Dve jogínky na jednej lodi

Jana Šimkovičová

Joga na čerstvom vzduchu láka mnohých. Vyskúšajte ju na lodi so šarmantnými inštruktorkami. 

Dve jogínky Adriany na jednej lodi
9. JUL 2017
 
Keď je vonku teplo, mnoho trénerov vytiahne svojich zverencov na čerstvý vzduch. Inak to nie je ani s jogou. Predstavte si, ako ležíte pri úvodnom rozdýchavaní alebo záverečnej šavasáne na podložke. Teplé slnečné lúče vás šteklia po tvári, letný vánok vás ovieva, užívate si ten pocit tu a teraz. Magickú prítomnosť, kedy ste dôležitý iba vy. Kvapky potu vám ľahúčko tečú po tele, počúvate príjemný hlas inštruktorky a užívate si ten skvelý okamih. Navyše cvičenie na lodi má svoju jedinečnú atmosféru. 
 
Nemusí to ostať len pri príjemnej predstave, zažiť to môžete napríklad na ranných hodinách hatha jogy, ktoré vedú dve Adriany. Obe majú bohaté skúseností s jogou. Adriana Seidler je známa inštruktorka jogy, ktorá má vlastné štúdio v Nitre. Často však navštevuje Bratislavu a jej hodiny jogy tak môžete zažiť práve aj na jednej z lodí v Bratislave.
 
adriana seidler
Foto: Adriana Seidler
 
Adriana Špronglová sa mnoho naučila nielen od slovenských inštruktorov. Nedávno sa vrátila z Indie, ktorá jej neskutočne učarovala, svoje skúseností a zážitky pretavuje aj do svojich hodín. 
 
adriana pronglova
Foto: Adriana Seidler
 
Pýtali sme sa, čo tieto dve Adriany spája natoľko, že sa rozhodli cvičiť a zorganizovať jogu na lodi. “S Aďkou sme sa dali dokopy, lebo sme dobré kamarátky. Bola mojou prvou jogovou inštruktorkou a vážim si ju za všetko, čo ma naučila. Povedali sme si, že čo budeme v lete zatvorené, je potrebné hýbať sa na čerstvom vzduchu. Keď ráno cvičíme na slnku, skutočne je to “nabíjačka” na celý deň.” vysvetľuje Adriana Špronglová.
 
joga na lodi ii
Foto: Archív Adriana Špronglová
 
A prečo by ste mali vyskúšať práve jogu? Ako zvykne hovoriť Adriana Seidler: “Pretože joga znamená cítiť sa lepšie.”
 
My sa na ich hodiny chystáme. Pridáte sa?
joga na lodi i
Foto: Archív Adriana Špronglová
 

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dve jogínky na jednej lodi

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.