Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

Masáž si môžete dopriať aj doma

Dobrá masáž od skutočného odborníka je na nezaplatenie. Nie vždy však máme po ruke profesionála, a vtedy si môžeme pomôcť aj sami. Aj neprofesionálna masáž v domácom prostredí môže mať terapeutický účínok a pomôcť uvoľniť stunuté svalstvo. Ako na to?

Masáž si môžete dopriať aj doma
27. AUG 2017

Základným pravidlom laickej masáže je robiť všetko zľahka. Určite neísť cez bolesť, ani nepríjemné pocity, pričom masírovanie by malo byť príjemné pre oboch – maséra aj masírovaného. Dbajte aj na pohodlie a prostredie, ktoré ovplyvní celkový pocit zo zážitku. Dôležité je, aby masírovanému nebola zima, cítil sa pohodlne a nič ho nevyrušovalo, ani netlačilo. Navodiť príjemnú atmoféru môžete vôňou, či správne zvolenou relaxačnou hudbou. Dajte vždy pozor na to, aby vaše ruky neboli pri dotyku studené. Zahrejete ich trením o seba. V prípade, že sa chystáte použiť olej či krém, takisto ich najprv zohrejte v dlaniach, až potom aplikujte na telo.

Zahriatie je základ

Začať treba vždy zahriatím tej časti tela, ktorú sa chystáte masírovať. Masírovať bez zahriatia je to isté, ako cvičiť bez zahriatia. Priložte teplú, suchú osušku, alebo veľmi jemnými pohybmi zľahka prechádzajte po danej partii celými dlaňami. Jemnými, krúživými pohybmi sa rozprúdi lymfa, svalstvo sa prekrví a uvoľní.

Pri masáži chrbta vždy postupujte od spodnej časti smerom hore, pričom pohyb môžete pretiahnuť až na ramená, či paže. Pri masírovaní smerom hore zatlačte viac a cestou späť by mal byť tlak veľmi slabý, takmer žiadny. Rovnako treba dať pozor a netlačiť v oblasti ladvín. Masírujte iba po svaloch, v smere vlákien a vyhýbajte se kostiam, predovšetkým chrbtici a hranám lopatiek.

Masírovanie končatín začínajte vždy od prstov. Ruky masírujte od končekov prstov až po ramenný kĺb. Príjemná je masáž dlaní, kde sa nemusíte báť mierne pritlačiť. Pokračujte vonkajšou a potom vnútornou stranou predlaktia, od zápästia k lakťu a späť, ďalej od lakťa k ramenu a späť. Pozor na miesta, kde sú viditeľné žíly, tam netlačte. Vyhýbajte se lakťovej jamke a podpazušiu.

Masáž nôh začína tiež od prstov. Môžete sa zastaviť pri masáži chodidiel, kde postupujte od prstov smerom k päte. Ďalej masírujte od kotníkov smerom hore ku kolenám a od kolien až po zadok. Vyhýbajte sa kolenám a pozor dávajte v miestach, kde sa nachádzajú kŕčové žily.

Na záver ešte tip pre maséra

Pri masírovaní sa sústreďte na to, aby pohyb vychádzal z panvy a brucha, pomôžete tak rukám, aby vás neboleli po pár minútach.

Zdroj titulnej fotky: Pixabay/adreas160578, CC0


Autor článku

Silvia Hadekova

Silvia Hadeková

Som inštruktorka skupinových cvičení a autorka stránky o zdravom životnom štýle - Eat.Train.Love. Venujem sa hlavne funkčným tréningom zameraným na prácu s vlastnou váhou, intervalovým cvičeniam (HIIT) a DeepWorku. Mojím cieľom je, aby sa ľudia po mojej hodine cítili nabití pozitívnou fyzickou aj psychickou energiou.

http://silviahadekova.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Masáž si môžete dopriať aj doma

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3200
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.