TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Ako odbúrať napätie pomocou dýchania v relaxácii
Denisa Veselská

Dýchanie je jedným z najdôležitejších prostriedkov pôsobenia na človeka. V joge sa dýchanie považuje za akési zrkadlo osobnosti, a to po stránke zdravotnej i povahovej. Cez neho sa skúma a ovplyvňuje telo i psychika človeka, pretože pôsobenie dychu je mimoriadne rozmanité a celistvé.

Celý článok
Pilates cviky pre pevné a štíhle brucho
redakcia

Trénujete svoje brušné svaly, ale klasické cviky vás už omrzeli? Prinášame osvieženie v podobe pilates cvikov špeciálne pre brušné svaly. Pozrite si naše inštruktážne videa.

Joga a chudnutie
Svetlana Durčáková

Cvičí ju Madonna, Gwyneth Paltrow i supermodelka Christy Turlington. Niečo na tej joge asi bude, napadne mnohým. Žeby si práve vďaka nej udržiavali celebrity svoje dokonalé postavy.

So športovými podujatiami sa roztrhlo vrece. Aj u nás!
redakcia
So športovými podujatiami sa roztrhlo vreco. Aj u nás!
24
APR

K informáciám o cvičení a zdravom životnom štýle určite patria aj športové podujatia a vzdelávacie kurzy v tejto oblasti. Ak patríte k tým, čo sa radi takýchto akcií zúčastňujú, pozývame vás pozrieť si vynovenú sekciu podujatí.

Pilates cviky pre zdravý chrbát
redakcia

Koho nebolí chrbát, nech zdvihne ruku! Sme zvedaví, koľko rúk by bolo hore. Diagnóza bolenia chrbta sa týka mnoho ľudí. Pritom pomôcť si môžeme jednoducho. Stačí pár minút denne venovať správnym cvikom na chrbát. Chrbát si nimi posilníte, uvoľníte a zbavíte ho bolesti.

| Počet komentárov: 2
Psoas: „Sval duše“
Martin Ďuriš

Psoas, alebo štvorhlavý driekový sval, je považovaný za omnoho viac ako len sval, ktorého úlohou je stabilizovať trup. Podľa Liz Koch, je to orgán vnímania tvorený bio-inteligentným spojivovým tkanivom a doslova stelesňuje náš najhlbší pud na prežitie, a čo je snáď ešte významnejšie, našu základnú túžbu rozvíjať sa, zľahka povedané, kvitnúť. Tento sval je dôležitý nie len pre správne držanie tela ale aj pre naše celkové zdravie, vitalitu, energiu a emocionálnu stabilitu.

Piloxing formuje, posilňuje, spaľuje a samozrejme zabáva!
Mirka
Piloxing formuje, posilňuje, spaľuje a samozrejme zabáva!
10
APR

Skupinové cvičenie je kombináciou boxu, pilatesu a tanca. Box buduje výkonnosť, tanec robí cvičenie sexi a elegantným, nuž a pilates sa zameriava na zoštíhlenie a posilnenie všetkých svalov. Všetko sa deje pri hudbe a prináša kopec zábavy. Zacvičili si ho Hillary Duff i Kirsten Dunst, pridáte sa aj vy?

| Počet komentárov: 2
6 cvikov na uvoľnenie chrbta v kancelárii
Svetlana Durčáková

Trávite celé dni v robote? Sedíte, pracujete, hrbíte sa a na konci dňa vás bolí celý človek? Venujte si pár minút a precvičte svoje telo hoci aj vo svojej kancelárii.

| Počet komentárov: 1
Stres je zabijak imunity
Katarína Bergendiová
Stres je zabijak imunity
5
APR

Raz za čas každý z nás prežíva ťažšie chvíle. Zdravotnou hrozbou sa smútok, depresia či stres stávajú až vtedy, ak im podliehame dlhodobo. V súčasnosti je už vedecky potvrdené, že dlhotrvajúce negatívne emócie priamo ovplyvňujú fungovanie našej imunity a následnú chorobnosť. Prečo je tomu tak a ako si s týmito stavmi poradiť?

Kde bolo, tam bolo zrodila sa Ashtanga Yoga
Jaroslav Pávek

Cvičenia majú tiež svoju históriu. Niektoré kratšiu, iné zaujímavo dlhú. Akú históriu v sebe nesie Ashtanga Yoga si môžete prečítať v príspevku inštruktora Jaroslava Páveka.

