Vyzlečte sa na joge donaha

Adela Jasenovcova

Existuje istý špecifický pocit slobody, ktorý sa nedá zaradiť do žiadneho priečinku. Keď praktizujete nahí jogu. Zatiaľ, čo mnohí sa zhodujú na tom, že nahota sa spája výhradne so sexom, tí druhí si ju spájajú s voľnosťou a prirodzenosťou.

Vyzlečte sa na joge donaha
Zdroj: Dieter Robbisn, Pixabay.com, CC0
21. OKT 2017

Prakticky aj teoreticky ide najmä o to, aby ste sa cítili pohodlne vo vlastnej koži a mali tiež sebadôveru, ktorá s ňou prichádza. Ide o poznanie a prijatie sa. 

Súčasťou jogy je ctiť a spájať sa so svojim telom. Cvičenie nahej jogy oslobodzuje od negatívnych pocitov, týkajúcich sa tela a umožňuje byť viac prijímaný a hlboko prepojený so sebou a so svetom okolo vás. 

Von z komfortu

Významom jogy v úplnej nahote je tiež rozširovanie komfortných zón. Ak sa presuniete nad ich rámec, môžete iba rásť. Vytvárate si bezpečný priestor, v ktorom sa môžete stať zraniteľnejšími, ale aj odvážnejšími.

Pre niektorých je prax nahej jogy pomocou, vďaka ktorej ľahšie prijímajú vlastné telo. Pre iných je to o prelomení zastaraných presvedčení a obáv. Nech je to čokoľvek, ak posuniete úroveň zvedavosti o kúsok ďalej, bežná hodina jogy sa zmení na nepoznanie.

Cez nahú jogu meníte postoj k strachu pred sebou, či ostatnými. Byť nahý v kolektíve eliminuje tituly, predsudky a pre niektorých aj pohlavie. Máte výnimočnú príležitosť byť s inými ľuďmi vo svojej pravej podstate, ako jednoduchý a pritom dokonalý človek.

Praktizovanie nahej jogy je oslavou života, nie sexuality ako takej. Ak sa bojíte, potom je táto prax presne pre vás. Strach z neznámeho sa stáva príležitosťou, ktorá vás istým spôsobom vždy posilní. Nahá joga je predovšetkým o autenticite, nie o predsudkoch a predstavách dokonalého tela. Samozrejme, v reálnom živote si treba nájsť miesto, kde tento typ jogy praktizujú, keďže vyzliecť sa na bežnej hodine jogy donaha by mohlo byť vnímané trochu divne...

Bonusy nahej jogy

  • Žiť mimo noriem spoločnosti.
  • Vychutnať si väčšiu slobodu pohybu vďaka absencii oblečenia.
  • Možnosť prijať svoje telo a byť zraniteľnými.
  • Uvedomiť si, že nahota nie je problém a pocit z nej je krásny, slobodný a oslobodzujúci.
  • Vidieť reálne nahé telá bez úpravy počítačom, t.j. s nerovnosťami, tetovaním, jazvami.
  • Vôľa vidieť nahotu, prijímať ju a akceptovať nedostatky.
  • Cítiť sa v bezpečí, aj napriek nahote.

 

Zdroj informácíí: http://www.nakedyogayyc.com/


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vyzlečte sa na joge donaha

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.