Proteínové cestoviny sú zo strukovín

Ak je vaším cieľom fit stravovanie, cestovín by ste sa určite mali vzdať. Často sa však stáva, že to nie je taká jednoduchá záležitosť, a práve vtedy prichádzajú na scénu proteínové cestoviny – proteín pasta. 

Proteínové cestoviny sú zo strukovín
8. JUN 2017

Ide o cestoviny s vysokým podielom bielkovín a veľmi nízkym obsahom sacharidov. Práve vďaka tomuto pomeru je možné si ich pripraviť vždy, keď máte na cestoviny chuť.

Na trhu sa nachádzajú dve základné verzie - špagety z čiernej fazule a fettuccine zo zelenej sóje.

Obe tieto verzie sú vyrobené z vody a strukovín a obsahujú až 42% rastlinných bielkovín, sú bezlepkové a pochádzajú z ekologického hospodárstva.

Ako a kedy jesť proteín pasta

Môžete ich použiť vždy, keď mate na ne chuť, buď ako prílohu v rámci obeda alebo večere. Ja ich kombinujem s kuracím mäsom, tuniakom, čerstvou zeleninou a olivovým olejom. Vďaka tomu si viem zabezpečiť vysoký podiel bielkovín, zdravých tukov, vlákniny, vitamínov a tiež minimum polysacharidov. Odporučiť vám môžem aj proteínové cestoviny s paradajkovo-špenátovou omáčkou.

Recept z knihy Zdravé rýchlovky

A naozaj stojí zato ho vyskúšať.

Suroviny potrebné na prípravu:

  • 100g proteínových cestovín
  • 120g syra balkanského typu
  • 50g špenátu
  • 2ks paradajky
  • sladká paradajka
  • himalájska soľ
  • korenie

proteinove cestoviny i

Postup:

Uvarte si proteínové cestoviny. Do vriacej vody dajte paradajky a následne ich ošúpte a roztlačte. Špenát niekoľko minút povarte vo vriacej vode tak, aby sa nerozvaril. Následne paradajky a špenát dajte spolu variť a dochuťte himalájskou soľou, korením a sladkou paprikou. Pridajte balkánsky syr a nechajte ešte chvíľu povariť, aby sa syr mierne roztopil. Cestoviny na tanieri zalejte pripravenou omáčkou a - dobrú chuť.

Ak vás recept a cestoviny oslovili, dnes už proteínové cestoviny MaxSport nájdete bežne dostupné v predajniach s potravinami.

maxsport cestoviny

Foto: Maxsport

 

Zdroj titulnej fotky: Felix_Broennimann, CC0


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Proteínové cestoviny sú zo strukovín

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1969
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.