Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

VIDEO TRÉNING: Pilates cviky na doma aj pre začiatočníkov

redakcia

Ak hľadáte pokojné, ale pritom efektívne cvičenie, ktorým spevníte telo a zbavíte sa bolestí spôsobených zlým držaním tela, pilates vás osloví. Je to systém cvičenia, ktorý dáva dôraz na postupné spevnenie celého tela. Nasledujúce pilates cviky môžete cvičiť aj doma a sú vhodné aj pre začiatočníkov.

VIDEO TRÉNING: Pilates cviky na doma aj pre začiatočníkov
Zdroj: Luemen Rutkowski / Unsplash
20. APR 2021

Cvičenie pilates zostavil na začiatku 20. storočia Joseph Pilates, nemecký tréner, ktorý bol v detstve chorľavý, ale vďaka fyzickému cvičeniu sa neskôr stal známym trénerom a silákom. Venoval sa gymnastike, kulturistike, živil sa ako profesionálny boxer, vystupoval v cirkuse a dokonca aj britských detektívov trénoval sebaobranu.

V neskoršom veku zostavil na základe svojich skúseností systém cvičenia, ktorý nazval "kontrológia", pretože pri ňom pomalými, kontrolovanými pohybmi a dýchaním precvičujete celý pohybový aparát. Toto cvičenie sa však do sveta rozšírilo pod názvom pilates.

Začať cvičiť môžete aj doma, niektoré z cvikov vám v nasledujúcom videu predvedie profesionálna trénerka pilatesu, Helena Ballová.

Uvedený pilates tréning je ukážkou a súčasťou uceleného mesačného video programu na domáce cvičenie pre štíhle a pevné telo SUPER BODY. V tomto video programe nájdete 28 plnohodnotných video tréningov a viac než 12 hodín cvičenia.

Super Body_On-line_DVD_1920x1080px


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Pilates cviky na doma aj pre začiatočníkov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3199
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.