TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Šťastie je o rozhodnutí každého jedného z nás!

redakcia

Po vianočných sviatkoch, ktoré nás stiahli mimo reality všedných dní, sme opäť tvrdo pristáli v reálnom svete. 

 

Šťastie je o rozhodnutí každého jedného z nás!
28. JAN 2016

A nič sa v ňom nezmenilo! Tak ako sa na Nový rok patrí, dali sme si množstvo predsavzatí, ktoré spája jediné: spokojný a naplnený život. Upratujeme si vlastné priority a upriamujeme pozornosť na to, čo by sme na sebe chceli zmeniť tento rok. Je to však potrebné? Koľkokrát ste sa už takto chceli zmeniť? Schudnúť, nájsť si lepšiu prácu? Bezhlavo sa zamilovať, či precestovať celý svet?

Povieme vám pravdu, na ktorú ste už možno sami zabudli: nepotrebujeme nový rok na nový začiatok. „Každá životná skúsenosť je naším učiteľom. Každý deň je nová cesta.  Každá hodina je novým rozhodujúcim momentom. Každá sekunda je vašou novou šancou,” hovorí Brandon Bays, svetový líder v oblasti zdravia a osobného rozvoja.

Zaslúžite si byť spokojní každý okamih. Preto všetko, čo túžite robiť inak, môžete zmeniť tu a teraz, stačí sa len zamyslieť a ponoriť do vlastného vnútra. Odpovede sú vo vás.

Nikto vám nedokáže dať zaručený recept na šťastie, ani balíček rád „ako na to“, aby práve tento rok vyšlo všetko podľa vašich predstáv. Existuje však niekoľko krokov, ktorým keď dáte vlastný, teda osobný obsah, stanú sa vašou cestou k spokojnému a naplnenému životu. Tomu vášmu.

1) Odpustenie vás oslobodí

Zmierte sa so starými krivdami: vy nie ste to zlé, čo sa vám v živote stalo. Zbavte sa statusu obete a budujte si svoj svet s čistým štítom. Odpustite ostatným a najmä odpustite sebe. Zaslúžite si byť sám sebou a tiež to všetko dobré, čo na vás v živote čaká.

2) Prejavujte vďačnosť za to, čo máte

Každý deň prináša milión malých, no zato krásnych zázrakov. Otvorte oči a pozrite sa na tú krásu. Poďakujte sa za lúč slnka počas mrazivého dňa, za úsmev neznámeho človeka na ulici, za všetky dobré veci, ktoré nemá každý: za to, že sa ráno zobudíte, že máte kam večer skloniť hlavu, že sa máte s kým smiať i plakať.

3) Odvážte sa cítiť svoje emócie

Emócie nie sú „dobré“ alebo “zlé“, to iba naša myseľ ich za také chce považovať. Emócie prichádzajú prirodzene a našou úlohou je im dať voľný priebeh. Zmieriť sa s nimi a otvoriť sa im. Množstvo psychosomatických ochorení má svoj pôvod práve v potláčaných emóciách: nevyriešených vnútorných pocitoch, ktorých sme sa báli príliš na to, aby sme sa im otvorili. Nebojte sa strachu, samoty, smútku, lebo aj najbolestivejšia emócia príde a potom zas odíde: trvá to len pár sekúnd, alebo minút. Následne nastúpi pokoj a uvoľnenie. Naberte odvahu si uvedomiť a precítiť svoje pocity.

4) Milujte ľudí, svet i seba

Milujte hlboko a nezištne, bez potreby a nátlaku. Dávajte a berte a tešte sa z každého ďalšieho dňa, ktorý do vášho života prinesie lásku. Milujte ľudí, seba, prácu i celý svet. Nechajte sa pohltiť láskou. Myslíte, že vás sa láska netýka? Nemáte partnera, alebo vás váš vzťah nenapĺňa? Naučte sa milovať seba. Vytvorte si svet, v ktorom sa budete cítiť milovaný aj bez každodenných prejavov lásky zo strany partnera. Vaše šťastie je len na vás.

5) Žite v prítomnosti

Život je tu a teraz. Minulosť sa už stala. Prečo hľadať odpovede na milión otázok, ktoré vám víria hlavou? Oplatí sa tráviť čas hľadaním odpovedí na otázky, čo sa mohlo stať inak, či sa snažiť dozvedieť od veštkýň a vediem, čo sa stane a zaručene vás neminie? Žijete tu a teraz. Len to je skutočnosť. Pôda pod nohami, vzduch okolo, farby, tiene, hudba... Zastavte sa a vychutnajte si čaro okamihu, ktorý už viac nebude. Minulosť je už za nami a budúcnosť sa pravdepodobne odohrá inak ako v našich predstavách, ktoré poháňajú naše obavy, či doposiaľ nenaplnené túžby.

O týchto krokoch ste bezpochýb už počuli. Nie sú zložité, musíte ich však spraviť sami. A pridruží sa k nim ešte množstvo iných, ktoré už dávno poznáte, stačí si len spomenúť.

Tento rok bude skutočne iný, tento rok bude váš. Šťastie nie je náhoda. Prešli ste kus cesty a napriek tomu, že pred vami sa len pomaličky objavujú ďalšie a ďalšie schody, ktoré ešte presne neviete, kam vedú, viete že ste na tej správnej ceste. Ak na tejto ceste potrebujete vedenie, Brandon Bays: svetový líder v oblasti zdravia a osobného rozvoja zavíta v apríli na Slovensko a predstaví jediný seminár svojho druhu Intenzívna Cesta a Pokročilé nástroje s Brandon Bays. Pozývame vás na Cestu k navráteniu a znovuobjaveniu vášne, pochopenia  zmyslu svojho života a odkrytia skrytého potenciálu, ktorý je v nás.

Viac informácii o podujatí nájdete na stránke www.brandonbays.sk

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Šťastie je o rozhodnutí každého jedného z nás!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.