Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 21.4. a získaj DARČEK ZADARMO

2-násobná mama Adrianka je späť vo forme vďaka Supershape princípom

Barbora Volná

Keď myslela, že už so svojím telom po pôrodoch „nepohne“, stavila na Bikini výzvu a zmena na seba nenechala dlho čakať. Adriana Takada, ktorá žije v Japonsku, zmenou svojich návykov zhodila všetky popôrodné kilogramy, spevnila telo, vrátila sa ku konfekčnej veľkosti spred desiatich rokov a vyrysovala si aj bruško. Čo vo svojom živote dvojnásobná mamina a milovníčka cestovania zmenila?

Adriana Takada
Zdroj: Archív A. Takada
12. JUL 2023

Adrianka, ako ste fungovali „pred Supershape", kým ste začali do života aplikovať nové, overené princípy zdravého životného štýlu?

Vždy som mala aktívny, v podstate zdravý životný štýl. Odmalička som chodila na rôzne tanečné, od moderných, cez spoločenské, až po brušné tance. Vždy som sa venovala aj sezónnym športom, v zime lyžovanie, korčuľovanie, v teplejších mesiacoch bicyklovanie, plávanie, turistika. S jedlom to tiež nebolo zlé, „fastfoody“ sa u nás takmer vôbec nejedli, odmalička som nemala rada ani zákusky, keď sladké, tak čokoládu. Avšak prišli dve tehotenstvá, po prvom diastáza 4 centimetre, vďaka cvičeniu s fyzioterapeutkou som ju stiahla na 2 centimetre a celkom, aj keď nie úplne, som sa vrátila do formy.

Ako ste to mali v rámci zdravotného stavu po druhom pôrode?

Ostalo mi 9 kíl a diastáza sa zväčšila na 7 centimetrov, čiže bola už príliš veľká a nedala sa napraviť cvičením. Bola mi odporučená operácia. Nemohla som normálne cvičiť, musela som nosiť sťahovací pás, aby mi „nevyskočilo” črevo. A navyše prišla korona, takže moja operácia sa odkladala…

Adriana Takada

O to ťažšia bola asi aj samotná zmena...

Chcela som sa, samozrejme, vrátiť do formy, no nielen kvôli vzhľadu, ale hlavne preto, že som sa necítila dobre. Mala som zlé držanie tela, bolieval ma chrbát. Spomínanú operáciu som očakávala trochu ako spasenie, že po nej sa to spraví… Ono to však nešlo úplne „samo”. Po niekoľkých mesiacoch od operácie som zase začala cvičiť. Myslela som, že keď budem môcť normálne cvičiť, nebude problém vrátiť sa do formy. Kúpila som si svoj prvý rysovací program, no po 4 mesiacoch cvičenia neprišla absolútne žiadna zmena. Čo ma, samozrejme, dosť demotivovalo a začínala som uvažovať, či predsa tie ženy, čo mi tvrdili, že po 30-tke to už nepôjde, nemali pravdu.

Našťastie, stavili ste na jednu z našich Supershape výziev a potvrdilo sa, že pravdu nemajú.

Rozhodla som sa to ešte raz skúsiť, kúpila som si minuloročnú Bikini výzvu. A zistila som, že veľa vecí som robila úplne zle. Predovšetkým čo sa týka jedla a cvičenia, nikdy som neriešila, že treba jesť niečo iné pred a iné po cvičení, proste som jedla a cvičila kedy sa dalo. A tiež pitný režim som mala úplne zlý, často sa mi totiž stávalo, že som sa napila pri raňajkách a potom som až do obeda nepila, čo som potom doháňala poobede alebo večer.

Adriana Takada

Čo bolo pre vás v rámci zmeny najťažšie?

Najväčšia výzva bola pre mňa začať vstávať skoro ráno. Som nočná sova a neznášam vstávať skoro, no po zvážení možností mi vyšlo, že jediný spôsob ako dodržať všetky pravidlá pri mojom životnom štýle, je cvičiť hneď ráno. A keďže žijem v zahraničí, výzvou bolo tiež zohnať mnohé suroviny, ktoré tu nepredávajú. Často som si musela vyhľadávať potraviny s čo možno najpodobnejšou nutričnou a energetickou hodnotou. Veľmi mi záležalo na tom, aby som výzvu dodržala čo najpresnejšie. Keď už výzva, tak som do toho chcela ísť na 100 %! Bola som zvedavá, čo to so mnou spraví. A zároveň som to brala ako poslednú a jedinú šancu. U mňa nič drastické neprichádza do úvahy. Diétu držať neviem, lebo keď som hladná, nedokážem fungovať. A na nejaký intenzívny tréning každý deň v posilňovni nemám čas, a ani by som to nechcela. U mňa prichádzala do úvahy len taká zmena, ktorá by nenarušila chod našej rodiny a bola by zlučiteľná s našim životným štýlom.

