Fredy Ayisi: Ľudia sú presýtení komerčnými vecami

Nedávno sme stretli Fredyho Ayisi na akcii Tanec a Joga, na ktorej viedol hodinu jogy. Na chvíľu sme si ho odchytili. Chceli sme vedieť, ako to s ním a jogou bolo a vlastne stále je. Fredy nám dal zaujímavý pohľad na to, čo joga pre neho znamená.

Fredy Ayisi: Ľudia sú presýtení komerčnými vecami
28. SEP 2012

Prinášame vám ďalší z rozhovor so známymi osobnosťami. Po Tomovi Nicholsonovi sme si odhytili Fredyho Ayisi. Prečítajte si zaujímavý a inšpirujúci rozhovor, v ktorom Fredy okrem iného hovorí:

"Ľudia chcú začať robiť niečo pre seba inou formou. Sú presýtení komerčnými vecami. A jogou vedia nahodiť nový životný štýl, začnú robiť niečo pre seba."

Teba si ľudia väčšinou spájajú s tancom. Ako si prešiel od tanca k joge?

Vieš, je to celé tak, že k joge som prešiel iba v tom, že som to dal verejne. Joge som sa však začal venovať už veľmi dávno. V dvanástich rokoch som začal robiť karate a žena môjho trénera nás zaučila do prvých základov. Už vtedy ma to veľmi zaujalo. Začal som byť v karate viac flexibilnejší a rozťahanejší. A potom keď sme začínali robiť break dance, tak som mal náskok tým, že som bol viac ohýbnejší.

 

fredy


Stala sa teda joga tvojou súčasťou?

Áno, jogu robím celé roky. Neskôr som sa začal zaoberať aj jej duchovnou stránkou. Pred siedmymi rokmi som bol na návšteve u známych v New Yorku. A tam ma zobrali na hodinu jogy. Zistil som, že je úplne super spojenie modernej jogy so všetkým tým, čo robím. Celé ma to pohltilo a vtedy som s mojimi tanečníkmi zorganizoval prvé jogové hodiny. Keď som videl záujem ľudí o hodiny, rozhodol som sa otvoriť jedno z prvých jogových centier na Slovesnku.


Čím to je podľa teba, že narastá záujem o cvičenie jogy?

Myslím, že je to tým, že sa nám otvorili možnosti. Veľa ľudí cestuje, vidia, čo sa deje vo svete. Získavajú nadhľad a sú viac otvorenejší. Ľudia chcú začať robiť niečo pre seba inou formou. Sú presýtení komerčnými vecami. A jogou vedia nahodiť nový životný štýl, začnú robiť niečo pre seba. A práve to má dnes trend. Ľudia sa začali zaoberať sebou samým. Celkovo cvičenie u ľudí začína naberať na obrátkach viac ako kedykoľvek predtým.

 

fredy ii


Čo teba osobne uchvátilo na joge?

Zoberiem to z druhej strany, pretože joga si vybrala mňa. Joga ma sprevávadzala vždy a všade. A keby sme sa poznali dlhšie, tak by si videla, že celá moja filozofia a myslenie je tým prepletené. Rozmýšľam na základe toho a celý môj vnútorný svet je o joge. Nie je to len o asánach, o cvičení. Všetko, čo som dosiahol a prežívam je nejakým spôsobom spojené s jogovým systémom alebo princípom.


Okrem cvičenia natáčaš DVD, pripravuješ hudbu, rôzne iné materiály. Kde čerpáš inšpiráciu?

:) Môj život je taký inšpiratívny.


To ťa ráno niečo napadne a ideš na to?

Mám také šťastie od Boha, že robím to, čo ma baví. Z toho aj žijem. Tým pádom mám veľa priestoru a času rozmýšľať a vyvíjať sa. Som v predstihu pred ľuďmi, ktorí sa musia osem hodín alebo aj viac venovať svojej práci, ktorú možno až tak nemilujú. Ale musia zarábať peniaze. Ja sa venujem tomu, čo chcem. A možno aj preto tie veci prichádzajú tak samé ku mne.

 

Tiež patrím k ľuďom, ktorí rozmýšľajú ako to urobiť, nie ako sa to nedá. Keď ma napadne niečo veľkolepé, tak za tým musím ísť.  A teraz už verím v  zhmotňovanie pozitívnych myšlienok. Že keď ma niečo nadchne, keď si niečo predstavujem, tak sa to zhmotní. Môžem to potvrdiť aj vo svojom osobnom živote.

 

fredyiii

 

Autor: Jana Šimkovičová
Zdroj foto: Archív Fredy Ayisi

Fredy Ayisi na podujatí Tanec a Joga


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Fredy Ayisi: Ľudia sú presýtení komerčnými vecami

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.