Cvičíme 5 Tibeťanov

Mirka

Tibetskí mnísi oplývali veľkou múdrosťou. Podarilo sa im odhaliť prameň mladosti, z ktorého môžeme v súčasnosti čerpať i my. 5 Tibeťanov je  jednoduché jogové cvičenie, ktoré pomáha obnoviť rovnovážne prúdenie energie v ľudskom tele, vďaka čomu je človek zdravší, cíti sa mladšie a vitálnejšie.

Cvičíme 5 Tibeťanov
25. MAR 2014

Trpíme najrozličnejšími fyzickými a psychickými ťažkosťami. Sužujú nás problémy ako nedostatok energie, nekvalitný spánok, bolesť chrbta a kĺbov, svalová nerovnováha, stres, nervozita, ťažkosti s koncentráciou, negatívny prístup k životu atď. Ako tieto ťažkosti zmierniť? Spôsobov je veľa a jedným z nich je cvičenie 5 Tibeťanov.

Odporúčame prečítať: STOP starnutiu, bolesti i nedostatku energie. Je tu 5 Tibeťanov.

Ako na to?

Ak nemáte s cvičením 5 Tibeťanov vôbec žiadne skúsenosti, na začiatok je lepšie zveriť sa do rúk odborníka. Vysvetlí vám podstatu tohto cvičenia, jeho zásady a upozorní na prípadné chyby. Je lepšie venovať čas konzultácii s odborníkom, ako cvičiť nesprávne.

5 Tibeťanov tvorí 5 cvikov, ktoré sa opakujú. Jednotlivé ríty na seba vzájomne nadväzujú, preto je dobré cvičiť ich jeden za druhým. Nie je to však podmienka. Ak vám niektorý z cvikov nevyhovuje, pokojne ho vynechajte. Cvičte iba to, čo vám je príjemné. Keď budete vo vykonávaní týchto rítov zdatnejší, vrátite sa aj k problematickému cviku.

Odporúčame prečítať: 4 energetické cvičenia pre vaše zdravie

 

Čo je ešte dôležité? Začína sa pozvoľna, podľa zdravotného stavu a kondície cvičiaceho (každý cvik opakujte 1-3 razy). Po pár týždňoch pravidelného cvičenia sa môžete dopracovať k cieľovému počtu opakovaní, tých je 21.

Rozhodli ste sa venovať 5 Tibeťanom? Potom je dôležité vyčleniť si na to denne aspoň 10-15 minút. Samozrejmosťou je dôkladná rozcvička, pozostávajúca z naťahovacích pozícií. Ak máte potrebu venovať sa 5 Tibeťanom viackrát počas dňa, pokojne to urobte. Ideálny čas na to je ráno a večer.

A tu je návod na cvičenie:

Zdroj video: www.youtube.com

 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičíme 5 Tibeťanov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.