Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Pochybujete o sebe? Objavte silu sebahodnoty s projektom I See Me

Redakcia

Občianske združenie Trust Women predstavuje svoju novú kampaň I See Me, ktorej hlavným cieľom je zvýšiť sebahodnotu žien a povedomie o jej vplyve na osobnostný a kariérny rast. Projekt podporuje ženy a inšpiruje ich kladne vnímať samé seba bez neustáleho porovnávania sa s ostatnými. Jeho autorkou je Eva Vaľovská, jedna zo zakladateliek iniciatívy Trust Women.

Kampaň I See Me
Zdroj: Trust Women
14. JUL 2023

Kampaň I See Me sa zaoberá otázkou, ako prekonať vnútorné a spoločenské bariéry, ktoré bránia ženám vážiť si samy seba. Projekt sa snaží prostredníctvom odborných rozhovorov so psychológmi a príbehov skutočných žien upozorniť na dôležitosť témy sebahodnoty a na prekážky, s ktorými sa ženy stretávajú v spoločnosti. Zároveň chce podporiť mužov a ženy, ktorí si prajú vytvárať otvorenú a vzájomne podporujúcu spoločnosť, kde je vzájomná úcta samozrejmá.

Eva Vaľovská hovorí: „Nápad na projekt vzišiel z mojej osobnej skúsenosti. V rámci Trust Women stretávam neuveriteľné ženy, ktoré majú skvelé schopnosti zvládať rodinu, kariéru, vzdelávanie, šport a ďalšie veci. Napriek tomu majú neustále pocit, že nie sú dosť dobré. Chcela by som žiť v spoločnosti, kde je pre ženy prirodzené a vítané hovoriť o sebe s hrdosťou." Projekt I See Me sa zameriava na sebahodnotu žien prostredníctvom odborných rozhovorov so psychológmi a príbehov 13 žien, ktoré sú tvárami kampane. Ukazuje kontrast medzi tým, ako vnímame samy seba, a spoločensky uznávanými hodnotami. „Našou snahou je poskytovať inšpiráciu a odborné informácie, aby sme mohli lepšie porozumieť tomu, ako to so sebahodnotou máme a kde a prečo vznikajú bariéry, ktoré nám bránia stať sa takými, akými chceme naozaj byť," vysvetľuje Eva Vaľovská.

Eva Vaľovská

Otázku sebahodnoty rieši mnoho žien

Hlavným cieľom kampane I See Me je povzbudiť ženy, aby si dovolili mať láskavý a prijímajúci vnútorný dialóg založený na rešpekte a sebaúcte. V rámci projektu I See Me  boli vytvorené video a audiovizuálne materiály, ktoré budú slúžiť ako podpora pre ženy pri ich osobnom raste a rozvoji. Projekt I See Me je zastrešený skupinou odborných garantov, ktorí patria medzi špičku v oblasti psychoterapie na Slovensku. Ich odbornosť a skúsenosti zaručujú, že téma sebahodnoty bude spracovaná kvalitne a prístupná pre všetky ženy. Medzi odbornými garantami sú Lenka Uherová, Janka Vyskočil, Vladimír Hambálek, Roman Žitný, Mária Balážová a Kristína Pomothy. S odborníkmi vedie sériu rozhovorov Andrea Vadkerti. Okrem toho sa do projektu zapojili aj ďalší experti zo sféry biznisu a prezentačných schopností, ako sú Lucia Šicko, Lucia Pašková, Lucia Hurajová a Peter Podlesný.

Projekt I See Me získal pozornosť mnohých žien, ktoré sa odvážne podelili o svoje príbehy a pohľady na sebahodnotu. Medzi nimi sa nachádzajú mená ako Milota Sidorová, Lýdia Handzová, Alona Kurotová, Jana Solčianska, Denisa Knotková, Barbora Yurkovič, Iveta Janoviak, Valentína Kasper Rosputinská, Patrícia Garajová Jarjabková, Katarína Sido, Simona Salátová, Zuzana Smatanová a Rada Mikšík. Tieto ženy prinášajú rôznorodé pohľady na sebahodnotu, hovoria o svojom procese zotavovania sa po vyhorení, dotýkajú sa závažných tém spojených so zneužívaním, významom hodnôt v detstve a dospievaní, slobodou a vlastnou identitou, ale dotýkajú sa aj tém starnutia, smrti a prijímania seba samej počas dozrievania.

Zuzana Smatanová

Každá žena je jedinečná

Projekt I See Me symbolicky využíva zrkadlo, ktoré ženy používajú na začiatku a na konci rozhovorov so psychoterapeutkou Jankou Vyskočil. Ženy v ňom vidia svoju jedinečnosť, silu a odvahu, aj keď občas o sebe pochybujú. Projekt I See Me sa tak stáva priestorom, kde ženy nachádzajú odvahu hovoriť o svojich skúsenostiach a podeliť sa s tým, ako vnímajú samy seba. Súčasne s týmto cieľom sa projekt I See Me zaoberá mnohými ďalšími zaujímavými príbehmi a témami, ktoré vznikli počas rozhovorov.

„Spolu so psychológmi plánujeme preskúmať napríklad otázky, akú úlohu zohráva výchova pri budovaní sebahodnoty dievčat alebo ako sa zbaviť rovnice úspech a výkon rovná sa sebahodnota. Veríme, že táto kampaň prinesie hodnotnú diskusiu a inšpiráciu pre ženy, aby si vážili samé seba a nachádzali radosť a hrdosť vo svojich jedinečných kvalitách a schopnostiach,” dodáva Eva Vaľovská na záver.

Informácie o projekte I See Me nájdete na  www.iseeme.sk

Projekt I See Me podporuje Liga za duševné zdravie a IPčko. Jeho partnermi sú ďalej Martinus, Wolt a Podcaster Studio.Jeho aktuálny vývoj môžete sledovať na: IG @trust_women, FB @trustwomen.club, Spotify a YouTube.

I See Me projekt

S čím všetkým pomáha organizácia TRUST WOMEN?

Trust Women funguje ako organizácia od roku 2018, kedy svojim prvým podujatím  na tému Ženy v biznise odštartovala otváranie citlivých tém v kontexte rovnosti pohlaví. Postupne sa podpísala pod niekoľko networkingových podujatí na pôde americkej ambasády, školení  a podujatiach Ženy v politike s čestnou hosťkou Zuzanou Čaputovou alebo vzdelávacích aktivít pre osobnostný rozvoj žien, napríklad Stage je tvoj. Rovnako vytvorila uzavretú komunitu žien v biznise, ktoré si navzájom vytvorili hodnotné pracovné vzťahy založené na dôvere a podpore. Trust Women sa počas covidového obdobia začala venovať aj duševnému zdraviu matiek a otcov a otázkam rodičovstva v kampani #S DEŤMI TU A TERAZ.

Po prepuknutí vojny na Ukrajine pomáhala iniciatíva ukrajinským komunitám začleniť sa do spoločnosti a uľahčiť im priebeh mnohých praktických krokov nevyhnutných k štartu života na Slovensku.

www.trustwomen.eu


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pochybujete o sebe? Objavte silu sebahodnoty s projektom I See Me

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.