SYSTÉM TALGAR - KURZ MAI RAM YOGY A MERIDIÁNOVÉHO QIKUNG -ROČNÝ KURZ


Foto podujatia - 80154
Miesto konania: MEDIAHAUS Fraňa Mojtu 18 Nitra
Dátum konania: 21.2.2015, 9.30 do 17.00

O podujatí

Yoga a qikung v systéme Talgar nie sú je ďalšími z mnohých štýlov cvičenia. Znamenajú absolútne nový prístup, návrat k prapôvodným zdrojom – reálnej práci s energiou človeka. Spájajú telesné, energetické a duchovné praktiky do harmonického celku. Tréningy nie sú deformované intelektom západu, uskutočňujú sa podľa prastarých princípov árijských véd a neskorších taoistických princípov. Zároveň ide o revolučne novú metódu, zohľadňujúc osobitosti súčasného človeka západnej civilizácie. Od doby vzniku yogy a qikung sa zmenilo prostredie človeka, vlastnosti vody, vzduchu, potravín a samotného umu človeka a jeho energetických polí. To zohľadňuje systém Talgar a slúži na rozvoj adaptácie dnešného človeka na súčasné životné podmienky.
PRÁNAYÁMA.Jedným z prostriedkov našich tréningov je pránayáma – čo v pôvodnom duchu znamená pociťovanie potešenia z dýchacieho procesu.Začiatočníci si osvojujú rôzne formy práce s pránou, pravo ľavé, horné a dolné dýchanie a takisto stimuláciu čuchového analyzátora vôňami. Na úrovni pokročilích sa spája tréning ásan, meridiánov s pránajámou. Pridáva sa tréning tranzových stavov v dynamike.

MANTRAYOGA je založená na fyziologických zvukoch. Naše mantry nie sú založené na intelektuálnom význame. Stimulujú priamo fyziológiu, prekrvenie vnútorných orgánov. Účinkujú podobne ako bylinky, len okamžite. Fyziologický a energetický účinok zvukov sa objavuje až vtedy, keď vychutnávame každý zvuk, ktorá preniká skrz telo do hĺbky organizmu až do kostí.

ÁSANY nie sú gymnastikou. Podľa prastarých védskych princípov slúžením pocitom potešenia, v stave hraničného vychutnávania natiahnutia sa objavujú fixácie - ásany. V ásane sa zosúlaďuje vnútorné telo pocitov s vonkajším fyzickým telom. Ásanám sa nedá naučiť opakovaním, kopírovaním. V pôvodnom zmysle vznikajú prirodzene so silným vychutnávaním psychického stavu potešenia.

QIKUNG je stimuláciou energie Qi, ktorá sa rodí vo svaloch a šľachách a ďalej sa rozširuje do organizmu. Ako následok oduševnenia vo svaloch, šľachách, kostiach a orgánoch sa objavujú pohyby, dynamika. Niektorí pozorovatelia takýchto tréningov zafixovali vonkajšie formy pohybu tela v qikung a začali ich považovať za určité technické a úmyselné, vykonávanie určitých pohybov, zaujímanie póz. Qikung trénujeme v pôvodnom duchu v sprievode energie potešenia QI.

PRÁNAYÁMA Energia prány sa objavuje vtedy ak začíname cítiť potešenie z procesu dýchania. Spôsob naberania prány v pránayame začali v modernej dobe považovať za dýchacie cvičenia. Tak došlo k zámene prány – vychutnávania procesu dýchania za mechanické dýchanie. Pránajáme sa venujeme na báze samopociťovania a vychutnávania dýchacieho procesu.

UDDÁNA. Dalšou unikátnou formou tréningu v systéme Talgar je udána, tréning vnútornej chuti pre osvieženie lymfatického systému a pre endokrinný systém. Opisuje sa už v starých ayurvédskych textoch ale na západ sa táto praktika dlho nedostala. Udána vzniká stimuláciou chuťového analyzátora smerom do vnútra organizmu. Pôsobí hlboko a osviežuje lymfatický systém. Poskytuje nové možnosti pôsobenia na seba samého.

