31. AUG 2012

7 rád ako sa pripraviť na cvičenie jogy

Ak rozmýšľate nad cvičením jogy, mali by ste dbať aj na prípravu. Prinášame vám 7 dôležitých rád, ktoré určite neobchádzajte.

 

1. Oblečte si pohodlný odev. Cvičte na boso, nohy sa cítia uvolnenejšie. Cvičte v miestnosti, kde je teplo.

2. Nebojte sa investovať do pohodlnej a priliehavej položky. Nie je nič horšie ako cvičiť na podložke, ktorá sa skrúca a zavadzia vám.

3. Pred cvičením minimálne dve hodiny nejedzte. Po výdatnom jedle aj štyri hodiny. Po ovoci najskôr za hodinu. Najlepšie je cvičiť na lačno. V priebehu cvičenia nepite.

4. Akonáhle začnete s jogovým režimom, rozhodnite sa, koľko času chcete cvičeniu venovať. Pre telo je najlepšie pravidelné cvičenie i keby bolo len krátke. Určite zistíte, že štvrťhodinka jogy denne povzbudí telo omnoho viac než jedna dvojhodinová lekcia týždenne. Tri lekcie týždenne zaručia spôsobia, že sa vaše telo otvorí a prebudí k životu.

5. Pokiaľ budete cvičiť krátko, zaraďte radšej kratšie pozície, ktoré plne precítite, než väčší počet prevedený v rýchlosti. Vnímajte všetky nové podnety, ktoré na pozícii objavíte. Detská zvedavosť ohromne obohacuje život.

6. Cvičte v priestore nezaťaženom cudzími materiálmi alebo zbytočnosťami a v duchu zatvárajte dvere pred rušivými elementmi. Dôležité je sa sústrediť na cvičenie a dýchanie.

7. Zásadne nepodceňujte „minijogu“, ktorú je možné bežne predvádzať počas dňa. Keď čakáte na autobus, zaujmíte pozíciu hora, v dopravnej zápche nacvičujte predĺžené vdýchnutie. Pokiaľ ste v strese, preveďte jediný mohutný výdych. Pamätajte, že mysli a duši najviac prospeje cvičenie „často a krátko“.

Autorka je inštruktorka powerjogy.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 7 rád ako sa pripraviť na cvičenie jogy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Podujatia

ďalšie ponuky
Vložiť podujatie môžu len registrovaní užívatelia.
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 781
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.