma žiadne športové oblečenie nemáte, kúpte si tričko a moderné tepláky. Máte istotu, že ich využijete aj inde. V skrini vám zbytočne zavadzať nebudú.  

4. Cvičenie vonku vs. cvičenie vo vnútri

Rozdiel je aj v tom, či si vyberáte oblečenie na cvičenie vo vnútri alebo vonku. Na cvičenie vo vnútri nemusíte oblečenie meniť často. V rovnakom si dobre zacvičíte v zime aj v lete. Oblečenie na cvičenie vonku treba prispôsobovať ročnému obdobiu a poveternostným podmienkam.Jeden cvičebný úbor vám na celý rok stačiť nebude. Obliecť sa je finančne náročnejšie, ale keď do športového oblečenia investujete, vydrží vám niekoľko sezón.

V zime sa vrstveniu oblečenia nevyhnete. V pohybe to trochu obmedzuje, ale aspoň vám nebude zima. Nemôžete mať všetko. Pod teplákyamikinu si oblečte kvalitné termoprádlo. Máte pri ňom istotu, že od tela odvedie pot. Bavlna je príjemná a nemá problém sa vám prispôsobiť, ale keď sa spotíte, mokrí budete, kým sa nevyzlečiete. Nie je to nič príjemné. Práve preto sa športové oblečenie vyrába z elastanu, polyamidu a polyesteru. Je to kvalitný a pohodlný materiál, ktorý odvádza pot, prispôsobí sa každému vášmu pohybu a nestráca tvar.

Dobrá rada na záver 

Veľmi voľné športové oblečenie vám môže pri pohybe zavadzať, príliš tesné oblečenie obmedzuje v pohybe. Musí vám sedieť ako uliate.Pred tým, ako sa pre konkrétne oblečenie vyberiete, vyskúšajte viac modelov rôznych značiek.Nebojte sa v oblečení, ktoré skúšate sadnúť, poriadne ponaťahovať ruky a nohy, či urobiť drep. Len tak zistíte, či vás niečo nesťahuje, či nereže. Nemusí vám sadnúť rovnaký strih, ako kamarátovi.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 4 tipy, ako vybrať športové oblečenie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3334
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.