Fotopostup: Zacvičte si powerjogu

Adela Jasenovcova

Zacvičte si spolu s nami obľúbenú powerjogu podľa profi fotografií aj s popisom. Joga hýbe svetom, pripojte sa aj vy k celosvetovému trendu a vyformujte si krásnu postavu nielen do plaviek.

Fotopostup: Zacvičte si powerjogu
Zdroj: Tatiana Kušnirová
17. MÁJ 2018

1. Pozícia dieťaťa

Sadnite si na päty a hlavu položte hlavu na podložku. Ruky priložte dlaňami nahor pozdĺž tela a uvoľnite kríže. Pozícia vyrovnáva tlak a pomáha dostaviť sa do relaxačnej fázy. Túto polohu môžete cvičiť kedykoľvek, keď počas jogy nevládzete a potrebujete malú prestávku. Pozícia sa dá aj variovať. Ak je vám príjemnejšie, môžete ruky natiahnuť dopredu.

joga_1cast

2. Pozícia mačky

Kľaknite si na kolená a rozkročte sa na šírku bokov. Lakte majte vystreté. Hlavu spolu s krčnou chrbticou držte v predĺžení chrbtice. Neprehýbajte sa v krížoch. Dýchajte počas celej doby cvičenia plynule nosom. Nádych by mal byť rovnako dlhý ako výdych.

joga_1cast

3. Pozícia strechy

Predkloňte sa a položte ruky na zem celými dlaňami. Odkročte dozadu na šírku bokov tak, aby ste mali päty na zemi, prípadne málo nad zemou a kolená držte vystreté. Hlavu nechajte padnúť a hlboko dýchajte. Využite celú kapacitu pľúc, nielen po kľúčne kosti. Neprehýbajte sa v krížoch, a držte chrbát rovno.

joga_1cast

4. Pozícia bojovníka A

Vykročte pravou nohou dopredu a pokrčte ju v kolene. Ľavú nohu nechajte natiahnutú a vystretú v kolene. Stojíte na špičke a päta je odlepená od podložky. Je to široký stoj rozkročný, panvu natočte mierne dopredu a zdvihnite ruky nahor dlaňami k sebe. Lakte majte vystreté a pohľad nasmerujte na jeden bod smerom hore. Nezakláňajte sa a skúste držať pozíciu 5 nádychov a výdychov.

joga_1cast

5. Pozícia bojovníka B

Pozícia sa veľmi podobá na predošlú pozíciu bojovníka A, len namiesto rúk natiahnutých hore, natiahnete pravú ruky pred seba. Bude kopírovať pravé pokrčené koleno, pohľAAad smeruje na vystreté prsty. Ľavá ruka je vdau v jednej línii s pravou a kopíruje ľavú nohu. Dýchajte mocne do pľúc. Srdce vám bude biť o trochu rýchlejšie a pravdepodobne sa vám zrýchli aj dych. Nie je nutné ho umelo predlžovať.

joga_1cast

6. Modlitba

Pozícia vychádza z pozície bojovníka. Namiesto rúk smerovaných nahor ich spojte pred hrudníkom. Ich tvar pripomína modlitbu s tým rozdielom, že lakte sú odtlačené od seba. Druhá verzia je, že ruky spojíte za chrbtom. Či už ich dáte do pozície modlitby alebo si len chytíte lakte, obe verzie sú správne. Chránite si ramená.

joga_1cast

Po cvičení si všimnete, že ste sa mierne zadýchali. Je to kvôli tomu, že takmer všetky pozície namáhali srdce a boli jednak balančné, ale aj silové. Pokiaľ vydržíte, po cvičení jogy nepite zhruba 15 minút, aby ste hneď neuhasili oheň, ktorý ste počas celej doby cvičenia poctivo tvorili. Keď už sa musíte doplniť tekutiny, dajte i vlažný nesladený čaj alebo pohár minerálnej vody Gemerka, ktorou spoľahlivo doplníte stratené minerály. Veď joga nie je len o dýchaní, ale aj o potení.

Po teórii prichádza prax

Veríme, že sme vás jednotlivými pozíciami namotivovali zacvičiť si. A preto máme pre vás kompletný videotréning, ktorým si poriadne zacvičíte. Natiahnete a posilníte svaly a navyše skvele zrelaxujete. Tréningom vás bude sprevádzať sympatická jogová inštruktorka Adriana Špronglová. 

Pozície na fotografiách: Adriana Špronglová.
Popis pozícií: Adela Jasenovcová.

Okrem tejto jogy si môžete zacvičiť aj túto jogu, zameranú na celé telo.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Fotopostup: Zacvičte si powerjogu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2443
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.