Zapoj sa s nami do NOVOROČNEJ DETOX VÝZVY!

Indická joga na Slovensku!

redakcia

29. August 2020 bude oslavou jogy priamo z jej kolísky.

Indická joga na Slovensku!
6. AUG 2020

India je kolískou jogy. Tu vznikla a rozšírila sa do celého sveta. Zaujíma vás, ako sa joga učí, cvičí a akú má energiu v Indii? Pozývame vás na jogový festival s názvom ManaStay, ktorý sa uskutoční 29. augusta v bratislavskom Vodárenskom múzeu a jeho nádhernej záhrade.

Na festivale sa predstaví 14 lektorov zo Slovenska a Českej republiky. Lekcie tradičnej jogy budú výnimočné tým, že ich povedú dvaja špičkoví lektori priamo z Indie. 

Všetky lekcie na festivale sú vhodné aj pre začiatočníkov a vítané sú aj deti. Cvičenia a workshopy budú prebiehať v hlavnej historickej sále Bratislavského vodárenského múzea a vonku na tráve, či pri jazierku vo vodárenskej záhrade. Meditačné ústranie bude mať atmosféru vychádzajúceho slnka pri ramene Dunaja. Diskusie pri káve budú pripravené v Galérii na poschodí. 

29. Augusta sa na festivale ManaStay 2020 vystriedajú ďalší lektori jogy, ktorí študovali jogu po celom svete a vyučujú ju najlepšie ako vedia. Na výber bude pre účastníkov power yoga, ashtanga yoga, flexi yoga, hatha yoga či ženská tantra yoga. 

SENIOR JOGA ZADARMO

Ráno o 9:00 pošlite seniora na špeciálnu lekciu venovanú práve im. V spolupráci s českou organizáciou Seniorem s radostí sme pripravili cvičenie pre našich najskúsenejších vekom. Lekcia je zadarmo v areáli záhrady, stačí prísť. 

V sobotu večer sa uskutoční vo Vodárenskom múzeu netradičný koncert. Historickou sálou budú znieť vibrácie krištálových misiek. Využívané sú vo zvukovej terapii a majú liečivé účinky. Sú to nádherné nástroje, ktoré dokážu ovplyvňovať emócie. Uvoľňujú myseľ aj telo. Za ich zvuku dokážete intenzívne relaxovať, meditovať, znižujú stres, či posilňujú imunitný systém.

Ani počas dňa nebude festival potichu. Lektorov budú sprevádzať precízne vybraná hudba, ale aj živé hudobné nástroje.

SUJITH SUDHAKARAN

namastay

Sujith sa narodil v indickej Kerale. India je považovaná za kolísku jogy a Sujith práve tu dlhé roky študoval po boku úžasných jogových osobností. Pozná Ajurvédsku medicínu, dbá na dokonalé prevedenie asán, jeho učenie je liečivé a terapeutické. Z juhu Indie po štúdiách pricestoval Sujith do Európy. Zamiloval si Slovensko, ako sám tvrdí, je to najmä kvôli ľuďom.

Keď chcete zažiť veľmi tradičnú jogu, tak ako vznikla na juhu Indie, nenechajte si ujsť jeho prvú 90 minútovú lekciu na festivale ManaStay 2020. Sujith vám ukáže, aká krásna vie byť joga. A tiež zatúžite spoznať jeho samotného.

JURAJ GAJDOŠ 

Ak vás zaujíma história jogy na Slovensku, tak jeden z prvých jogínov u nás je pôvodne učiteľ telesnej výchovy. Juraj Gajdoš sa na Slovensku joge začal venovať po páde komunizmu už v roku 1989. Je to športovec, ktorého čakala náročná operácia chrbtice. On sa však vzoprel lekárskemu verdiktu a išiel svojou cestou jogy. Pomohol sebe a odvtedy pomáha, radí a skvalitňuje život svojim žiakom. Juraj by mohol byť tvárou jogy na Slovensku. Bol medzi prvými, čo ju u nás vôbec začali vyučovať s príslušným vzdelaním. Pozná jej históriu, pamätá a je skutočne odborník na jogovú terapiu. Vyučuje nielen u nás, ale aj v zahraničí (Švajčiarsko, Nemecko, Belgicko, ČR).

Mana 

Buďte s nami pritom. Príďte spraviť niečo pre seba. 

PROGRAM

 • Sujith Sudakaran (IND) - tradičná joga
 • Visak Raveendran (IND) - tradičná joga
 • Zuzana Klingrová (CZ) - Tantra Hatha joga  
 • Juraj Gajdoš (SK) - terapeutická joga
 • Tina Burgwieser (SK/AT) - meditácia, krištálové misky
 • Rôzne druhy jogy od lektorov s medzinárodným vzdelaním
 • Správny a terapeutický pohyb 
 • Koncert Krištáľové misky - sú vyrobené z kremeňa, horského krištáľu a vyznačujú sa priam sférickými zvukmi, ktoré znejú aj niekoľko minút a napĺňajú priestor harmonizujúcimi zvukmi a dokážu liečiť
 • Trhy so zdravými výrobkami 
 • Predaj kvaltiných joga produktov
 • Senior joga zadarmo

CENA:

Vstupenka na celý festival stojí 37 eur/osoba (predpredajová cena do 10. 8. 2020)

Vstupenka na koncert krištálové misky stojí 15 eur/osoba.

Deti majú vstup na festival zadarmo.

VSTUPENKY:

https://manastay.sk/vstupenky/

FB:

https://www.facebook.com/manastayfestival/

INSTA:

https://www.instagram.com/manastay.yoga.festival

Hlavný partner festivalu je Flexity - Joga Lifestyle Brand.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Indická joga na Slovensku!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3084
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.