Leňošiť, alebo byť v pohybe? Aktívne dovolenky sú čoraz viac vyhľadávané!

Mirka

Zlatistá pláž, horúce slnko, osviežujúca morská voda, vylihovanie na pláži s knižkou a drinkom v ruke, alebo obľúbená športová aktivita niekoľkokrát týždenne, turistika, poznávanie, plávanie v mori, adrenalín a kopec zážitkov. Ktorá z týchto možností vás láka viac? Ak žijete aktívne, určite druhá. Aj na Slovensku dopyt po fit dovolenkách rastie a zaujímavá je aj ponuka cestovných kancelárií.

Leňošiť, alebo byť v pohybe? Aktívne dovolenky sú čoraz viac vyhľadávané!
14. JUN 2013

Tráviť čas dovolenky leňošením na pláži s plným bruškom je pre niektorých snom, ktorý snívajú až do príchodu letnej sezóny. Potom si ho bez váhania splnia. Pár krokov z hotelovej izby k ležadlu je úctyhodný výkon. Nič proti tomu, veď sto ľudí, sto chutí. Ťažko sa však s touto situáciou „zmieria“ tí, ktorí milujú šport a aktivitu. A aj na nich však cestovné kancelárie myslia vo svojej ponuke.

Aktívna dovolenka v znamení vášne

Vášeň. Azda najviac ju spájame s láskou, vzťahom, priateľstvom. Vášeň však nepatrí len do vzťahu. Ak je človek zapálený pre pohyb, šport, aktivitu, tiež je plný vášne, ktorá napĺňa jeho život. A nechce sa jej vzdať ani počas letnej dovolenky. Cvičenie jogy priamo v Indii, spoznávanie nevšednej krajiny, starých pamiatok a milých ľudí. Nie je to fascinujúce? Aj cvičenie piloxingu vo Švédsku, odkiaľ pochádza jeho zakladateľka Viveca Jensen, má akúsi inú príchuť.

Pri cvičení zumby v blízkosti tyrkysového mora a s výhľadom na čarovný horizont si človek uvedomí, ako veľmi miluje tento šport a krásy Zeme. Samozrejme, ani aktívna dovolenka nemusí byť len o zážitkoch, neustálom pohybe a adrenalíne. Svoje miesto tu má aj oddych, vychutnávanie si miestnych špecialít či návšteva wellness centra.

Na fit dovolenke single, vo dvojici i s rodinou

Aktívna dovolenka je tu pre všetkých. Mladí, starí, zamilované dvojice, kamaráti, kolegyne, rodiny s deťmi. Neuveriteľné dobrodružstvo si užijú naozaj všetci, len si treba správne vybrať. Bicyklovanie, vodné športy, rybolov alebo turistika? Kultúra, historické pamiatky, hory alebo more? Európa, Ázia, Amerika či dokonca Afrika? Presne takéto otázky si treba položiť ešte pri samotnom výbere dovolenky.

Každý má svoju predstavu, preto sú kompromisy nevyhnutné. Trochu viac dohôd o trávení času na fit dovolenke musia učiniť rodiny s viacerými deťmi. V tomto prípade je vhodné, aby včas zasadla rodinná rada a dohodla sa na tom, ako chce rodina spoločnú dovolenku tráviť. Až potom prichádza na rad skúmanie a porovnávanie ponúk cestovných kancelárií.

Tipy na aktívnu dovolenku

Veľmi atraktívne sú aktívne dovolenky pri mori, kde si človek môže niekoľkokrát do týždňa zacvičiť, naučiť sa niečo nové, podporiť zdravie a, samozrejme, zlepšiť figúru. Napríklad pilates pomôže vyriešiť problémy so skrátenými svalmi alebo bolesťou chrbtice. Joga  prináša do života viac harmónie, súladu medzi telom, dušou a mysľou. Zumba je plná vášnivých latinských pohybov. CrossFit je spôsob, ako na svojej kondícii zapracovať aj na dovolenke. Ponuka je skutočne pestrá, stačí si len zvoliť to, čo človeku najviac vyhovuje.

Ďalšou možnosťou sú fit dovolenky v horách, alebo blízko miest s vybudovanými cyklotrasami a turistickými chodníkmi. Nadšencom turistiky a bicyklovania odhalia krásu prírody navštíveného regiónu. More zasa ponúka možnosť venovať sa vodným športom. Skvelým tipom môže byť aj fitness plavba. Tak čo si vyberiete?    


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Leňošiť, alebo byť v pohybe? Aktívne dovolenky sú čoraz viac vyhľadávané!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.