Zapoj sa s nami do NOVOROČNEJ DETOX VÝZVY!

Ako si vybrať paletu očných tieňov?

Advertoriál

Očné tiene ako produkt na líčenie dokážu veľa, za predpokladu, že ich používate správne. A schopnosť vybrať si tie správne očné tiene je skutočné umenie. 

Oko_Zena_Priroda
30. DEC 2020

Základný princíp výberu palety očných tieňov, ktorý funguje pre všetky dievčatá bez výnimky

Tiene môžu zmeniť naše oči na nepoznanie, zmeniť tvar očí, hĺbku a dokonca aj ich šírku. Napríklad chladnejšie odtiene dodajú hlbší vzhľad, zatiaľ čo teplé odtiene dodajú výraznosť. Tmavé farby oči vizuálne zmenšia, zatiaľ čo svetlé ich naopak zväčšia. Pokiaľ ide o výber profesionálnych očných tieňov alebo iných možností, v tejto veci musíte v prvom rade vychádzať zo zásad spektrálneho kruhu a z toho, či je konkrétny odtieň vhodný pre farbu vašich očí.

Čierne a tmavohnedé oči

Dievčatá s touto farbou očí by si určite mali zvoliť svetlé čokoládové, hnedé, slivkové, tmavozelené, tmavo pieskové a striebornošedé odtiene. 

Zeleno-hnedé oči

Odtiene so znamienkom plus pre oči tejto farby možno určite pripísať: tmavozelené, olivové, zlaté s červeným podtónom, svetlohnedé a béžové. So znamienkom mínus v palete líčenia pre tieto oči, ružová určite stojí za to.

Orieškovo-hnedé oči

Pre takéto oči sú najvhodnejšie najprirodzenejšie farby, napríklad: perleťová, bronzová a šedo-modrá. Ale tiež sa nemôžete vzdať kovovej alebo zlatej farby.

Svetlohnedé oči

Najlepšie možnosti pre dievčatá, ktoré majú vyššie uvedené farby očí, sú: oriešková, bronzová, fialová, zelená, svetlohnedá, tmavá čokoláda a šalvia. Najlepšie možnosti pre dievčatá, ktoré majú vyššie uvedené farby očí, sú to: oriešková, bronzová, orgovánová, zelená, svetlohnedá, tmavá čokoláda a šalviová farba. 

Zelené oči

Pre dievčatá so zelenými očami odporúčajú vizážisti zvoliť si hnedé, zlaté, smaragdové, fialové, slivkové, medené, fialové, lilačné a dokonca svetlo žlté tiene. Ale ak má vaša kozmetická taška odtiene modrej a ružovej, je lepšie ich darovať svojej kamarátke alebo sestre.

Modré oči

Ak máte túto farbu očí, pokojne sa nalíčte v levanduľových, fialových, sivých, bronzových, pieskovo zlatých a šedohnedých odtieňoch. Na druhej strane, ružová, zelená a modrá zasa nie sú rozhodne vaše farby.

Šedé oči

Najlepšie očné tiene pre sivé oči sú: zlatá, šedá, modrá, šedá, béžová, zlatohnedá, ružová a slonová kosť. V líčení očí nepoužívajte modré, zelené a tyrkysové farby.

Modro-šedé oči

Pre dievčatá s touto farbou očí sú vhodné odtiene tmavošedej, karamelovej, fialovej, medenej, zlatej farby, ako aj platinová a slonová kosť.

Make up_Ocne tiene

Najdôležitejším a jednotne správnym spôsobom výberu očných tieňov vám sa určite podarí vytvoriť krásny a vhodný očný make-up. A  to nie je také dôležité, či to bude paleta matných tieňov alebo saténu, alebo s perleťou. Koniec koncov, rozhodujúcim momentom nie je textúra tieňov, ale ich farba - inak všetko závisí od vašej šikovnosti a vytrvalosti.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako si vybrať paletu očných tieňov?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3081
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.