Unikátna kniha. Pár kusov aj pre Slovákov!

redakcia

Vychádza jedinečná limitovaná edícia 3 kníh Sixtínska kaplnka – pre celý svet 1999 výtlačkov, pre Slovensko iba 100 kusov.

Unikátna kniha. Pár kusov aj pre Slovákov!
17. AUG 2016

Ide o jedinečnú zberateľskú edíciu, takže ani jej cena nie je pre každého – 8500 eur. No podľa záujmu na www.luxusnakniznica.sk, kde si možno pozrieť čísla objednaných kníh, je už 40 kusov predaných a ďalších 20 výtlačkov rezervovaných. Pritom pre Slovensko je určených len 100 kusov a oficiálny predpredaj sa začal len pred pár dňami.

Publikácia Sixtínska kaplnka je exkluzívne fotografické spracovanie kaplnky v mierke 1:1, reprodukcie diel majú rozmery 43,5 x 61 cm a k trom unikátnym knihám dostanú Slováci exkluzívny dar: súkromnú skupinovú prehliadku Sixtínskej kaplnky mimo otváracích hodín s odborným výkladom zástupcu vatikánskeho múzea.

Kúpou tejto trojzväzkovej publikácie do 15. septembra 2016 získava zákazník ešte jeden unikát: možnosť zápisu do celosvetového zoznamu majiteľov knižného diela Sixtínska kaplnka. Menný zoznam bude vygravírovaný na posledných stranách tretieho zväzku. Takže vaše meno sa môže ocitnúť v limitovanom počte tejto unikátnej knihy, ktorých 1999 kusov sa dostane do celého sveta.

Nadčasové umelecké dielo

Výzdoba Sixtínskej kaplnky vo Vatikáne je dielo Michelangela Buonarrotiho a ďalších významných umelcov talianskej renesancie. Na 1 200 štvorcových metroch fresiek Michelangelo vlastnými silami a gigantickým výkonom zobrazil Stvorenie sveta a Posledný súd.

Toto jedinečné svetové dielo v trojzväzkovej knihe si môžu noví majitelia knihy vychutnať vďaka najpokročilejším fotografickým technológiám a špeciálnemu softvéru. Fotografické snímky urobili laserovou technikou pomocou zdokonaleného prístrojového vybavenia.

Každá kniha obsahuje 254 plnofarebných strán a spolu vážia 30 kilogramov.
Autor textu je súčasný riaditeľ Vatikánskych múzeí a profesor Antonio Paolucci.
Zväzky limitovanej edície obsahujú tri časti:  Posledný súd, Strop – Stvorenie sveta a Fresky z 15. storočia – maľby na južnej, severnej a západnej stene.
Sú od popredných maliarov talianskej renesancie ako Sandro Botticelli, Pietro Perugino, Cosimo Rosselli, Luca Signorelli.

Vďaka tomuto dielu možno uvidieť Sixtínsku kaplnku, ako ju nevidel žiadny bežný návštevník, a kedykoľvek sa k nej otvorením knihy vrátiť, píše sa na špeciálnom portáli Luxusná knižnica

bux sixt

Zdroj foto: bux.sk

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Unikátna kniha. Pár kusov aj pre Slovákov!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.