Strie po pôrode. Ako s nimi zatočiť?
Mirka
Strie po pôrode. Ako s nimi zatočiť?
3
APR

Podľa odborníkov sa strie objavia v priebehu tehotenstva minimálne u 80-tich percent žien. U mnohých začnú vznikať už v prvom trimestri. Problémovými partiami sú brucho, prsia, stehná a zadok. Ako zmierniť strie po pôrode?

| Počet komentárov: 4
Baví Ťa fitness a rád píšeš? Realizuj sa u nás!
redakcia
Baví Ťa fitness a rád píšeš? Realizuj sa u nás!
26
MAR

Tak, ako rastie návštevnosť portálu, rastú aj naše aktivity, preto hľadáme kolegu, ktorý by sa podieľal na príprave našich príspevkov. Ak Ťa baví cvičenie a zdravý životný štýl, zareaguj na našu výzvu. Možno si vyberieme práve Teba!

Joga pomáha nastoliť rovnováhu v behu
Martin Ďuriš
Joga pomáha nastoliť rovnováhu v behu
25
MAR

Niekedy sa nám môže zdať, že beh a joga stoja na dvoch rozdielnych brehoch fyzickej aktivity. Avšak veľké množstvo profesionálnych športovcov využíva práve jogu na vybalancovanie extrému, ktorý môže priniesť intenzívny športový tréning. Cítia, že práve most medzi týmito dvoma brehmi je to, čo ich posúva ďalej vo výkonnosti.

Chudnite hlavou a srdcom
Mgr. Dagmar Sliacka
Chudnite hlavou a srdcom
22
MAR

Jar prichádza a otvára nové túžby. Zhadzujeme zimné kabáty a svetre, ktoré dokázali zakryť naše prehrešky voči zdravému životnému štýlu. Nejeden z nás sa postaví pred zrkadlo a kritickým pohľadom zhodnotí, či sa zmestí do toho, či onoho a či neželaná „faldička“ nenaruší jeho vzhľad v priliehavejších odevoch.

Kundalini joga: Prebuďte svoju spiacu energiu
Svetlana Durčáková
Kundalini joga: prebuďte svoju spiacu energiu
19
MAR

Joga je mnohoraká disciplína a aj po rokoch záujmu dokáže stále prekvapiť. Jedným z druhov jogy, ktorý je u nás takmer neznámy, je kundalini joga. Ak vás na prvý pohľad neodradia cvičitelia odetí v bielej farbe s bielymi pokrývkami na hlave alebo neobvyklé pohyby a spev mantier, máte šancu precítiť nezvyčajný príliv energie. To aspoň sľubujú prívrženci tohto vraj najpôvodnejšieho druhu jogy.

Keď v joge všetko ladí alebo o dychu, pohybe a vinyase - 2.časť
Jaro Pávek
Keď v joge všetko ladí alebo o dychu, pohybe a vinyase - 2.časť
15
MAR

Prečo je vlastne dych tak dôležitý pri joge?! Dych je to, čo nás odlišuje od mŕtvych. To čo zabezpečuje náš každodenný chod a funkcie. Je to naša životná sila, naša energia, naša Prana. Preto je tak dôležitý.

BodyArt - nový druh cvičenia na Slovensku
Mirka
Aktualita týždňa: BodyArt - nový druh cvičenia na Slovensku
12
MAR

BodyArt vo veľkej miere využíva kreativitu i prvky iných cvičebných metód. Patrí do kategórie Body & Mind cvičení, ktoré vnímajú človeka ako neoddeliteľný celok zložený z tela, duše a mysle.

Keď v joge všetko ladí alebo o dychu, pohybe a vinyase - 1.časť
O vinyase, pohybe a dychu v joge_1.časť
6
MAR

Jedným z cieľov jogy je vybudovať si schopnosť kontroly svojich zmyslov a zmyslových činností. V pozíciach upriamujeme svoj pohľad na jediný bod, odolávame “pokukovaniu” po okolí, neustále počúvame svoj dych a kontrolujeme celý svoj dýchací (energetický) systém - pevné panvové dno, brucho, zvuk a vyrovnanú dĺžku dychu, precíznosť a načasovanie pohybu, spojenie pohybu so správnym dychom,...

Kryoterapia - posilnite sa pred výkonom
Kryoterapia - posilnite sa pred výkonom
3
MAR

Na zimu zvykneme strašne nadávať. Najmä, ak je dlhšia, ako sa predpokladalo. Túžime, aby ju čo najskôr nahradila jar. A pritom je liečba chladom taká účinná. Dobrou správou je, že ľadovým medveďom sa môžeme podobať na chvíľu v akomkoľvek ročnom období. A liečiť si pri tom rôzne diagnózy.

Ashtanga Yoga - prečo cvičiť dokola stále "to isté" ? Alebo navyše aj sám?!
Ashtanga Yoga - prečo cvičiť dokola stále
27
FEB

Bežne sa stretávam s názorom ľudí, že nemajú moc radi Ashtanga jogu, lebo tam cvičia stále to isté, chýba im fantázia, rozmanitosť pozícií, náročné pozície,...