Indická púť 2014


Miesto konania: Sever Indie, Himaláje
Dátum konania: 30.09.-27.10.2014

O podujatí


V poradí už druhá púť po posvätných miestach Indie sa opäť uskutoční v októbri. Tentokrát sa zameriame na Himaláje a himalájsku Char Dham Yatru – púť k štyrom posvätným chrámom, z ktorých dva oslavujú pramene riek Gangy a Yamnotri. Char Dham yatra je indickou púťou oddanosti , ktorá symbolizuje duchovnú púť do vnútra seba. Údolia majestátnych Himalájí hrdo uchovávajú tisícky rokov staré legendy a históriu týchto posvätných chrámov, ktoré každoročne privítajú tisícky pútnikov.
Našu púť začneme prvé dni októbra (2. – 6.) netradične a to účasťou na Medzinárodnom festivale jógy, kultúry a spirituality ( http://www.yogculturefestival.com/festival_overview.htm ) na univerzite DSVV ( www.dsvv.org ) v Haridware. Pri tejto výnimočnej príležitosti budeme mať možnosť zúčastniť sa mnohých workshopov, stretnúť sa so zaujímavými ľuďmi, zažiť to najlepšie z indickej kultúry a omnoho viac! Z Haridwaru vyrazíme smer Rišikeš, nazývaný tiež mekkou jógy a odtiaľ už smerom Himaláje! Presúvať sa budeme jeepom, ktorý nám bude k dispozícii počas celej púte – cca 2 týždne. Postupne navštívime Gangotri, Yamnotri, Kedarnath a Badrinath. Z Gangotri sa vyberieme na Gomukh, miesto, kde spod ľadovca pramení posvätná rieka riek Ganga.
Počas pobytu v Himalájach sa budeme pohybovať vo vysokých nadmorských výškach. Náš rekord bude pri prameni Gangy – okolo 4000 mnm (rôzne zdroje uvádzajú rôzne čísla). Napriek tomu však náročnosť na kondíciu nie je príliš vysoká, najdlhší trek bude smer Gomoukh - celodenný výšlap, pri ktorom však v prípade potreby sú k dispozícii kone a nosiči. Všetky ostatné miesta sú hravo zvládnuteľné kýmkoľvek (bežne sa na yatru vydávajú indický deduškovia a babičky).
Počas púte sa budeme venovať sadhane (toľko, koľko nám okolnosti dovolia - duchovnej praxi, budeme meditovať, cvičiť, čítať a rozprávať sa, vnímať indickú kultúru a hĺbku hinduizmu). Tak ako naposledy, i tentokrát budeme zažívať Indiou skutočnú, nie tú turistickú v pozlátku klimatizovaného autobusu a hotela (i keď je pravdepodobné, že prvé dni na Festivale budeme ubytovaný v niekoľkohviezdičkovom hotely!)
V závere pobytu navštívime i Malý Tibet Indie – Dharamsalu a McLeod Ganj, miesto, kde prebýva tibetská exilová vláda na čele s Dalailamou.
Dĺžka pobytu: -3týždne až mesiac
Predpokladaný odlet : - posledné septembrové dni resp. prvé dni v októbri
Počet pútnikov v skupine: 7-8 ľudí, aby sme sa pomestili do jedného jeepu. V prípade veľkého záujmu spravíme skupiny dve.
Cena: 1300 eur, v cene je letenka, doprava a ubytovanie, poplatok sprievodcovi (púť je nízkorozpočtová, preto treba počítať so základnými podmienkami bez luxusu)
Strava: - počas festivalu budeme mať stravu zabezpečenú, neskôr budeme riešiť stravu spoločne alebo každý ako bude cítiť
Letenka: -budem riešiť skupinovú letenku pre všetkých so zvýhodnenou cenou
Víza: -po novom si o víza musí žiadať každý osobne, v procese ich vybavovania však budem asistovať!
Očkovanie:- ak sa spýtaš odborníka, odporučí ti ich xy len kvôli zárobku, v skutočnosti stačí hepatitída A a B, a brušný týfus, pre istotu si môžete zobrať aj antimalariká, ale malária sa na severe neobjavuje. Preočkovaný tetanus je tiež potrebné mať.
Všetci ste srdečne vítaní!

Pre bližšie informácie a odpřede na akékoľvek otázky ma prosím kontaktujte bez váhania buď cez
email: petrasara@gmail.com, alebo
tel. č.: 00421 902 230 621 alebo
skype: sararichmondvale

Ďakujem za ďalšie šírenie tejto informácie!

Teším sa na naše spoločné putovanie!

PS: Pre tých, čo majú chuť stráviť mrazivý január v teple, pripravujem prax a púť po posvátných miestach na juhovýchodnom pobreží Indie!

Pranam

Petra Sara Pavitra Pavlacova

Kontaktné údaje organizátora

Meno: petra sara
Priezvisko: pavlacova
Email: petrasara@gmail.com
Telefón (mobil): 0902230621
Web: www.pavitrayogatherapy.com

pošli na vybrali.sme.sk
 Odporučiť podujatí Vytlačiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2522
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.