Prečo cvičiť s kettlebellom

Veronika Shoebridge

Skúsili ste už pri tréningu kettlebell? Táto guľa s rúčkou je vhodná pre skúsených aj začínajúcich športovcov. Pozrite sa, prečo s ním cvičiť a pridali sme aj pár inšpirácií z Instagramu.

Prečo cvičiť s kettlebellom
15. SEP 2017

Kettlebell je náradie pre vysoko funkčný a extrémne účinný širokospektrálny tréning. Tým, že má rúčku, umožňuje vykonávanie dynamických cvikov, vďaka ktorým sa chudne "jedna radosť". Je to vďaka cvikom, ktoré si vyžadujú množstvo energie a tým pádom urýchľujú metabolizmus.

"Práca s kettlebellom je natoľko komplexná, že sa dá zaradiť do každej tréningovej prípravy podľa individuálnych potrieb jednotlivca," vysvetľue profesionálna trénerka Alex Hillová z Bratislavy

Pre koho je určený

Pre úplne všetkých. Pre mužov či ženy, bez ohľadu na vek či fyzickú zdatnosť. "Kettlebel je úplne pre každého od vrcholového športovca po dôchodkyňu", potvrdzuje Alex.

Samozrejme, treba zvážiť vhodnú hmotnosť, s ktorou cvičiť, ale práve vďaka tomuto náčiniu získate zdravé, pevné, silné a odolné telo. Trénujú s ním vrcholoví športovci i začiatočníci, nadšenci aj hviezdy v Hollywoode.

Dokáže nahradiť činky?

Alex má v tom jasno: "Kettlebell je oveľa viac ako činky. Zahŕňa komplexný funkčný kondičný tréning celého tela s dôrazom na spevnenie stredu tela."

Kettlebell je dokonca využívaný aj pri rehabilitácii, pretože s ním dokážete precvičiť viacero svalových skupín naraz. "Kettlebell sa využíva v crossfite, v kondičnom tréningu i v mnohych vzpieračských technikách, kde hrá nezastupiteľnú úlohu a teší sa dnes vdaka tomu veľkej obľube", hovorí Alex.

Pri klasickom cvičení, kedy sa zvykne precvičovať len jedna izolovaná svalová skupina, pri kettlebellovom tréningu zapojíte niekoľko svalových skupín zároveň. Ak k tomu pripočítame správne dýchanie, prácu so záťažou a schopnosť udržať rovnováhu, výsledkom je zdravie, sila, pevné a krásne svalstvo a množstvo energie a zdravého sebavedomia.

"Za využitie kettlebellu v silovom tréningu vďačíme Rusku. Práve tam bol veľakrat využívaný ako obľúbena technika športovcov na zvýšenie sily a vytrvalosti", dodáva Alex.

Pár inšpirácií z Instagramu

Ak ešte stále potrebujete nejakú inšpiráciu, ktorá vás presvedčí, aby ste kettlebellu dali šancu, nech sa páči tu je:

 

A post shared by Jena Mayzing🌟 (@jenamays) on

 

A post shared by Annema (@annemarefsnes) on

 

A post shared by Eric Leija (@primal.swoledier) on

Zdroj titulnej fotky: Pixabay, CC0


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Prečo cvičiť s kettlebellom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.