Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

Čo pomôže unavenej pleti v jeseni a zime?

redakcia

Keď sa vás starnúca pokožka opýta, čo ste robili v mladosti, potrebujete mať pripravenú odpoveď. Môžu ňou byť napríklad prírodné oleje, ktoré aj na jeseň ošetrujú pokožku prirodzenou cestou.

Rastlinné oleje vhodné pre vašu pokožku
Zdroj: Chelsea shapouri / Unsplash
4. NOV 2020

Na jeseň dostáva pokožka ľudského tela zabrať. Dni zvyknú byť ešte horúce, rána chladné, viac ľudí chodí autami, čím sa zvyšuje prašnosť, začína sa kúriť, čím sa pokožka vysúša.

Ako si v tejto situácii pomôcť? Na trhu existujú rôzne krémy, ale rovnako ako pri potravinách, aj pri kozmetike platí, čím menej pridaných vecí, tým lepšie. Ideálne je používať čisté prírodné produkty, akými sú napríklad prírodné oleje. Na tie sa zameriava spoločnosť Weleda, ktorej korene siahajú do Švajčiarska a do roku 1921.

Čo sú to prírodné oleje?

Sú to produkty, ktoré sa nachádzajú v semenách a jadrách rastlín, pretože práve v nich si rastlina ukladá energiu, ktorú potrebuje na klíčenie a rast.

Rastlinné oleje získavajú ľudia už po stáročia a preto ich existujú desiatky druhov. Niektoré sú jedlé, niektoré sa používajú najmä v kozmetike. Na jeseň sú na ošetrenie pokožky vhodné najmä tri oleje - z granátového jablka, ruže a brezy.

Prejdime si ich postupne.

Oleje na pokožku v jeseni

Spevňujúci pleťový olej z granátového jablka je olej nabitý účinnými látkami, ktoré pleti dodávajú intenzívnu výživu a okamžite ju rozžiaria. Zmes 8 starostlivo vybraných organických olejov, vrátane granátového, marhuľového, avokádového a arganového, spoločne s výťažkami z prosa pleť viditeľne spevňujú a zjemňujú vrásky.

weleda

Ružový pleťový olej, bio olej zo semien damašskej ruže, funguje ako regenerátor, ktorý oživí unavenú, mdlú pokožku a pomôže jej zachovať si pružnosť. Jeho omamná vôňa navodzuje pocit vnútornej harmónie. Olej tiež podporuje regeneráciu pokožky.

Weleda

Brezový olej poskytuje prírodnú starostlivosť o pokožku, ktorú trápi celulitída. Povzbudzujúci masážny olej je vhodný na problematické partie ako sú stehná a zadok. Je osviežujúci, účinný a nenájdete v ňom nič viac než to najlepšie z rastlín.

Weleda

"Používam tieto prírodné oleje od Weledy už dlhší čas a musím povedať, že okrem pohladenia pokožky, pohládzajú aj dušu. Najmä v sychravom počasí po celom dni, pôsobia na mňa upokujúco. Navodzujú príjemný pocit, kedy bažím už len po relaxe. Samozrejme používam ich aj preto, lebo mi spevňujú pokožku, na čo si aj už dávam pozor," dodáva Jana Šimkovičová, zakladateľka portálu Cvičte.sk. 

weleda


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Čo pomôže unavenej pleti v jeseni a zime?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3200
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.