Kundalini joga - prebúdza energiu v tele

Tinka

Kundalini joga je nejcelostnejší spôsob práce s človekom, jeho zdravím a jeho vývojom. Kundalini joga rozvinula predovšetkým umenie vnímať. Jej cvičením dokážete prebudiť životnú energiu, ktorú často nevyužívame.

http://foter.com/f/photo/4883554849/b1455bcdac/
6. OKT 2011

Kundalini je slovo, ktoré doslovne znamená "skrútený". Systém spirituality stojaci nad jogou verí, že v každom človeku existuje libiduálna sila ženskej energie, ktorá leží skrútená na spodku našej chrbtice.

V latinčine "os coccyges" a v slovenčine kostrč je údajne pozostatkom nevyvinutého chvosta u človeka. Toto miesto hinduisti nazývajú ako bod, kde "leží spiaca Šakti, stvoriteľka vesmíru, teda Šakti Kundalini. Pre iných je to spiaci had, ktorý - ak ho zobudíme - po chrbtici vylezie hore do nášho mozgu ako bohyňa s obrovským potenciálom.

Kundalini joga je vlastne sebarozvojový systém človeka, ktorý zahŕňa riešenie zdravotných problémov, rozvíjanie talentu, podporu života a jeho intímnejších prejavov. Kundalini "spí" v panve a je možné ju aktivovať.

Keď aktivujeme energiu

Kundalini sa aktivuje cvičením, aktívnymi meditáciami, emočnými prejavmi, masážou a tantrickou párovou technikou.

Keď sa niekomu podarí zobudiť túto energiu, mal by vedieť, aké účinky očakávať. Zobudiť ju totiž môže aj čiastočne a s nepredvídateľnými dôsledkami. V prvom rade však treba povedať, že naša medicína (až na ojedinelé výnimky) nedáva veľkú váhu myšlienke, že je možné v našom tele zobudiť "spiacu kráľovnú vesmíru". Toto tvrdenie vyplýva zo skúseností ľudí, ktorí takéto niečo dokázali a ktorí sa pravdaže opierali o staroveké techniky a múdrosti.

Aké výhody Vám prinesie cvičenie Kundalini joga?

Fyzické výhody

Môžete získať lepšiu fyzickú kondíciu vášho organizmu, silnejšie a pružnejšie telo. Taktiež si môžete zlepšiť dýchanie, poskytuje vám viac životnej energie. Napomáha vyrovnávať metabolizmus, zlepšuje systém krvného obehu. Ráno sa už nebudete zobúdzať s rôznymi bolesťami krku a podobne, posilní váš imunitný a nervový systém.

Mentálne výhody

Pomáha vám sa lepšie sústrediť, čistí myseľ. Môžete naučiť svoju myseľ, aby bola pokojnejšia v každodennom živote a ako zlepšiť akceptáciu seba samého, pozitívne myslenie. Môžete naučiť svoju myseľ nemyslieť a dostať ju do nulového bodu. Toto je však veľmi pokročilá technika, ktorú dokážu ovládať jogíni.

Čistenie organizmu

Správnym dýchaním, pohybom a naťahovaním svojich svalov, masírujete svoje vnútorné orgány a zvyšujete rozširovanie krvi. Pomáha vám zbaviť sa toxínov a nahromadeného stresu v organizme. Zosilnenie a zlepšenie životnej sily vám dopomôže k lepšej nálade a nadšeniu vo vašom živote.

Duševné výhody

Pomôže vám uvedomovať si lepšie vaše vlastné telo, vaše city a ako aj vnímanie okolitého sveta a potreby iných ľudí. Budete schopní spojiť svoje telo, myseľ a dušu, ktoré vám pomôžu zlepšiť kvalitu vášho života a stať sa tvorivými.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kundalini joga - prebúdza energiu v tele

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.