Muž, ktorý zaskočil Morgana Freemana, bude v Bratislave

redakcia

Viete si predstaviť, že by vás zavreli do mrazáku a vy by ste nielen že prežili, ale dokonca dokázali len silou vôle zvýšiť svoju telesnú teplotu? 

 

Muž, ktorý zaskočil Morgana Freemana, bude v Bratislave
6. APR 2017

Touto, v porovnaní s inými schopnosťami, drobnosťou, zaskočil tibetský duchovný vodca Tulku Lama Lobsang herca Morgana Freemana v dokumente stanice National Geographic TV. V rámci jedného z dielov populárnej relácie The Story of God budhistický majster demonštroval to, čo dokáže v praxi sila mysle a samotnej myšlienky. Morgen Freeman neznáša zimu. Má nádej, že mu duchovný vodca pomôže. Ako? Sledujte!

Video: youtube.com

Práve Bdelosť a sila mysle, v angličtine Mindfulness, bude témou workshopu tibetského majstra, učiteľa, liečiteľa, lekára tradičnej tibetskej medicíny, Riponche Tulku Lamu Lobsanga na dvojdňovom seminári 22 – 23. apríla v Bratislave.

„Pokiaľ chceme zmeniť našu minulosť a budúcnosť, pomôže nám jedine sila prítomnej chvíle. Pokiaľ zmeníte prítomnú chvíľu, všetko sa zmení,“ hovorí Tulku Lama Lobsang.

Bdelosť a úplnosť vnímania je možné sa naučiť

Naše mysle sú neuveriteľné silné. Majú kapacitu na veľké sústredenie, koncentráciu, uvedomenie si, ostražitosť a pokoj. Ale naše mysle sa obvykle správajú ako opica. Skáču hore-dole, sú vzrušené a nervózne, alebo ospalé a otupené. Dokonca aj keď sa chceme sústrediť, prechádzame úplne nekontrolovane od jednej myšlienky k druhej. Toto môžeme a vieme zmeniť.

Myseľ podľa rešpektovaného budhistického majstra prechádza počas svojho vývoja deviatimi stupňami. Pri snahe o koncentráciu však narážame na rôzne prekážky, ktoré sa dajú prekonať. Výsledkom špeciálnych techník na zvýšenie sily mysle je bdelosť, uvedomenie si, harmónia a vyrovnanosť.

„Ktokoľvek chce byť šťastný, nesmie zabudnúť meniť sám seba. Kto nechce byť šťastný, chce mať viac problémov v živote, nemá zabudnúť meniť ostatných. Meniť iných je jediný problém. Ak chcú byť ľudia šťastnejší, nech menia samých seba a keď chcú viac problémov, nech menia iných,“ povedal v jednom z rozhovorov počas svojho minuloročného pobytu na Slovensku Tulku Lama Lobsang.

Seminár  tibetského duchovného vodcu sa uskutoční v dňoch 22. a 23. apríla v Bratislave. Bližšie informácie o seminári a lístky na toto podujatie nájdete na stránke maitri.

Foto: archív Tulku Lama Lobsang


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Muž, ktorý zaskočil Morgana Freemana, bude v Bratislave

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.