Manuál športového nováčika: Spoznajte pilates
Eva Bacigalová

Nech cvičíte akokoľvek, vždy robíte dobre. Pohyb telu prospieva bez ohľadu na ročné obdobie, váš vek alebo kondíciu. Ak chcete na jeseň vyskúšať cvičenie, ktoré nie je náročné, no pritom výsledky sa dostavia takmer okamžite, skúste Pilates.

Celý článok
Chráňte svoje telo pred toxínmi. Používajte prírodnú kozmetiku
Mirka
Chráňte svoje telo pred toxínmi. Používajte prírodnú kozmetiku
16
OKT

„Chémiu“ jeme, natierame na pokožku, umývame si ňou vlasy. Výsledok? Trpíme alergiami. Pleť je posiata vyrážkami, vlasy sa lámu a mastia. Pokožka hlavy je plná lupín. Aj to sú niektoré z dôvodov, prečo dopyt po kozmetike bez syntetických zložiek rastie. Ako ste na tom vy?

Túžite zbaviť sa stresu? Tieto cvičenia vám zaručene pomôžu
Mirka

Naháňam sa po celý deň a aj tak nič nestíham! Šéf je neustále za mojím chrbtom a kontroluje ma. Kolega čaká, kedy urobím chybu. Deťom sa príliš nedarí v škole. A ako by to nestačilo, začínajú sa ozývať zdravotné problémy. Nemám pre seba ani minútku. Jednoducho som v strese!

Odhoďte šaty a staňte sa slobodnejšími. Cvičte nahú jogu!
Mirka
Nahota v joge pomáha oslobodiť telo aj myseľ. Cvičili by ste jogu nahí?
4
OKT

„ ... pomáha nám aspoň na chvíľu vystúpiť z ohraničenia našej mysle a ega a prehĺbiť intímny vzťah ku svojmu vlastnému telu. Cvičenie navodzuje pocit fyzickej a psychickej pohody. Je to krásne uvoľnenie a uvedomenie si svojej telesnej podstavy bez hanby, bez posudzovania toho, čo máme na sebe,“ hovorí o nahej joge česká inštruktorka Zdeňka Huňáčková.

Marta Koleničová cvičenie milovala, no Pilates jej prúdil v žilách
Mária Penciaková

Svet pilatesu navždy opustila slovenská legenda Marta Koleničová. Smúti nie len jej rodina, priatelia, ale aj jej zverenci a svet Pilatesu. Pilatesová kráľovná svoju životnú energiu a silu mala na rozdávanie. Paradoxom sa stalo, keď ju potrebovala ona bolo jej málo.

| Počet komentárov: 1
Začnite deň s úsmevom a plní energie. „Pozdravte slnko“!
Mirka

Telo, duša a myseľ. Tvoria podstatu človeka. Úloha je dávno zadaná: pracovať na sebe zo všetkých síl. Ako? Napríklad vykonávaním cvičenia pozdrav slnku. SURYA NAMASKAR je dvanásť jogových pozícií, plynule nadväzujúcich na seba, ktoré pozitívne ovplyvňujú všetky tri aspekty nášho JA.

Spoznajte zázvor ako liek!
Mia
http://www.sxc.hu/photo/193563
28
SEP

V staroveku zázvor nazývali „panacea“ liek od všetkých chorôb. V kuchárstve nachádza najširšie použitie.
V medicíne - všeliek! Ponúkame aj zaujímavé zázvorové recepty pre čaje.

Jedinečný Body & Mind kongres sa blíži
redakcia

Milujete yogu, pilates, bosu, portdebras, či powerstrech? O pár dní sa koná už tretí ročník kongresu Body&Mind, na ktorom si môžete zacvičiť všetky tieto cvičenia spolu s najlepšími prezentérmi Európy. 

PortDeBras - krása tanca a účinnosť cvičenia v jednom
Helena Ballová

Dvaja chlapíci, každý inej národnosti a predsa majú veľa spoločného. Pohyb. Vytvorili úspešný program PortDeBras, cvičenie, ktoré milujú ľudia na celom svete. Ponúkame vám zaujímavý rozhovor s Juliom Papi a Vladimírom Snezhik, s ktorými sme sa rozprávali nielen o PortDeBras. Svetoznámi inštruktori a prezentéri rozprávali o svojom pracovnom, ale aj súkromnom živote.

Je pre vás pilates príliš nudný? Skúste spirals, cvičí sa už aj na Slovensku
Mirka

Aj vy ste si mysleli, že spirals je len akousi „menej podstatnou“ súčasťou pilatesu? Chyba! V skutočnosti ide o ďalší prírastok do kategórie body&mind cvičení, ktorý vyvinuli profesionáli z Veľkej Británie. Motivujúca hudba, zaujímavé choreografie, tanec v spojení s pilatesom, jogou a strečingom. To je spirals!

