Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

10 krokov k pozitívnemu prístupu k životu!

redakcia

Niet pochýb o tom, že kladný pohľad na život je základom zdravia, úspechu, šťastia a spokojnosti. Je však postoj to jediné, čo odzrkadľuje, ako sa cítime? 

10 krokov k pozitívnemu prístupu k životu!
29. JUN 2015

Aké faktory ovplyvňujú naše myslenie, a teda i kvalitu nášho života? Prinášame vám 10 zaujímavých informácií, ktoré vás privedú na tú správnu a hlavne pozitívnu životnú cestu. Skúste sa inšpirovať aspoň niektorými!

Doprajte svojmu telu rovnováhu

Mimoriadne dôležité je počúvať signály vlastného tela. Telo potrebuje rovnováhu a samo si vypýta presne to, čo mu chýba. Naučte sa preto citlivo vnímať, čo vám hovorí. Zamýšľajte sa nad tým, na čo máte chuť, ale i nad tým, čo by ste už robiť nemali.

Choroba poukazuje na problém

Každé ochorenie má základ v nás, teda v našej psychike. Miesto, kde vzniká, jeho prejavy, liečba a rekonvalescencia, to všetko poukazuje na určité momenty v našich životoch, pri ktorých je potrebné sa zastaviť a zamyslieť.

Buďte šťastní aj vďaka minerálom

Práve minerály pôsobia na náš organizmus blahodarným, a teda aj upokojujúcim účinkom. Magnézium a vápnik sú mimoriadne dôležité pre tvorbu serotonínu, známeho aj pod názvom „hormón šťastia“. Magnézium navyše pomáha vyrovnať sa s každodennou únavou. Efektívnym spôsobom, ako dopriať svojmu telu vzácne minerály, môže byť aj Gemerka. Táto minerálna voda obsahuje oba tieto minerály súčasne, čo uľahčuje ich vstrebávanie. Vďaka ich ideálnemu zastúpeniu v pomere 3:1, vám Gemerka pomôže zvládať každodenný stres, únavu a vráti vám rovnováhu do života.

Milujte svoj vzhľad

Neprestávajte sa o seba starať! Obliekajte sa tak, aby vám to neustále robilo radosť. Upravený vzhľad ocení nielen vaše okolie, ale odzrkadlí sa aj na vašom dobrom pocite a sebavedomí.

Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi

Harmónia organizmu je veľmi krehká. Optimálny pomer minerálov v tele navodí pocit energie. Jej udržiavanie a vynakladanie však závisí aj od nás. Povedzte stop odčerpávaniu životnej energie! Vyvarujte sa ľudí plných ľútosti, ktorí vás kontaktujú len v najťažších časoch. Zamyslite sa nad ľuďmi, ktorými sa obklopujete. Je váš vzťah vyrovnaný?

Teória pozitívneho myslenia

Teóriu pozitívneho myslenia ovládame všetci. Ak ju však máme aplikovať v živote, je to trochu zložitejšie. Ako na to? Tak, ako keby ste porciovali medveďa. Pekne po častiach. Skúste hľadať pozitíva v maličkostiach, všetko sa deje pre niečo a z každej veci sa môžete niečo naučiť.

Chváľte sa!

Každú minútu urobíte niečo pozitívne, čo vás poháňa dopredu. Množstvo takýchto okamihov však zažijete bez prítomnosti okolia. To by vás nemalo odradiť od toho, aby ste sa pochválili sami. Uvedomíte si tak vlastné klady a zároveň vás to povzbudí do ďalších plánov.

Venujte sa tomu, čo vás baví

Jednoduchá teória, o to ťažšia prax. Len takto však dokážete dlhodobo udržať pozitívne myslenie. Ako trávite čas v práci, aké činnosti vás bavia, aké máte koníčky, s kým sa stretávate? Toto všetko je len a len vo vašich rukách. Každý deň je nový začiatok a nová príležitosť byť šťastným. Je to tiež príležitosť spraviť niečo pre svoje telo jednou fľašou Gemerky.

Stavajte si vzdušné zámky

Dôležité je pravidelne sa zamyslieť nad tým, čo chcete, aké sú vaše ciele, aké sú vaše sny a túžby. Či už ide o cestovanie do vysnívanej destinácie, realizovanie dávno zabudnutej záľuby, stretnutie s rodinou alebo priateľmi. Je len na vás, aby ste si tieto túžby splnili.

Plánujte

Keď už vieme, čo chceme dosiahnuť, je nevyhnutné stanoviť si čas realizácie. Už len skutočnosť, že vytúženú vec ideme uskutočniť, nabíja nás pozitívnym myslením.

Na záver

Pozitívne myšlienky sa spájajú so zdravým životným štýlom. Ten je kombináciou duševnej i telesnej rovnováhy. Zatiaľ čo v duševnej oblasti je najdôležitejší pozitívny prístup a radosť, v telesnej oblasti je to najmä počúvanie vlastného tela a starostlivosť o zdravie. Objavte tajomstvo minerálov ukrytých v Gemerke a doprajte svojmu telu presne to, čo potrebuje.

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:

Zaslúžite si všetko, po čom túžite. vizualizácia vám v tom pomôžeZaslúžite si všetko, po čom túžite

Vizualizácia vám v tom pomôže.

 

 

Ako sa vizualizáciou dostať k svojím športovým úspechom a dosiahnuť lepšie cieleAko sa vizualizáciou dostať k svojím športovým úspechom

Skúšali ste si už niekedy predstaviť dosiahnutie vašich športových úspechov ešte pred tým, ako k nim došlo?

 

 

Ako začať cvičiť a vydržaťAko začať cvičiť a vydržať

Počiatočná eufória je jedna vec, to, že u cvičenia zostane iba 50% z tých, ktorí začnú, je vec druhá.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 10 krokov k pozitívnemu prístupu k životu!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články