Pilates náš každodenný

Anetta

Ak ste objavili čaro pilates-u, určite ho túžite cvičiť tak často, ako sa len dá. Chodiť do fit centrá alebo pilates štúdia každý deň je časovo veľmi náročné. Niekedy sme radi a vďační za to, že sa tam dostaneme 2 – 3 krát do týždňa.

pilates cvicenie obrazok
9. JAN 2011

Pilates si môžete zacvičiť aj doma. Určite to neodporúčame úplným začiatočníkom, ktorí nikdy pilates necvičili, nikde sa s týmto cvičením nestretli. Pretože čaro a hlavne účinok tohto cvičenia spočíva v jeho správnom prevedení a cvičení. Takže začiatočníkov vrelo odporúčame pilates hodiny, ktoré vedie certifikovaný inštruktor a dohľadne na to, aby ste sa naučili pilates cvičiť správne.

Na to, aby ste pilates zapojili do svojho každodenného života, nepotrebujete ovládať všetky cviky. Dokonca si nemusíte na cvičenie vyhradiť špeciálnu hodinku. Stačí napríklad, aby ste v priebehu celej dennej činnosti mysleli na svoje držanie tela a podľa potreby ho upravovali.

Skúste si uvedomiť, ako počas dňa stojíte. Mali by ste stáť vždy s vodorovnou panvou a váhou rozloženou na obe chodidlá. Určite svoju pozornosť venujte aj tomu, ako sedíte. V dnešnej dobe, kedy väčšina z nás strávi celý deň v kancelárii ťukaním do počítača by sme sa mali z času na čas pozrieť na to, či sedíme vzpriamene s ramenami vzadu a lopatkami dolu. V pilatese je dôležité dýchanie. Na dýchanie by sme mali používať celé pľúca.

 Niektoré Pilatesove cviky možno zabudovať do každodenných činností:

  • V sede (napr. na stoličke za stolom alebo v aute) zatiahnite brucho k chrbtici a urobte niekoľko zovretí sedacej časti
  • V stoji pri kuchynskom dreze môžete urobiť výpony na špičkách, pričom zovriete sedaciu časť v stoji
  • Napr. v kancelárii urobte niekoľko cvikov na chrbtové svaly v sede, bočné pretiahnutie a vyklenutie chodidiel
  • Kedykoľvek počas dňa môžete precvičovať panvové dno. A nikto o tom nebude mať ani tušenie :)

 

Určite je mnoho takýchto cvikov, ktoré môžete denne hocikde praktizovať a zapájať do každého dňa. Ak by vám týchto pár typov nestačilo, tak sa skúste informovať u vášho pilates inštruktora.

A možno nám vie niekto z vás poradiť. Tak sem s vašimi typmi :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pilates náš každodenný

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2522
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.