Získajte pokojnú myseľ a zdravé telo vďaka hatha joge!
Mirka

„Všetci sme jedinečné bytosti, a tak by som každému v prvom rade odporučila, nájsť si svojho učiteľa, ktorý vás bude pozitívne inšpirovať a viesť tým správnym smerom,“ myslí si inštruktorka hatha jogy Eva Zajasenská.

Rozšírili sme sortiment. Prinášame ďalšie vecičky pre cvičenie a váš zdravý životný štýl
redakcia
Rozširujeme pôsobenie: Prinášame užitočné vecičky pre cvičenie a váš zdravý životný štýl
18
SEP

Do nášho obchodíku opäť pribudli nové vecičky. Nájdete tam nielen užitočné a štýlové vecičky. Najnovšie nám pribudlo čosi aj pod zub. Pozrite, čo tam už všetko máme. 

Stopnite toxíny, nadváhu a ochabnuté svaly. Cvičte hot jogu!
Mirka

Teplota okolo 40 stupňov Celzia pôsobí na ľudský organizmus hneď vo viacerých smeroch. Odvádza z tela toxické látky. Zlepšuje dýchanie a koncentráciu. Svaly sú rozohriate, pripravené na vykonávanie jogových pozícii, čím sa znižuje riziko vzniku zranenia.  

Vyberte si štýl jogy, ktorý vám vyhovuje!
Mirka

Joga je pre všetkých. Veta, ktorá z úst inštruktorov jogy zaznieva pomerne často. A s pravidelnosťou sa vyskytuje aj v článkoch na webe a v časopisoch. Je to naozaj pravda? Je joga skutočne pre každého?

Flyfit: Schudnete, vyformujete si postavu a zbavíte sa bolestí chrbta!
Mirka

Ľudia visiaci dolu hlavou, „upevnení“ v špeciálnej sieti. To je jedna z obľúbených pozícií, ktorá sa pri flyfite vykonáva. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o náročnejší šport, najmä kvôli prvkom akrobacie. Pravdou však je, že flyfit je pohybovou aktivitou, ktorá je vhodná takmer pre všetkých. Mladých. Starých. Ľudí s nadváhou, bolesťami chrbta i tých, ktorí majú ťažkosti s kĺbmi.

Jogou na pomoc deťom v Afrike
redakcia

Všetci, ktorí máte radi jogu a chcete týmto krásnym cvičením podporiť dobrú vec, pozývame vás na charitatívnu akciu pod názvom Aréna viac než šperk.

Pilates Medical – balet na žinenke, ktorý pomôže boľavým krížom
Eva Bacigalová

Ak je sama lekárka dôkazom toho, že jej cvičenie zlepšilo zdravotný stav, určite to vzbudí vašu pozornosť. Doktorke Monike Klenkovej učaroval pohybový aparát človeka už dávno – okrem toho, že ako rehabilitačná lekárka a pediatrička pomáha svojim klientom a vzdeláva fyzioterapeutov a športových lekárov, je tiež autorkou a spolupautorkou viacerých odborných publikácii o tom, ako si poradiť s ochoreniami tradične označovanými ako „bolesti v krížoch“.

Sú mýty o Vojtovej metóde ako o bolestnej rehablitácii pravdivé?
Mirka

Najčastejšie si pod pojmom Vojtova metóda predstavíme bolestivé cvičenie sprevádzané plačom, ktoré musia absolvovať dojčatá, ohrozené nejakou poruchou pohyblivosti (okrem iného aj s diagnózou detskej mozgovej obrny), pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta, a následne aj doma spolu s rodičom. Čo je pravda? A čo zasa mýtus?

Rýchla chôdza spojená s cvičením jogy? No predsa Hiking joga!
Mirka

Nevyhovujú vám ani dynamickejšie štýly jogy, pretože sa prevažne cvičia v interiéri? Potom skúste Hiking jogu, ktorá spája rýchlu chôdzu s objavovaním prírodných zákutí a cvičenie jogy do jedného pestrého celku. Musíte uznať, že výhovorka: „Milujem kardio, joga ma nebaví,“ už jednoducho neobstojí.

Zlyhania v joge, za ktoré si (ne)môžeme sami
Jaroslav Pávek

Joga je z roka na rok populárnejšia a teší sa čoraz väčšej návštevnosti. S väčším záujmom - dopytom rastie aj ponuka - štýlov a množstvo ľudí učiacich/predcvičujúcich jogu. V dave sa však stráca kvalita, alebo teda povedomie a dopyt po kvalite “produktu” joga.

Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1500
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.