Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Zvoľte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Ďalšia strana
Michael King: Novodobý kráľ pilatesu
Mirka

Prepojil tradičné princípy pilatesu s modernými fitnes trendmi. Dnešný pilates ponúka človeku presne to, čo potrebuje.

 

Celý článok
Hot joga: Vypotíte toxíny, tuk i zlú náladu
Mirka

Jogové pozície, správne dýchanie a vysoká teplota v miestnosti spôsobujú, že sa z vás rinie pot. 

Uvoľnite napätie v práci. Tieto cviky vám pomôžu
Mirka

Ste pod tlakom, neviete sa uvoľniť a pociťujete únavu? Vieme, čo vám pomôže. 

Džala néti: Jogová očista nosných dutín
Mirka

Počas chladných mesiacov sme viac náchylní na problémy s dýchacím aparátom. Predchádzať im môžeme aj prostredníctvom očistnej jogovej techniky džala néti. Skúsite ju tiež? Stačí vám na to špeciálna nádobka a slaná voda.

Iyengar joga: Štýl jogy, ktorý je západnému človeku blízky
Mirka

Hľadáte statický štýl jogy, ktorý je sústredený na detail, pričom budete postupovať od základných jogových pozícií a techník dýchania k pokročilejším? Ste toho názoru, že ani s meditáciou to netreba v joge preháňať? Práve ste ho našli. 

Pozvánka na prvý oficiálny workshop PortDeBras pod vedením Heleny Ballovej
redakcia

Ladné cvičenie PortDeBras učarovalo najmä ženám. Jedna z nich, Helena Ballová, sa stala oficiálnou prezentérkou, čo ju oprávňuje viesť špeciálne workshopy pre všetkých, ktorí si chcú zacvičiť a dozvedieť sa viac. O tom bude PortDeBras worskshop, ktorý pripravuje Move academy.

Jogové techniky očistia ľudské telo i myseľ
Mirka

Máte ťažkosti s upchatým nosom, bolesťou hlavy či tráviace problémy? Špeciálne jogové techniky očistia nielen dýchací aparát alebo tráviaci trakt, ale tiež pomôžu odstrániť kožné problémy, nespavosť či zlepšiť koncentráciu.  

Ako to dopadne, keď inštruktorke na materskej chýba pohyb
Jana Šimkovičová

Inštruktorka jogy a PortDeBras Vlaďa Jurišová sa cvičeniu venuje celý život. Keď sa ocitla na materskej dovolenke, zistila, aké náročné je chodiť cvičiť mimo domu. Našla však inšpiráciu a dnes cvičí PortDeBras spolu so svojím synom Emilom. Ako to vyzerá si môžete pozrieť v ich spoločnom videu. 

Kurzy jogy na Slovensku ponúka aj nová škola Fredyho Ayisiho a Joža Pročka
Jana Šimkovičová

Slovensko má svoju ďalšiu jogovú školu. Každý, kto má ambície stať sa inštruktorom jogy a hľadá možnosti jogového vzdelania, sa tejto správe určite poteší. 

Dali by ste sa nahovoriť na jogu v akváriu?

Lákajú vás netradičné štýly jogy? Ak vás nezaujala joga smiechu ani nahá joga, ba ani joga v parku či vo vzduchu, čo by ste povedali na jogu v akváriu? 

Najznámejšie centrá jogy v Indii
Mirka

Domovom jogy je India. Nájdete tu množstvo škôl a inštitúcii, ktorých poslaním je vyučovať jogu ľudí z celého sveta. Poznáte tie najznámejšie? 

Jogín Matej Jurenka si plní svoje sny. Spolu s priateľmi založil jogovo-meditačné centrum Lovinka
Jana Šimkovičová

Mnohokrát hľadáme odborníkov a skúsených ľudí v zahraničí, aby sme sa dozvedeli viac. Pritom niekedy ich máme rovno pod nosom, respektíve v Lovinke. Na čo chodiť za jogou do Indie, keď nám môžu poslúžiť skúseností Mateja Jurenku na Slovensku?

| Počet komentárov: 1
Cesta jogy
Robert Urgela

„Pri učení sa asán, existujú dve možné cesty. Mechanická cesta, ktorá je rozšírená, a potom intuitívna cesta, ktorá hovorí o tom, že sa asánu nedá naučiť, je možné ju len objaviť.“ Toto je len časť zo zaujímavého rozhovoru o tajuplnej joge a jej krásach.

Svet prišiel o významného učiteľa jogy. B.K.S. Iyengar zomrel vo veku 95 rokov
Jana Šimkovičová

Podľa denníka The Times of India,  B.K.S. Iyengar zomrel dnes ráno po nedávnej hospitalizácii v nemocnici v Pune, India. Jógovému učiteľovi BKS Iyengar vďačíme za to, že sa joga dostala aj do krajín „západného sveta“.

Jogová terapia vám pomôže získať pevné zdravie i vnútornú spokojnosť
Mirka

Jogová terapia vychádza z princípu samotnej jogy, ale je doplnená o ďalšie účinné metódy, ktoré majú pomôcť človeku zbaviť sa zdravotných ťažkostí a získať psychickú pohodu. 

Trápi vás svalová nerovnováha? Skúste pilates
Mirka

Svalová nerovnováha sa najčastejšie prejavuje nepríjemnou bolesťou v oblasti chrbtice. Najúčinnejšou prevenciou je pravidelné cvičenie, ktoré je zamerané na posilnenie vonkajšieho i hlbokého svalstva. 

Mantry v joge prispievajú k získaniu vnútorného pokoja a harmónie
Mirka

Započúvali ste sa niekedy do melódie niektorej z mantier? Tieto magické zvuky, ktoré sú súčasťou jogy, sú nielen krásne, ale hlavne majú svoje poslanie a tým je prispieť k dosiahnutiu vnútornej rovnováhy. 

Jin joga má podobné účinky ako akupunktúra
Mirka

Jin joga je nazývaná aj akupunktúrou bez ihly, pretože vytváraním tlaku na konkrétne body pomáha zlepšovať zdravotný stav orgánov v ľudskom tele.

Akrojoga. Náročný tréning nielen pre telo, ale aj pre dušu
Mirka

Čo poviete na kombináciu jogy a akrobacie? Pozdáva sa vám? Hlavne o tom je totiž akrojoga.

Pilates ako liek na problémy s chrbticou?
Danka

Na internete sa množia diskusie týkajúce sa pozitívnych účinkov pilatesu na problémy s chrbticou. Naozaj má na ne toto cvičenie priam zázračný vplyv?

Zvoľte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Ďalšia strana