Aktívny oddych v srdci Štiavnických vrchov

redakcia

Ako prežiť chvíle plné radosti a športu v lone prekrásnej slovenskej prírody?

Aktívny oddych v srdci Štiavnických vrchov
Zdroj: www.salamandra.sk
18. DEC 2019

Slovensko ponúka množstvo príležitostí na aktívny oddych. Pokiaľ ste dospeli k záveru, že Tatry sú síce skvostom Slovenska, ale radi by ste detailnejšie spoznali aj iné kúty našej krásnej domoviny, Štiavnické vrchy a okolie mesta Banská Štiavnica sú vynikajúcou voľbou.

Túžite po spojení aktívnej dovolenky a dokonalého oddychu? Stavte na štvorhviezdičkový hotel Salamandra, v ktorom nájdete luxusné ubytovanie počas celého roka, ale aj wellness centrum s bazénom, reštauráciu, bar či tenisové ihrisko. Nechýba telocvičňa so skvelým vybavením v podobe bežiaceho pásu, stacionárneho bicykla, fitness veže alebo TRX.

Salamandra

V prípade nepriaznivého počasia neváhajte využiť príležitosť a zahrať si pingpong, biliard alebo squash.

Milujete zdravú stravu a v jedálničku preferujete lokálne a sezónne potraviny? Reštaurácia hotela Salamandra spolupracuje s lokálnymi dodávateľmi, disponuje vlastnou záhradkou s bylinkami a včelími úľmi. To znamená, že si tu môžete vychutnať originále sezónne špeciality, ale aj slovenskú klasiku s dôrazom na čerstvosť a sezónnosť potravín.

Salamandra

Priestory hotela Salamandra sú predurčené aj na organizovanie firemných akcií alebo svadieb. 

Ktoré aktivity na vás čakajú v hoteli a jeho okolí?

Zimné športy

K najobľúbenejším zimným športom patrí lyžovanie – uvoľňujú sa pri ňom čarovné hormóny šťastia, človek zabudne na všetky starosti, posilní celé telo, zlepší si kondíciu i koordináciu a navyše si môže vychutnávať kúzlo zimnej prírody.

Skvelé podmienky na lyžovanie ponúka stredisko Salamandra Resort na okraji obce Hodruša-Hámre disponujúce modernou štvorsedačkovou lanovkou s bublinami, bezkontaktným turniketovým a zasnežovcím systémom.

Nechýba lyžiarska škola a možnosť požičať si lyžiarsku výbavu.

Ak neholdujete lyžovaniu, môžete sa vyblázniť na neďalekom klzisku alebo si užiť jazdu na ratraku.

Prechádzky a bicyklovanie

Okolie Štiavnických vrchov nabáda k vychutnávaniu si voľných chvíľ na bicykli. Cyklistické trasy vedú v blízkosti 15 tajchov – niektoré sú vhodné pre fyzicky zdatných bicyklistov, iné sú stvorené pre rodiny s deťmi. Na svoje si teda príde každý. Väčšina trás je tvorená okruhmi, teda končíte tam, kde ste začali.

Nad dedinou Hodruša-Hámre sa nachádza Hodrušské jazero s neďalekým ihriskom slúžiacim na rôzne športové aktivity. Na prechádzky i spoznávanie drevín je stvorené Arborétum Kysihýbel pri Banskej Štiavnici.

Pokiaľ nemáte vlastný bicykel, môžete si ho požičať v požičovni hotela Salamandra.

Salamandra

Plávanie, pobyt v saune a otužovanie

Milovníci plávania môžu využiť bazén v hoteli Salamandra. Súčasťou wellness centra sú aj sauny, vírivky a relaxačná miestnosť. Alternatívou je návšteva Vodného raja Vyhne s relaxačno-športovým centrom. 

Salamandra

Tréningy zamerané na spaľovanie tuku a rysovanie

13. - 15.3. sa v hoteli Salamandra uskutoční SUPER BODY WEEKEND, v rámci ktorého si môžete 2-krát denne vychutnať SUPER BODY cvičenia zamerané na spaľovanie tuku a rysovanie so skvelou trénerkou Leou Grančič a 2x denne SUPER BODY Yoga Special cvičenia určené na zlepšenie sily a flexibility s trénerkou power jogy Jankou Šimkovičovou.

V rámci pobytu s fit polpenziou budete mať neobmedzený vstup do bazéna a wellness centra. Prichystané sú aj bohaté sprievodné aktivity a extra darčeky.

Spoznávanie kultúrnych pamiatok

Z hotela Salamandra v obci Hodruša-Hámre je iba na skok do mesta Banská Štiavnica, ktorého pýchami sú Kammerhof, kalvária, Joergesov dom, Fritzov dom, evanjelický kostol a lýceum, budovy Baníckej a lesníckej akadémie, preslávený betlehem a mnohé ďalšie.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aktívny oddych v srdci Štiavnických vrchov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2827
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.