Pilates a muži

Katarína Baluchová

Zamyslenie o tom, či je pilates vhodný aj pre mužov, nám do redakcie poslala naša čitateľka. 

Pilates a muži
30. MÁJ 2015

PILATES a muži...

Neprijateľnéééé... a viete prečo?

Joseph Pilates bol muž, ktorý mal rád ženy. Bol to aj múdry muž, ktorý vedel, že keď si chce užívať život a vyniknúť, musí byť vo forme a zdravý. A preto viac ako pred sto rokmi vymyslel jedinečnú metódu cvičenia, ktorou je možné to dosiahnuť. 

Samozrejme, že je v tomto mojom konštatovaní trocha nadsádzky, ale prečo by nemohol mať aj takéto pohnútky? Ktovie. Takže, ako je to s tými mužmi a pilatesom?

Pilates nazval svoju metódu kontrológia, to mužom vyhovuje, majú veci pod kontrolou. Telo je pod kontrolou mysle. Jedným z princípov, ktorým sa cvičenie PILATES riadi, je presnosť. Opäť niečo pre mužov. Naučia sa cvik správne cvičiť a už ich nič neohrozí.

Častokrát sa stretávam s názorom, že cvičenie PILATES je len naťahovanie pre ženy. Ale všetci, ktorí začali cvičiť, vedia, že je to „makačka“. Silová zložka cvičenia je pre mužov motivujúca, v nej určite vyniknú. Aj muži, ktorí cvičia v posilňovni a začali s nami cvičiť, mali spočiatku čo robiť. A ich skrátené a preťažené svaly sa začali postupne regenerovať. Zlepšilo sa držanie tela, zväčšil sa rozsah pohybu.

Takže, páni, PILATES cvičenie vymyslel muž a je pre mužov.

Nie je to len cvičenie, je to aj regenerácia tela a relaxácia mysle.

Ja hovorím: „Pilates je veľká výzva byť fit!“

Stačí prísť.

Za obsah článku je zodpovedný jeho autor, ktorému portál Cvičte.sk poskytuje priestor pre uverejnenie. V prípade možného výskytu sporu v otázke autorských práv nás prosím kontaktujte na info@cvicte.sk.
Zdroj foto: flickr.com 
 

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pilates a muži

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2535
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.