Zacvičte si jogu v kancelárii

Adela Jasenovcova

Ak aj vy ste unavení v práci, krčíte sa na stoličke, neviete si nájsť tú správnu polohu? Zacvičte si pár cvikov z jogy a hneď sa vaše telo výrazne posilní. Ak k tomu pridáte aj dúšok Gemerky, výrazne pocítite prílev novej energie a vitality.

Zacvičte si jogu v kancelárii
Zdroj: Cvicte.sk
30. MÁJ 2018

Niekedy sa človek potrebuje zastaviť, ponaťahovať si telo a dobiť baterky. Pritom sa vôbec nemusí postaviť zo svojej stoličky v kancelárii.

Ako na to

Krčná chrbtica pri sedení veľmi trpí. Treba ju natiahnuť a uvoľniť. Sadnite si na koniec stoličky, spustite ramená dole, jemne krk zatiahnite dozadu, môžete zatvoriť oči a začnite pokojne, ale hlboko dýchať.

Dych vám pomáha k tomu, aby ste sa uvoľnili, spomalili a na chvíľu odišli od zaneprázdneného prostredia. Krátke, ale intenzívne predýchanie vám pomôže nepríjemné situácie s kolegami riešiť pokojnejšie, nepokaziť vzťahy.

Ruky položte na stehná, vystrite chrbát, natiahnite sa za temenom hlavy, vystierajte do výšky. Pomalými krúživými pohybmi uvoľňujte krk. Nádych do jednej strany, výdych do opačnej. Opakujte niekoľkokrát za sebou.

Poďme ďalej

Potom sa zastavte a dlaňou zatlačte do brady až do záklonu. Po niekoľkých hlbokých dychoch sa obchytíte a pri výdychu zatlačíte hlavu do boku smerom k ramenu, pričom opačné rameno spúšťate nižšie od ucha. Potom sa obchyťte diagonálne, brada smeruje šikmo dole a zatlačte do temena hlavy. Opakujte aj na druhú stranu.

Natiahnite hore paže s nádychom, potom vydýchnite a vyrotujte chrbát dozadu doprava, pravá ruka ide za chrbát na sedadlo. Odtláčajte sa smerom hore a ľavou rukou zatlačte z vonkajšej strany kolena. Hlava je tiež otočená s pohľadom za seba. To isté zopakujte na opačnú stranu, ťaháme chrbticu smerom nahor.

A ešte toto

Natiahnite ruky pred seba, vystrite lakte a rýchlymi pohybmi akoby stláčajte loptičky v dlaniach. Tento cvik robte čo najrýchlejšie a to isté aj v rozpažení rúk. Môžete ruky zdvihnúť nad hlavu, vystrieť a pokračovať v cviku. Ramená ťahajte dole od uší. Potom uvoľnite, pokrčte lakte a prepleťte prsty pred hrudníkom a krúžte takto spojenými rukami so zápästiami. Chvíľu do jednej, potom do druhej strany.

Vyložte si pravú nohu na ľavé stehno, zaflexujte chodidlo. Pravé koleno smeruje doprava do strany. Spustite telo do predklonu, vyveste hlavu smerom dole. Môžete nohu položiť na zem a celí ísť do predklonu. Alebo sa môžete postaviť a vyvesiť hlavu v predklone. Nechajte klesnúť hlavu čo najnižšie.

Môžete zakývať chrbticou a trochu ju pootáčať do strán, nech sa trochu stavce oddelia od seba. Nakoniec sa môžete posadiť naspäť na stoličku, vystrieť sa, dať so trochu ešte pauzu na minerálnu vodu Gemerka. Pravidelné pitie minerálnej vody Gemerka vhodne dopĺňa dennú potrebu životne dôležitých minerálov - magnézia a vápnika, tým najprirodzenejším spôsobom, v optimálnom pomere 3:1 (Ca:Mg).

Nakoniec zatvorte na pár sekúnd oči a môžete si navodiť príjemný stav relaxu. 

Cviky sa dajú cvičiť ako sekvencia, jednotlivo podľa aktuálnej potreby alebo cvičiť môžete aj podľa tohoto videa:

Vyskúšajte si zacvičiť aj power jogu.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zacvičte si jogu v kancelárii

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2535
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.