TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Je pre vás pilates príliš nudný? Skúste spirals, cvičí sa už aj na Slovensku
Mirka

Aj vy ste si mysleli, že spirals je len akousi „menej podstatnou“ súčasťou pilatesu? Chyba! V skutočnosti ide o ďalší prírastok do kategórie body&mind cvičení, ktorý vyvinuli profesionáli z Veľkej Británie. Motivujúca hudba, zaujímavé choreografie, tanec v spojení s pilatesom, jogou a strečingom. To je spirals!

Celý článok
Získajte pokojnú myseľ a zdravé telo vďaka hatha joge!
Mirka

„Všetci sme jedinečné bytosti, a tak by som každému v prvom rade odporučila, nájsť si svojho učiteľa, ktorý vás bude pozitívne inšpirovať a viesť tým správnym smerom,“ myslí si inštruktorka hatha jogy Eva Zajasenská.

Rozšírili sme sortiment. Prinášame ďalšie vecičky pre cvičenie a váš zdravý životný štýl
redakcia
Rozširujeme pôsobenie: Prinášame užitočné vecičky pre cvičenie a váš zdravý životný štýl
18
SEP

Do nášho obchodíku opäť pribudli nové vecičky. Nájdete tam nielen užitočné a štýlové vecičky. Najnovšie nám pribudlo čosi aj pod zub. Pozrite, čo tam už všetko máme. 

Stopnite toxíny, nadváhu a ochabnuté svaly. Cvičte hot jogu!
Mirka

Teplota okolo 40 stupňov Celzia pôsobí na ľudský organizmus hneď vo viacerých smeroch. Odvádza z tela toxické látky. Zlepšuje dýchanie a koncentráciu. Svaly sú rozohriate, pripravené na vykonávanie jogových pozícii, čím sa znižuje riziko vzniku zranenia.  

Vyberte si štýl jogy, ktorý vám vyhovuje!
Mirka

Joga je pre všetkých. Veta, ktorá z úst inštruktorov jogy zaznieva pomerne často. A s pravidelnosťou sa vyskytuje aj v článkoch na webe a v časopisoch. Je to naozaj pravda? Je joga skutočne pre každého?

Flyfit: Schudnete, vyformujete si postavu a zbavíte sa bolestí chrbta!
Mirka

Ľudia visiaci dolu hlavou, „upevnení“ v špeciálnej sieti. To je jedna z obľúbených pozícií, ktorá sa pri flyfite vykonáva. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o náročnejší šport, najmä kvôli prvkom akrobacie. Pravdou však je, že flyfit je pohybovou aktivitou, ktorá je vhodná takmer pre všetkých. Mladých. Starých. Ľudí s nadváhou, bolesťami chrbta i tých, ktorí majú ťažkosti s kĺbmi.

Jogou na pomoc deťom v Afrike
redakcia

Všetci, ktorí máte radi jogu a chcete týmto krásnym cvičením podporiť dobrú vec, pozývame vás na charitatívnu akciu pod názvom Aréna viac než šperk.

Pilates Medical – balet na žinenke, ktorý pomôže boľavým krížom
Eva Bacigalová

Ak je sama lekárka dôkazom toho, že jej cvičenie zlepšilo zdravotný stav, určite to vzbudí vašu pozornosť. Doktorke Monike Klenkovej učaroval pohybový aparát človeka už dávno – okrem toho, že ako rehabilitačná lekárka a pediatrička pomáha svojim klientom a vzdeláva fyzioterapeutov a športových lekárov, je tiež autorkou a spolupautorkou viacerých odborných publikácii o tom, ako si poradiť s ochoreniami tradične označovanými ako „bolesti v krížoch“.

Sú mýty o Vojtovej metóde ako o bolestnej rehablitácii pravdivé?
Mirka

Najčastejšie si pod pojmom Vojtova metóda predstavíme bolestivé cvičenie sprevádzané plačom, ktoré musia absolvovať dojčatá, ohrozené nejakou poruchou pohyblivosti (okrem iného aj s diagnózou detskej mozgovej obrny), pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta, a následne aj doma spolu s rodičom. Čo je pravda? A čo zasa mýtus?

Rýchla chôdza spojená s cvičením jogy? No predsa Hiking joga!
Mirka

Nevyhovujú vám ani dynamickejšie štýly jogy, pretože sa prevažne cvičia v interiéri? Potom skúste Hiking jogu, ktorá spája rýchlu chôdzu s objavovaním prírodných zákutí a cvičenie jogy do jedného pestrého celku. Musíte uznať, že výhovorka: „Milujem kardio, joga ma nebaví,“ už jednoducho neobstojí.

