Pomôcky, ktoré vám spestria pilates cvičenie

Mia

Pomôcky na cvičenie pilates sa využívajú pre ochranu pri cvičení, na spestrenie hodiny, ako aj na zintenzívnenie i spríjemnenie cvičenia. Ak by ste si pilates cvičenie spestriť, zaobstarajte si pomôcky na cvičenie.

Pilates pomocky obrazok
9. JAN 2011

Na pilates hodinu by ste mali prísť pohodlne oblečení. Náš cvičebný odev by mal byť voľný, bez opaskov, praciek, gombíkov alebo čohokoľvek, čo by vás mohlo obmedzovať v pohybe.

Výhodou pilatesovej metódy je, že precvičí, natiahne a posilní celé telo. Jemne vyformuje a zdokonalí postavu, svaly budú pevnejšie a štíhlejšie. Zlepší vaše držanie tela. Pri viacerých cvikoch sa využívajú rôzne pomôcky, aby sa všetky spomenuté ciele a účinky cvičenia dosiahli.

Pomôcky na cvičenie Pilates sa využívajú na spestrenie hodiny, na zintenzívnenie i spríjemnenie cvičenia, ale aj ako ochrana pri cvičení. Špeciálne pri určitých cvikoch.

Najdôležitejšou pomôckou je príjemná protišmyková podložka pre pohodlie a ochranu pri cvičení. Viacero pilatesových cvikov sa vykonáva na zemi, v sede alebo v ľahu. Povrch, na ktorom sa cvičí by nemal byť ani príliš tvrdý, ani príliš mäkký. Preto sa na cvičenie používa protišmyková podložka.

Cvičenie uľahčia protišmykové ponožky, hlavne pri niektorých cvikoch na chrbte, na valci alebo fitlopte. Ponožky sú z kvalitného materiálu, čo zaručuje príjemnejšie cvičenie a tiež ich dlhú životnosť.                                        

Užitočnou pomôckou pri precvičovaní svalov ramien, nôh, hrudníka a centra sily je pilates kruh.

Pilates lopta – Overball, malá mäkká lopta poskytuje zaujímavé možnosti pri precvičovaní všetkých svalových partií, ako pri posilňovacích tak i pri naťahovacích cvikoch. Balančná pomôcka zapojuje hlboký stabilizačný svalový systém - panvové dno, svalstvo šije, hlboké ohýbače krku a hlboké svaly chrbta, ktoré spolu s brušným svalstvom fixujú chrbticu v správnej polohe. Má široké využitie vo fyzioterapii, v Pilates a iných druhoch cvičenia, dokonca sa používa na cvičenie s bábätkami.                                                   

Balančná pomôcka, vhodná na rehabilitáciu a strečing. Reč je o pilates valci. Cvičenie na valci vyrovnáva svalovú nerovnováhu, zmierňuje bolesti chrbta a napätie svalov, použiva sa tiež ako podpora zaťažovaných častí tela pri jednotlivých Pilates cvikoch. Výborne masíruje chrbát v polohe na chrbte. Mäkký valec je vhodný pre začiatočníkov, pevný pre pokročilých v Pilates cvičení.                      

Okrem jednoduchých pomôcok je k dispozícii aj  multifunkčné Pilates náradie 3 v1, ktoré sa nazýva Pilates Arc. Ide o korektor chrbta, asymetrický tvar a klin. Špeciálne sprestruje a rozvíja individuálne aj skupinové tréningy Pilates cvičenia. Vhodný pre začiatočníkov, ktorým pomáha pri správnom vykonávaní cvikov, aj pre pokročilých, tým ponúka pestrú škálu modifikácií Pilates cvikov. Výborná pomôcka pre Pilates cvičenie v tehotenstve.

                                        


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pomôcky, ktoré vám spestria pilates cvičenie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.