Veľmi mi záležalo na tom, aby som výzvu dodržala čo najpresnejšie. Bola som zvedavá, čo so mnou spraví. A zároveň som to brala ako poslednú a jedinú šancu.

Aké zmeny ste pociťovali, keď ste s výzvou začali?

Výzvu som dodržiavala poctivo a hneď šlo 4,5 kila dole, dokonca aj brucho sa začalo trochu rysovať, ale hlavne som sa začala cítiť oveľa lepšie. Po výzve som si kúpila Premium členstvo a pokračujem dodnes. Do konca minulého leta som schudla 7 kíl, tehličky síce nemám, ale mám dosť výrazne vyrysované brucho, čo je pre mňa šokujúce, že po 2 tehotenstvách vyzerá lepšie ako predtým. Odvtedy som schudla ďalšie 2 kilogramy.

Darí sa vám manažovať si čas pre seba?

Ráno cvičím, vtedy ma nikto nesmie rušiť. (smiech) To moji chlapci vedia a rešpektujú to. Čo sa týka iných vecí, je to skôr náhodné, ale keď sa naskytne príležitosť, vždy ju využijem. 

Adriana Takada

Ak by ste to mohli zhrnúť, čo ste zmenili vo svojom fungovaní?

Najväčšou zmenou bolo ranné vstávanie, aby som mohla cvičiť. Brucho cvičím naozaj poctivo každý deň už vyše roka, vynechala som len v núdzovom prípade, keď som mala napr. skorý ranný let. Pravidlá, ktoré som sa naučila aj neskôr, najmä Femini výzva bola plná nových informácií, tiež dodržiavam, aj keď teda jedálničky si upravujem podľa svojich potrieb. Ale napríklad raňajky a desiate mám takmer výlučne vykladané z jedálničkov z výziev, ktoré mi veľmi chutia a vyhovujú. Predtým som vždy len niečo rýchlo „zhltla”, nejaký jogurt alebo cereálie, síce to nebolo nezdravé, ale ani premyslené a vyvážené. Samozrejme, potom som to dopĺňala nejakým keksíkom alebo čokoládkou.

Vďaka výzve mám dosť vyrysované brucho, po 2 tehotenstvách vyzerá lepšie ako predtým.

Napriek vašim úspechom v rámci zmeny životného štýlu, je niečo, čo by ste chceli zlepšiť?

Áno, spánok. Mám obdobia, keď sa mi darí chodiť spať pred polnocou, ale väčšinou s tým stále bojujem. Viem, aký je spánok dôležitý a naozaj to chcem opraviť, ale čokoľvek mám dokončiť, nikdy nie som hotová pred polnocou… Vďaka výzve som to aspoň trochu zlepšila, predtým som chodievala spať veľmi neskoro takmer stále, teraz už pomenej, no môj cieľ je byť v posteli do polnoci a to sa mi málokedy podarí.

Čo by ste odkázali iným ženám, ktoré sa – takisto ako vy pred časom – trápia a chceli by zmenu?

Drastické diéty nie sú riešenie, treba si nájsť svoju cestu, ktorá bude možno síce pomalšia, ale udržateľná. 

Aj vy môžete zmeniť svoju postavu a život k lepšiemu rovnako ako Adrianka! Podávame vám šikovný návod i pomocnú ruku v našej Supershape Letnej výzve. Čaká vás 28 dní, počas ktorých vás budeme sprevádzať krok za krokom pod vedením výživovej špecialistky a profesionálnych tréneriek. Dostanete k tomu všetky potrebné cvičenia, ako aj chutné jedálničky a fit recepty, tak aby ste dosiahli vytúžené štíhle, pevné a zdravé telo. Zmeňte svoj život k lepšiemu! 

Banner_Letna Vyzva 2023_1600x618.jpg


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 2-násobná mama Adrianka je späť vo forme vďaka Supershape princípom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.