Zvoľte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Ďalšia strana
Trápi vás svalová nerovnováha? Skúste pilates
Mirka

Svalová nerovnováha sa najčastejšie prejavuje nepríjemnou bolesťou v oblasti chrbtice. Najúčinnejšou prevenciou je pravidelné cvičenie, ktoré je zamerané na posilnenie vonkajšieho i hlbokého svalstva. 

Celý článok
Mantry v joge prispievajú k získaniu vnútorného pokoja a harmónie
Mirka

Započúvali ste sa niekedy do melódie niektorej z mantier? Tieto magické zvuky, ktoré sú súčasťou jogy, sú nielen krásne, ale hlavne majú svoje poslanie a tým je prispieť k dosiahnutiu vnútornej rovnováhy. 

Jin joga má podobné účinky ako akupunktúra
Mirka

Jin joga je nazývaná aj akupunktúrou bez ihly, pretože vytváraním tlaku na konkrétne body pomáha zlepšovať zdravotný stav orgánov v ľudskom tele.

Akrojoga. Náročný tréning nielen pre telo, ale aj pre dušu
Mirka

Čo poviete na kombináciu jogy a akrobacie? Pozdáva sa vám? Hlavne o tom je totiž akrojoga.

Pilates ako liek na problémy s chrbticou?
Danka

Na internete sa množia diskusie týkajúce sa pozitívnych účinkov pilatesu na problémy s chrbticou. Naozaj má na ne toto cvičenie priam zázračný vplyv?

Chcú sa hýbať, ale potrebujú vás. Pomôžte SMS-kou a vyhrajte!
Jana Šimkovičová
Chcú sa hýbať, ale potrebujú vás. Pomôžte SMS-kou a vyhrajte!
14
JUL

Nadácia TA3 pripravila charitatívnu zbierku na pomoc desiatim hendikepovaným ľuďom. Tí potrebujú liečbu, ktorá je finančne veľmi nákladná. Zaslaním SMS správy na číslo 832 prispejete na liečbu desiatich vopred vybraných ľudí a zapojíte sa tak do súťaže o skvelé ceny. A pôjde tu aj o pohyb! Motiváciou vám bude hendikepovaný cyklista, ktorý sa vydá na cestu naprieč celým Slovenskom. 

Tantrická joga vás zbaví (nielen) problémov v sexe
Danka

Ak ste žena, už istý čas nie ste vo svojej koži, trápia vás problémy osobné, pracovné, prípadne ťažkosti sexuálneho charakteru, čítajte ďalej. Pomôcť by vám mohla tantrická joga Mohendžodáro.

Novou hviezdou Instagramu je táto krásna inštruktorka jogy!
Danka

Tí, ktorí jogu milujú zhodne tvrdia, že joga nie je cvičenie, ale spôsob myslenia a životný štýl. Pravdou je, že počet jej priaznivcov z roka na rok stúpa a podaktorým skalným dokonca priniesla celosvetovú slávu.

4 malé tipy pre aktívnu relaxáciu
Jan Smetánka
4 malé tipy pre aktívnu relaxáciu
22
MÁJ

Čas dovoleniek sa pomaly blíži a je ideálnou príležitosťou na vytvorenie nových návykov pre náš pravidelný odpočinok a relaxáciu v bežnom pracovnom režime. Áno, reč je o aktívnom odpočinku, čo znamená, že pre to musíme sami niečo urobiť.

Cvičenie s nami robí divy. Spomaľuje poškodenie očí
Janka
Cvičenie s nami robí divy. Spomaľuje poškodenie očí
13
MÁJ

Ďalší dôvod, prečo prekonať svoje lenivé ja! Cvičenie má nepochybne množstvo pozitívnych zdravotných účinkov na ľudský organizmus. Najnovšia štúdia zistila, že ľudia venujúci sa aeróbnemu tréningu, môžu spomaliť proces poškodzovania sietnice. Poškodenie sietnice môže dôjsť až k slepote!

| Počet komentárov: 1
Cestou qi gong

„Qi gong pripomína bojové umenie tai-či, ale ide o liečebný pohybový systém, na ktorý tai-či logicky nadväzuje ako vyšší stupeň.“ Dlhé roky v zdraví – starobylé čínske cvičenie qi gong je cestou k naplneniu tejto prirodzenej ľudskej túžby. Ani sa pri nej nezapotíte a efekt pocítite po prvej hodine.

