Zapoj sa s nami do DETOX VÝZVY!

5 tipov pre zdravé a krásne vlasy

Advertoriál

Na jeseň sú naše vlasy vystavené niektorým negatívnym faktorom, ktoré ovplyvňujú ich stav a vzhľad: zmeny teploty, vlhkosť a nedostatok slnka. Preto je veľmi dôležité udržiavať vlasy v dobrom stave a pripraviť ich tak na náročnejšie zimné obdobie.

Vlasy_Kadernicka
Zdroj: PR, La MakeUp
12. FEB 2021

Tu je niekoľko rád ako sa správne starať o vlasy počas jesene, aby zostali do budúcej sezóny zdravé a krásne.

1. Umývanie vlasov

Cez jeseň pokožka hlavy nevylučuje toľko mazu ako v lete, preto sú vlasy všetkých typov oveľa suchšie. Najlepším riešením pre ne sú hydratačné alebo výživné šampóny, ale ak vaše vlasy potrebujú po lete rehabilitáciu, odporúčame regeneračné šampóny. Pri výbere šampónu venujte pozornosť aj ošetrujúcim zložkám a nezabúdajte na balzam. Ten slúži ako dodatočná ochrana vlasov v jesennom období. Vhodný šampón si nájdete kliknutím na link: https://makeup.sk/categorys/22806/

2. Styling vlasov

Ak sa v lete môžeme zaobísť bez používania fénu, v chladnejšom období je to zložitejšie. Preto vám odporúčame, aby ste si vlasy fénovali správne. Nepoužívajte najvyšší stupeň teploty a fén udržujte najmenej 15 cm od vlasov. Nezabúdajte na ochranné prípravky proti teplu. Nakoniec použite bez oplachovú emulziu, ktorá vlasy vyživí a ochráni pred agresívnymi vonkajšími faktormi.

3. Výživa a obnova

Maska na vlasy je v jesennom období vašim hlavným pomocníkom. Predovšetkým venujte pozornosť výživným a regeneračným maskám. Raz za čas si doprajte masku na dodanie lesku, ktorá pramienky vlasov zjemní a vyživí. Masky by sa mali nanášať v mierne zohriatom (nikdy nie horúcom) stave. Otvoria sa tak vlasové folikuly a lepšie vstrebú všetky užitočné zložky produktu. Pre maximálny účinok je lepšie vlasy zabaliť do uteráka. Ak máte problém so štiepením končekov, 1 – 2 krát týždenne naneste na ne kokosový olej a nechajte pôsobiť niekoľko hodín.

4. Ochrana pred chladom a vetrom

Ochrana vlasov pred chladom a vetrom je tiež veľmi dôležitá. Počas jesenných mesiacov vlasy nedostávajú potrebnú výživu, čo vedie k ich rednutiu a aktívnemu vypadávaniu. Najlepším spôsobom ako tomu zabrániť, je používanie čiapky, šatky či klobúka. Pozor, akúkoľvek pokrývku hlavy si v teplej miestnosti dávajte dole, aby ste nenarušili aktivitu mazových žliaz!

5. Nezabudnite na vitamíny

Ak sú vaše pramene matné, stratili lesk a prirodzenú pružnosť, ide o zjavné príznaky nedostatku vitamínov. Vysokokvalitná vitamínová výživa prispieva k tomu, aby boli vlasy zdravé, krásne a elastické. Vyživuje nielen vlasy, ale aj pokožku hlavy a pomáha proti vypadávaniu vlasov. V kombinácii so zdravým stravovaním bude táto starostlivosť obzvlášť účinná.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 tipov pre zdravé a krásne vlasy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3117
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.