Gravidjoga


Foto podujatia - 7301
Miesto konania: Centrum Radosť
Dátum konania: Piatky 7:45 a 17:00

O podujatí

Tehotenstvo predstavuje v živote ženy veľmi špeciálne a vzrušujúce obdobie, počas ktorého dochádza k mnohým fyzickým, psychickým a hormonálnym zmenám. Vyžaduje si od budúcej mamičky silu, vytrvalosť, flexibilitu, vnútorný pokoj, vyrovnanosť, uvoľnenie, intuíciu ale aj odovzdanie sa.

Gravidjoga je tehotenské cvičenie venované budúcim mamičkám. Využíva jemné a šetrné pohyby, dýchacie techniky a meditáciu, ktoré pomáhajú udržať energiu ženy v rovnováhe, pretože práve tá je kľúčom k zdravému telu a vyrovnanej mysli. Tehotenská joga prehlbuje vnútornú komunikáciu medzi mamičkou a dieťatkom a vedie ženu k intenzívnejšiemu prežívaniu tohoto jedinečného spojenia.

Gravidjoga zároveň pomáha budúcej mamičke vyrovnať sa s rôznymi (častokrát aj nečakanými) zmenami, ktoré ju v tomto období čakajú. Má blahodárny účinok na chrbticu, podporuje prácu s panvovým dnom a jeho prekrvenie, posilňuje telo, pomáha vyrovnať sa s rôznymi ťažkosťami (kŕčové žily, ischias, bolesti chrbta, nahromadenie vody v nohách…) navodzuje vnútornú rovnováhu a pokoj mysle. Priaznivo ovplyvňuje nielen obdobie tehotenstva ale aj priebeh samotného pôrodu a šestonedelia.

Neodlúčiteľnou súčasťou cvičenia je správne dýchanie (spoznanie svojho dychu, jeho vnímanie a správne využitie). To má totiž obrovský význam nielen v tehotenstve, ale aj pri samotnom pôrode. Správna práca s dychom značne uľahčuje pôrod a pomáha lepšie zvládať pôrodné bolesti. V podstate je tehotenstvo ideálnym medzníkom v živote ženy, kedy s jogou začať.

Čo si doniesť
pohodlné oblečenie, v prípade chladných nôh – ponožky, pitný režim

Čo získam
na kurze sa naučím správne dýchať a používať dýchanie v stresových situáciách, kompletná príprava tela k pôrodu vrátane informácii o pôrodných pozíciach, úľavových polohách a pohyboch, panvovom dne + práca s ním, rôzne informácie o vplyve konkrétnych cvikov na rôzne zdravotné problémy, prípadne na podporenie správnej polohy bábätka

Lektor: Katka Jurenková

Trvanie: 55 minút

Počet lekcií: možnosť predplatenia na 1 mesiac – počet lekcií podľa aktuálneho mesiaca

Príspevok: 6 Eur/1hodina (pri predplatení na 1 mesiac), jednorázový vstup 7 Eur/1hodinaPrihlásiť sa možete telefonicky (+421 949 481 246) alebo mailom na: gravidjoga.sk@gmail.com alebo radost@centrumradost.sk. Prihlášku Vám následne odsúhlasíme, prípadne ponúkneme alternatívu. Je potrebné sa prihlasovať aj pri jednorázových vstupoch (kvôli kapacite priestoru).

Kontaktné údaje organizátora

Meno:
Priezvisko:
Email: radost@centrumradost.sk
Telefón (mobil): 0908/718 233
Web: www.centrumradost.sk

pošli na vybrali.sme.sk
 Odporučiť podujatí Vytlačiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.