S pilatesom do formy alebo ako precvičiť celé telo za pár minút
Jana Šimkovičová

„Keď si mladý a máš chorú chrbticu, tak si ako starý. Keď si starý a máš ohybnú a fungujúcu chrbticu, tak si ako mladý a môžeš robiť všeličo,“ hovorí skúsená inštruktorka pilatesu Helena Ballová. Čo je podľa nej pri cvičení pilatesu najdôležitejšie?

Cvičíme 5 Tibeťanov
Mirka

Tibetskí mnísi oplývali veľkou múdrosťou. Podarilo sa im odhaliť prameň mladosti, z ktorého môžeme v súčasnosti čerpať i my. 5 Tibeťanov je  jednoduché jogové cvičenie, ktoré pomáha obnoviť rovnovážne prúdenie energie v ľudskom tele, vďaka čomu je človek zdravší, cíti sa mladšie a vitálnejšie.

| Počet komentárov: 1
Stretch joga účinne spája jogu a strečing
Mirka

Poslaním jogy je pomôcť človeku dosiahnuť harmóniu medzi telom a dušou. Na tento cieľ využíva asány, hlboké dýchanie, meditáciu a ďalšie techniky. Úlohou strečingu vo všeobecnosti je pripraviť telo na záťaž, teda ponaťahovať jednotlivé svalové skupiny a zabrániť prípadnému úrazu či vzniku svalovej dysbalancie. A keď sa to všetko spojí dokopy, vznikne stretch joga.

Pozvánka na prednášku: Dobré verzus zlé kalórie
redakcia
Pozvánka na prednášku Dobré verzus zlé kalórie
6
MAR

Chcete sa stravovať zdravo a zároveň chutne? Dozvedieť sa viac o správnej výžive a ako vplýva strava na náš športový výkon? Príďte na prednášku Dobré verzus zlé kaĺorie s výživovým poradcom Dušanom Plichtom.

Dance Pilates je zábavnejší ako klasické hodiny pilatesu
Jana Šimkovičová

Čo mnohým prekáža na klasickom pilatese? Dôraz sa kladie na techniku a vykonávania jednotlivých cvikov je v pomalom tempe, čo môže spôsobiť, že sa niektorí účastníci môžu časom začať na hodine Pilatesu nudiť. Pre túto skupinu ľudí,  ktorí by ale mali mať už nejaké skúsenosti s Pilatesom, vznikol Dance Pilates, ktorý posúva túto metódu na inú úroveň.

Umenie byť Ženou sa dá naučiť a rozvíjať
redakcia
Umenie byť Ženou sa dá naučiť a rozvíjať
4
MAR

Pre každú ženu, ktorá má chuť posilniť svoju kreativitu, odvahu a odhodlanie je pripravený interaktívny projekt Umenie byť Ženou. Prvý ročník podujatia sa uskutoční v dňoch 15. - 16. marca 2014 v Bratislave. Skúsený tím 14 lektorov počas dvojdňového podujatia zasvätí všetky ženy do tajov šťastia, zdravia, materstva a pozitívnej energie. 

Joga je aj tréningom vytrvalosti a trpezlivosti

Jóga sa cvičí už neskutočných 5-tisíc rokov, ale stále je to nesmierne moderné a v poslednej dobe veľmi populárne cvičenie. Dôvodom je celkom určite aj to, že v dnešnej hektickej dobe potrebujeme spomaliť, vydýchnuť si, znovu nájsť samých seba, docieliť väčšiu duševnú vyrovnanosť. Okrem toho vám joga sľúbi silnejšie a ohybnejšie telo.

Projekt Veľké knižné venovanie. Dokáže internet budovať povedomie o značke?

IAB Slovakia v spolupráci so svojimi členmi a ďalšími subjektami, vytvorila prípadovú štúdiu, ktorej cieľom bolo podporiť myšlienku, že samotný internet dokáže u spotrebiteľov budovať povedomie o značke alebo produkte.

Antigravity, alebo dobrodružstvo v sieti

S pribúdajúcim množstvom ľudí, ktorí pochopili, že venovať sa pravidelnej pohybovej aktivite je nielen vecou zdravia, ale aj psychiky, k nám prichádzajú rôzne nové formy cvičenia. Moderní ľudia chcú nielen spevniť a sfunkčniť svoje svalstvo, ale tiež uvoľniť svoju chrbticu po celodennom sedení pri počítači a celkovo sa zrelaxovať.

Zvoľte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Ďalšia strana
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1086
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.