TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Rozhovor s Katkou Horváthovou: Pilates rozhodne nie je nuda
Mia

Prinášame vám ďalší z rozhovorov s našimi slovenskými inštruktormi, ktorý reprezentujú určitý druh cvičenia. Tentokrát sme vyspovedali inštruktorku Pilatesu, Katku Horváthovú. A tá vás presvedčí o tom, že pilates nie je nuda, naopak je to "makačka".

Celý článok
Spoznaj čaro a krásu powerjogy
Mia
powerjoga
2
AUG

Naďabili ste na cvičenie powerjoga a neviete, čo si máte pod týmto názvom predstaviť? Je čas vám predstaviť toto cvičenie. Navyše vám ho priblížime aj krásnymi fotkami.

| Počet komentárov: 2
Učíme sa cvičiť pilates: Princípy cvičenia pilates
Mirka
pilates cvicenie
30
JUL

Zaujíma vás, čo sa skrýva za cvičením pilates? Ste na správnej adrese! V najbližších troch článkoch s názvom "Učíme sa cvičiť pilates" vám ho dokonale priblížime!

Z pera lekárky Barbary Ukropcovej: Aach tá sladká krv....
Barbara Ukropcová

Lekárka MUDr. Barbara Ukropcová PhD. dokáže podať zložité informácie skvelým a pútavým štýlom tak, aby sme im rozumeli. Dnes vám prinášame jej prvý príspevok.

Posilnite vnútorné svaly pilates cvičeniami
Tinka
pilates cvicenie
12
JUL

Mnohokrát sa pri cvičení stáva, že zabúdame na precvičenie vnútorných svalov, ktoré držia naše telo pohromade. Prečo a ako by sme mali precvičiť neviditeľné (vnútorné) svaly?

Nepáči sa mi mýtus o tom, že joga je náboženstvo
Mia
http://www.sxc.hu/photo/1098576
27
JUN

Do redakcie nám prišiel mail so zaujímavým článkom. Taktiež s otázkou, či by sme to mohli uverejniť. Po prečítaní tohoto príbehu a úvahy zároveň, sme si povedali, že áno. Stojí to za to.

| Počet komentárov: 6
Túžite po oddychu? "Utečte" na wellness pobyt!
Tinka
http://www.sxc.hu/photo/747589
23
JUN

"Potrebovala by som vypnúť, trochu si oddýchnuť...Áno, a keby mi tak niekto pomasíroval chrbát...". Povzdychnete si takto často? Zrejme je čas, aby ste sa vybrali na poriadny wellness pobyt!

| Počet komentárov: 1
Čo vám pomôže proti nespavosti
Tinka
Spanok_Zena_Postel_4-3
11
JUN

Budíte sa ráno unavení? Máte poci, že ste ani nespali? Zrejme to budú prvé príznaky nezdravého spánku. Prečítajte si, čo robiť, aby ste mali dlhý a pokojný spánok. Veď, kto už rád ponocuje.

| Počet komentárov: 5
Ajuvéda - medicína, ktorá nelieči chorobu, ale človeka
Tinka
http://www.sxc.hu/photo/959113
2
JUN

Do redakcie nám od vás, našich čitateľov prišlo pár e-mailov, že by ste si radi prečítali niečo o alternatívnej medicíny. Ako prvú tému sme pre vás vybrali Ajurvédu. Medicínsky systém, ktorý bol uznaný aj Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

| Počet komentárov: 6
Joga pre lenivých alias thajská masáž
Tinka
http://www.sxc.hu/photo/1255004
27
MÁJ

Máte radi masáže? A čo by ste povedali na zmenu. Vyskúšať exotickú thajskú masáž namiesto klasickej masáži, na akú sme zvyknutí. Nie ste si istí? Možno vás dokážeme namotivovať :)

| Počet komentárov: 4
Pilates ako príjemný spoločník v tehotenstve
Vieročka

Budúce mamičky, máme pre vás skvelú správu. Ak ste zvykli športovať, nemusíte sa cvičenia vzdať úplne. Jedným z veľmi vhodných a nápomocných cvičení je pilates pre tehotné.  

| Počet komentárov: 4
Pravý čas na pilates
Vierocka
pilates
19
MAR

Naše sedavé zamestania dávajú nášmu telu zabrať, hlavne našej chrbtici. Ale nezúfajte, ako prvá pomoc prichádza pilates!

| Počet komentárov: 5
Prekonaj pohodlnosť - Vyzvi srdce k pohybu!
Mia
vyzvi srdce k pohybu
18
MAR

Stotožnili sme sa s celolovenskou kampaňou "Vyzvi svoje srdce k pohybu", a preto vyzývame aj vás. Zapojte sa do tejto súťaže a dajte vášmu telu šancu na pohyb

| Počet komentárov: 5
Novinka z Ázie - Cvičenie jogy na lopte
Mia
Balance Ball joga
11
MAR

Zaujalo by vás cvičenie jogy na lopte? Na Slovensku sa k tomu ešte nedostanete, ale vo svete sa už Balance Ball joga cvičí.  

| Počet komentárov: 4
Výzva Cvičte.sk - Zmeňte svoj životný štýl a začnite cvičiť
Janka K.
http://www.sxc.hu/photo/618326
31
JAN

Dali ste si záväzok, že budete cvičiť? Začali ste chodiť do fitness centra a vaša eufória po pár týždňoch opadla? Je vám jasné, že robíte niekde chybu, ale nedarí sa vám vymotať zo začarovaného kruhu.

| Počet komentárov: 2
Joga ako životný štýl
Mia
http://foter.com/f/photo/5729621053/1c4fdbe692/
21
JAN

Chceli by ste zdravý a harmonický život? Joga ponúka životný štýl, ktorého súčasťou je zdravé stravovanie, pozitívne myslenie a utužovanie tela a duše.

| Počet komentárov: 4
Pomôcky, ktoré vám spestria pilates cvičenie
Mia

Pomôcky na cvičenie pilates sa využívajú pre ochranu pri cvičení, na spestrenie hodiny, ako aj na zintenzívnenie i spríjemnenie cvičenia. Ak by ste si pilates cvičenie spestriť, zaobstarajte si pomôcky na cvičenie.

Pilates náš každodenný
Anetta

Ak ste objavili čaro pilates-u, určite ho túžite cvičiť tak často, ako sa len dá. Chodiť do fit centrá alebo pilates štúdia každý deň je časovo veľmi náročné. Niekedy sme radi a vďační za to, že sa tam dostaneme 2 – 3 krát do týždňa.

Význam dychu v jóge
Anetta

Na hodinách jogy často počúvame ,aby sme nezabudali dýchať. Hlboko a pravidelne. Prečo je dych pri cvičení jogy taký dôležitý?

Jóga pre tehotné – Ideálne cvičenie pre budúce mamičky
Mia

V porovnaní s minulosťou, dnešné tehotné ženy majú možnosť zacvičiť si a byť aktívne aj počas tehotenstva. Veľmi vhodnou formou cvičenia je práve gravid joga.

| Počet komentárov: 10