Toltécky sprievodca na ceste k slobode

redakcia

Toltékovia verili, že život, ako ho vnímame, je len sen. Každý z nás žije vo svojom osobnom sne a sny nás všetkých vytvárajú sen planéty.

 

Toltécky sprievodca na ceste k slobode
14. JAN 2017

Problémy vznikajú, keď zabúdame, že sen je len sen a uveríme, že nad ním nemáme kontrolu. Len čo oslobodíme svoju myseľ, začneme žiť skutočným a plnohodnotným životom a nebudeme sa uchyľovať len do samoty a k meditáciám.
Nech aj vám kniha Umenie sebapoznania čo najlepšie poslúži na ceste k osobnej slobode prostredníctvom sebapoznania.
Osloboďte sa od iluzórnych presvedčení a žite autenticky. Takto by asi znelo motto novej knihy dona Miguela Ruiza Jr. Spojením múdrosti rodinnej tradície s poznaním, ktoré získal na osobnej ceste, pomáha druhým pri hľadaní a uskutočňovaní vlastnej cesty k osobnej slobode. Vychádza pritom z rodinných tradícií a z bohatého duchovného dedičstva starých Toltékov, ktoré sa odovzdávalo z pokolenia na pokolenie. Naučte sa Umenie sebapoznania.

Don Miguel Ruiz Jr., priamy potomok Toltékov z kmeňa Rytieri orla, je nagual, toltécky majster sebapoznania. Vo svojich knihách nadväzuje na tradície starých Toltékov a odovzdáva rodinnú múdrosť, aby aj druhým pomohol dosiahnuť osobnú slobodu, ale aj telesné a duševné zdravie. Je autorom kníh Päť stupňov pripútanosti a Žiť s plným vedomím.

Zbavte sa duševného otroctva;

iba my môžeme oslobodiť vlastnú myseľ.

Bob Marley

Keď sa ocitnete v spore s druhým človekom a cítite, že sa vás zmocňuje hnev, môžete sa rozhodnúť, čo urobíte alebo poviete. Predtým si však položte otázku: pramení to, čo chcem urobiť alebo povedať, z podmienečnej alebo bezpodmienečnej lásky? Inými slovami, závisí váš postoj k človeku pred vami od toho, či bude súhlasiť s vami alebo s tým, čo chcete urobiť? V takom prípade ste obeťou prispôsobovania a pripútanosti a teraz sa pokúšate prispôsobiť si druhého človeka. Ak však odpovedáte z pozície bezpodmienečnej lásky, prejavíte mu úctu, dokonca aj keď s jeho názorom alebo konaním nesúhlasíte. Vzájomná úcta je kľúčom ku skutočnému mieru v sne planéty. Takáto úcta zároveň každému umožňuje prežívať následky vlastných rozhodnutí a činov.

Začítajte sa do novinky Umenie sebapoznania.

bux umenie

Zdroj: PR

Zdroj foto: bux.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Toltécky sprievodca na ceste k slobode

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2523
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.