APÁNA Keď sa energia apány v dolnej časti tela pri praktikách spája s pránou z hornej časti tela objavujú sa nové doplnkové vlastnosti organizmu. Stav super zdravia.

NIDRA YOGA „Božské uvoľnenie“
Yoga nidra je umením hlbokého uvoľnenia a skutočného oslobodenia tela, mysle a duše. Prináša hlboký odpočinok nervového systému. Zlepšuje pamäť, zvyšuje tvorivé schopnosti a dokáže transformovať osobnosť človeka

YOGA SRDCOVÉHO PULZU
Ďalším nástrojom pri meditáciách je vnímanie osobného pulzu. Používanie svojho pulzu na vedomej úrovni sa stáva blahodarným. Meditačná prax Yogy pulzujúceho vesmíru je základom obrodenia kvalít a vlastností človeka. Efektom praktiky je urýchlenie regeneračných procesov, vnútorná rekonštrukcia organizmu

A S P E K T Y T R É N I N G U
TELO - UPEVNENIE ZDRAVIA

Fyzické telo sa začína zbavovať dysbalancií, problémov a zapína sa proces jeho omladzovania.

ENERGIA
Trénujúci získavajú doplnkovú energiu. Vracia sa ku svojim koreňom. Rozvíja 12 energetických fáz symetricky bez násilia jednej fázy nad druhou.


DUCH - OKOLNOSTI ČLOVEKA A RIADENIE UDALOSTÍ ŽIVOTA

Vo svojich tréningoch s jednotlivými formami energie dochádza k formovaniu, svojho tela okolností tzv.karmy Rozvíjaním nových vlastností organizmu sa dajú rozblokovať ohraničenia seba samého a formovať nové skutočnosti svojho života.

Qikung
Pri praktikách qikung je najpodstatnejšia nie technika tréningu, ale stav človeka. Tréning qikung vychádza z podstaty, esencie života. To znamená z návratu k harmonickému striedaniu stavov tak, ako to učí všetky živé bytosti od ich narodenia príroda. Čínske príslovie hovorí: "Ak sa dvere pravidelne nepoužívajú, tak zhrdzavejú pánty". Práve asymetrické zablokovanie človeka v niektorej z funkčných fáz býva príčinou degradácie človeka súčasnosti.


TRÉNING TU A TERAZ
Prístup rozvinutý v tradičných systémoch Východu sa nazýva „nachádzať sa Tu a Teraz.“
Tento princíp používame v rámci systému Talgar. Keď sa um nachádza v prítomnosti v Tu a Teraz, človek sa dostáva priamo k vlastnostiam, nie k myšlienkovým procesom. Vtedy sa roztápa tvrdá forma organizmu človeka. Vlastnosti momentálneho vnímania Tu a Teraz, sú schopné zotierať všetko čo už stvrdlo, stiahlo sa, nazhromaždilo v organizme. Ak človek dosiahne tieto vlastnosti, vždy bude v súlade s realitou vonkajšieho sveta, bude mať obrovskú adaptáciu na rôznorodné zmeny. Tároveň sa objavia signály o tejto rovnováhe – silné zdravie, práceschopnosť a činorodosť, pozitívne emócie a vyrovnaná psychika.
TERMÍNY SEMINÁROV V NITRE:
24.1.2015, 21. 2.2015, 21.3.2015, 25.4.2015, 23.5.2015, 20.6.2015, 10.11.-12.7. 2015 - pobyt v prírode , 26.9.2015, 24.10.2015, 21.11.2015
 

Kontaktné údaje organizátora

Meno: Robert
Priezvisko: Urgela
Email:aoum@atlas.cz
Telefón 0902810777
Web:www.7pilierov.wz.cz

Priložené súborypošli na vybrali.sme.sk
 Odporučiť podujatí Vytlačiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.