Zlyhania v joge, za ktoré si (ne)môžeme sami
Jaroslav Pávek

Joga je z roka na rok populárnejšia a teší sa čoraz väčšej návštevnosti. S väčším záujmom - dopytom rastie aj ponuka - štýlov a množstvo ľudí učiacich/predcvičujúcich jogu. V dave sa však stráca kvalita, alebo teda povedomie a dopyt po kvalite “produktu” joga.

Cvičenie jogy sa v lete presúva pod holé nebo
Mirka

Tráva je zelenšia, vzduch čerstvejší, šum stromov intenzívnejší, farby kvetov pestrejšie a slnko na nebi žiari akosi jasnejšie. Cítite spojenie nielen s okolitou prírodou, ale aj ľuďmi, ktorí cvičia jogu spolu s vami. Je to neuveriteľné. Možno to bude znieť ako klišé, ale kto nevyskúša, vie si to predstaviť len veľmi ťažko.

Leňošiť, alebo byť v pohybe? Aktívne dovolenky sú čoraz viac vyhľadávané!
Mirka

Zlatistá pláž, horúce slnko, osviežujúca morská voda, vylihovanie na pláži s knižkou a drinkom v ruke, alebo obľúbená športová aktivita niekoľkokrát týždenne, turistika, poznávanie, plávanie v mori, adrenalín a kopec zážitkov. Ktorá z týchto možností vás láka viac? Ak žijete aktívne, určite druhá. Aj na Slovensku dopyt po fit dovolenkách rastie a zaujímavá je aj ponuka cestovných kancelárií.

Pozdrav slnku 108 krát ako cesta k meditácii
Anna Čurová

Jogínsky pozdrav slnku alebo Surja Namaskara je jedinečný a nepretržitý sled cvikov jogy, ktorý vás zároveň pripravuje na cvičenie jednotlivých asán. Pozdrav slnku posilňuje a zároveň uvoľňuje svaly celého tela a dá sa cvičiť ako samostatný súbor cvičení.

| Počet komentárov: 1
Joga sa stáva tréningovým doplnkom hokejistov
redakcia

Pomaly si joga nachádza svoje miesto aj medzi športovcami, ktorí sa svojmu športu venujú profesionálne. Svečia o tom aj novovzniknuté programy na cvičenie jogy ako napríklad jogahockey.

Candella masáž – relaxujte originálne a s dokonalým pôžitkom!
Mirka
Candella masáž – relaxujte originálne a s dokonalým pôžitkom!
30
MÁJ

Už len predstava voňajúcej sviečky, ktorá sa roztápa teplom plamienka na masážny olej, dopadá na pokožku tela, pomaly sa vstrebáva vďaka dotykom rúk, je fascinujúca. Všetko sa odohráva pri tlmenom svetle. Candella masáž, alebo ak chcete „sviečková“ masáž, dokonale poteší všetky zmysly, prináša uvoľnenie, relaxáciu a vyživí pokožku.

V júni na vás čaká množstvo športových podujatí, kurzov a školení
redakcia
V júni na vás čaká množstvo športových podujatí, kurzov a školení
29
MÁJ

Športovať môžete nielen na svojich pravidelných hodinách vo fitku, alej na rôznych podujatiach, fit akciách alebo na špecializovaných kurzoch. Akých? Pozrite sa, aké podujatia na vás čakajú v júni.

Emotional fitness – nielen telo potrebuje tréning, ale aj duša
Mirka
Emotional fitness – nielen telo potrebuje tréning, ale aj duša
21
MÁJ

Vieme, koľko by sme mali vážiť, aké by mali byť naše miery, tvar tela, kondícia, fyzická sila... Týmto cieľom prispôsobujeme jedálniček a tréningy. Zdolávame vysoké vrchy, dvíhame ťažké závažia, dokážeme prejsť desiatky kilometrov po vlastných. Keď však prídu problémy, sme plní strachu, napätia, úzkosti, pesimizmu. Chýba nám vnútorná sila a pozitívny prístup.

Pilates cviky pre pevný zadok
redakcia
Pilates cviky pre pevný zadok
14
MÁJ

Kto by ho nechcel? Pevný, pekný a sexi zadok, ktorý v každej sukni a nohaviciach vyzerá jednoducho skvelo! Nemusíte ostať iba pri snívaní. Práve naopak, zobuďte sa a začnite na svojom vytúženom pozadí pracovať.

| Počet komentárov: 1
Objavte svoj vnútorný pokoj v meditácii
Denisa Veselská
Objavte svoj vnútorný pokoj v meditácii
12
MÁJ

Meditácia je stav, v ktorom sme prítomní sami so sebou, s otvoreným srdcom a pokojnou mysľou. Hoci patrí medzi techniky jogy, vyskytuje sa bežne aj v niektorých náboženstvách a východných filozofiách typu budhizmus, zen, taoizmus, alebo ázijské bojové umenia.