Var rýchlo a chutne s knihou ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2.

Zvoľte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Ďalšia strana
Kurzy jogy na Slovensku ponúka aj nová škola Fredyho Ayisiho a Joža Pročka
Jana Šimkovičová

Slovensko má svoju ďalšiu jogovú školu. Každý, kto má ambície stať sa inštruktorom jogy a hľadá možnosti jogového vzdelania, sa tejto správe určite poteší. 

Celý článok
Dali by ste sa nahovoriť na jogu v akváriu?

Lákajú vás netradičné štýly jogy? Ak vás nezaujala joga smiechu ani nahá joga, ba ani joga v parku či vo vzduchu, čo by ste povedali na jogu v akváriu? 

Najznámejšie centrá jogy v Indii
Mirka

Domovom jogy je India. Nájdete tu množstvo škôl a inštitúcii, ktorých poslaním je vyučovať jogu ľudí z celého sveta. Poznáte tie najznámejšie? 

Jogín Matej Jurenka si plní svoje sny. Spolu s priateľmi založil jogovo-meditačné centrum Lovinka
Jana Šimkovičová

Mnohokrát hľadáme odborníkov a skúsených ľudí v zahraničí, aby sme sa dozvedeli viac. Pritom niekedy ich máme rovno pod nosom, respektíve v Lovinke. Na čo chodiť za jogou do Indie, keď nám môžu poslúžiť skúseností Mateja Jurenku na Slovensku?

| Počet komentárov: 1
Cesta jogy
Robert Urgela

„Pri učení sa asán, existujú dve možné cesty. Mechanická cesta, ktorá je rozšírená, a potom intuitívna cesta, ktorá hovorí o tom, že sa asánu nedá naučiť, je možné ju len objaviť.“ Toto je len časť zo zaujímavého rozhovoru o tajuplnej joge a jej krásach.

Svet prišiel o významného učiteľa jogy. B.K.S. Iyengar zomrel vo veku 95 rokov
Jana Šimkovičová

Podľa denníka The Times of India,  B.K.S. Iyengar zomrel dnes ráno po nedávnej hospitalizácii v nemocnici v Pune, India. Jógovému učiteľovi BKS Iyengar vďačíme za to, že sa joga dostala aj do krajín „západného sveta“.

Jogová terapia vám pomôže získať pevné zdravie i vnútornú spokojnosť
Mirka

Jogová terapia vychádza z princípu samotnej jogy, ale je doplnená o ďalšie účinné metódy, ktoré majú pomôcť človeku zbaviť sa zdravotných ťažkostí a získať psychickú pohodu. 

Trápi vás svalová nerovnováha? Skúste pilates
Mirka

Svalová nerovnováha sa najčastejšie prejavuje nepríjemnou bolesťou v oblasti chrbtice. Najúčinnejšou prevenciou je pravidelné cvičenie, ktoré je zamerané na posilnenie vonkajšieho i hlbokého svalstva. 

Mantry v joge prispievajú k získaniu vnútorného pokoja a harmónie
Mirka

Započúvali ste sa niekedy do melódie niektorej z mantier? Tieto magické zvuky, ktoré sú súčasťou jogy, sú nielen krásne, ale hlavne majú svoje poslanie a tým je prispieť k dosiahnutiu vnútornej rovnováhy. 

Jin joga má podobné účinky ako akupunktúra
Mirka

Jin joga je nazývaná aj akupunktúrou bez ihly, pretože vytváraním tlaku na konkrétne body pomáha zlepšovať zdravotný stav orgánov v ľudskom tele.

Akrojoga. Náročný tréning nielen pre telo, ale aj pre dušu
Mirka

Čo poviete na kombináciu jogy a akrobacie? Pozdáva sa vám? Hlavne o tom je totiž akrojoga.

Pilates ako liek na problémy s chrbticou?
Danka

Na internete sa množia diskusie týkajúce sa pozitívnych účinkov pilatesu na problémy s chrbticou. Naozaj má na ne toto cvičenie priam zázračný vplyv?

