Manuál športového nováčika: Zacvičte si BodyArt

Eva Bacigalová

Vyskúšali ste už jógu, pilates, zumbu aj klasický bodywork a stále ste nenašli ten druh skupinového cvičenia, ktorý by vám najviac vyhovoval? Možno ho objavíte práve dnes, ak sa nám podarí nadchnúť vás pre BodyArt.

Manuál športového nováčik: Novinka BodyArt
31. OKT 2013

Cvičenie BodArt totiž v sebe spája hneď niekoľkých disciplín. Podľa Jany Šimkovičovej z portálu www.cvicte.sk v ňom objavíte aj prvky pilatesu a jógy, ale napríklad aj tanca alebo bojového umenia Tai Chi. Nie je teda len o telesnom pohybe v plnom nasadení – BodyArt patrí medzi cvičenia, ktoré vnímajú človeka ako neoddeliteľný celok zložený z tela, duše a mysle.

Dodržiava aj princípy spájania protikladov jin a jang. A má aj rad celkom praktických výhod. „Dokonale ochraňuje kĺby a šľachy. Preto vždy prízvukujem, že na rozdiel od iných cvičení pri tomto treba mať pokrčené lakte. Tak sa napríklad na krížovú časť prenáša oveľa menej váhy a kĺby sa šetria,“ vysvetľuje cvičiteľka BodyArtu Vierka Remenárová z Hamilton Clubu v Bratislave. „Na BodyArte je krásne aj to, že ho môže cvičiť aj moja šesťdesiatročná babka a pokojne aj muž-triatlonista, ktorý potrebujem ešte nejaký ďalší doplnkový šport.“

Odporúčame prečítat: BodyArt - nový druh cvičenia na Slovensku

 

BodyArt – podobne ako pilates sa zameriava na centrum tela, teda oblasť panvy, brucha a chrbtice. Pomáha pri odstraňovaní svalovej disbalancie, pri zlom držaní tela a pri získavaní lepšieho povedomia o vlastnom tele. „Najviac sa mi na ňom páči práve to, že preverí každý sval. Naozaj úplne každý. A je úplne jedno, či má dvadsať kíl nadváhy alebo nemá ani gram tuku. Človek sa pri ňom sústredí iba a len na svoje telo,“ dodáva Vierka Remenárová.

Aj ked ide o pomalšie cvičenie, ktoré navodzuje relaxáciu, oddych a pomáha pri odbúravaní stresu, nebojte sa, že si nezacvičíte. S BodyArt si dáte do tela.

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Manuál športového nováčika: Zacvičte si BodyArt

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2522
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.