Chcú sa hýbať, ale potrebujú vás. Pomôžte SMS-kou a vyhrajte!
Jana Šimkovičová
Chcú sa hýbať, ale potrebujú vás. Pomôžte SMS-kou a vyhrajte!
14
JUL

Nadácia TA3 pripravila charitatívnu zbierku na pomoc desiatim hendikepovaným ľuďom. Tí potrebujú liečbu, ktorá je finančne veľmi nákladná. Zaslaním SMS správy na číslo 832 prispejete na liečbu desiatich vopred vybraných ľudí a zapojíte sa tak do súťaže o skvelé ceny. A pôjde tu aj o pohyb! Motiváciou vám bude hendikepovaný cyklista, ktorý sa vydá na cestu naprieč celým Slovenskom. 

Tantrická joga vás zbaví (nielen) problémov v sexe
Danka

Ak ste žena, už istý čas nie ste vo svojej koži, trápia vás problémy osobné, pracovné, prípadne ťažkosti sexuálneho charakteru, čítajte ďalej. Pomôcť by vám mohla tantrická joga Mohendžodáro.

Novou hviezdou Instagramu je táto krásna inštruktorka jogy!
Danka

Tí, ktorí jogu milujú zhodne tvrdia, že joga nie je cvičenie, ale spôsob myslenia a životný štýl. Pravdou je, že počet jej priaznivcov z roka na rok stúpa a podaktorým skalným dokonca priniesla celosvetovú slávu.

4 malé tipy pre aktívnu relaxáciu
Jan Smetánka
4 malé tipy pre aktívnu relaxáciu
22
MÁJ

Čas dovoleniek sa pomaly blíži a je ideálnou príležitosťou na vytvorenie nových návykov pre náš pravidelný odpočinok a relaxáciu v bežnom pracovnom režime. Áno, reč je o aktívnom odpočinku, čo znamená, že pre to musíme sami niečo urobiť.

Cvičenie s nami robí divy. Spomaľuje poškodenie očí
Janka
Cvičenie s nami robí divy. Spomaľuje poškodenie očí
13
MÁJ

Ďalší dôvod, prečo prekonať svoje lenivé ja! Cvičenie má nepochybne množstvo pozitívnych zdravotných účinkov na ľudský organizmus. Najnovšia štúdia zistila, že ľudia venujúci sa aeróbnemu tréningu, môžu spomaliť proces poškodzovania sietnice. Poškodenie sietnice môže dôjsť až k slepote!

| Počet komentárov: 2
Cestou qi gong

„Qi gong pripomína bojové umenie tai-či, ale ide o liečebný pohybový systém, na ktorý tai-či logicky nadväzuje ako vyšší stupeň.“ Dlhé roky v zdraví – starobylé čínske cvičenie qi gong je cestou k naplneniu tejto prirodzenej ľudskej túžby. Ani sa pri nej nezapotíte a efekt pocítite po prvej hodine.

S pilatesom do formy alebo ako precvičiť celé telo za pár minút
Jana Šimkovičová

„Keď si mladý a máš chorú chrbticu, tak si ako starý. Keď si starý a máš ohybnú a fungujúcu chrbticu, tak si ako mladý a môžeš robiť všeličo,“ hovorí skúsená inštruktorka pilatesu Helena Ballová. Čo je podľa nej pri cvičení pilatesu najdôležitejšie?

Cvičíme 5 Tibeťanov
Mirka

Tibetskí mnísi oplývali veľkou múdrosťou. Podarilo sa im odhaliť prameň mladosti, z ktorého môžeme v súčasnosti čerpať i my. 5 Tibeťanov je  jednoduché jogové cvičenie, ktoré pomáha obnoviť rovnovážne prúdenie energie v ľudskom tele, vďaka čomu je človek zdravší, cíti sa mladšie a vitálnejšie.

| Počet komentárov: 1
Zvoľte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Ďalšia strana