Chceli by ste zmeniť svoj život? Stačí málo - mať odvahu!

Advertoriál

Hovoríte si každý deň, že to zmeníte? Že váš život už bude taký, aký ho skutočne chcete? Tak čo vám v tom bráni?

Jan Dubnicka
Zdroj: Jeny Šimková, Slovart
2. JUL 2018

Predstavte si ten psychický tlak, aký pociťujú športovci pred finálovým zápasom alebo rozhodujúcimi pretekmi. Upierajú sa na nich oči státisícov, častokrát miliónov ľudí, ktorí samozrejme vedia všetko lepšie, ako oni alebo ich tréneri. Ale nemusíme ísť ani do takýchto globálnych vôd, stačí ak si spomenieme na seba. Na svoju nervozitu pred rozhodujúcim pohovorom, štátnicami alebo ten paralyzujúci strach, ktorý pravej nohe bráni vykročiť na schodík pod pódiom.

„Strach nahlodáva našu schopnosť jasne myslieť a paralyzuje nás. Namiesto toho, aby sme konali, ostávame stáť ako prikovaní na jednom mieste, neschopní pohnúť sa ďalej. Každý z nás sa však môže naučiť, ako prekonať strach, ako sa vysmiať svojim obavám a ako si vybudovať sebadôveru,“ hovorí Ján Dubnička, ktorý sa už desať rokov venuje vzdelávaniu a rozvoju ľudí. Roky praxe pri práci s top manažérmi, športovcami, ale aj firmami ukázali, že sú to práve obavy a strach, ktoré nám bránia prežívať šťastný život. No sú to prirodzené obranné mechanizmy, ktoré  nemôžeme len tak „vypnúť“. To bolo aj impulzom na napísanie jeho už druhej knihy, Chce to len odvahu, ktorá vyšla vo Vydavateľstve SLOVART.  V nej ponúka účinné rady a techniky, ako prekonať strach v jeho najrozmanitejších podobách – strach z neúspechu, odmietnutia, riešenia problémov aj zo zmien. Poradí vám, ako identifikovať svoje obavy, zvládnuť strach, vypestovať si vnútornú silu aj sebadôveru a získať mentálnu imunitu.

Jan Dubnicka Slovart

Všetko to začína v hlave

Ján Dubnička je presvedčený, že všetko sa začína myšlienkami a je v našej moci mať „dobré“ myšlienky. Myšlienky sú prvotnou príčinou všetkého. Všetko ostatné, čo zažívame, je ich dôsledkom. Preto ak chce človek v živote dosiahnuť spokojnosť a šťastie, teda lepší život, mal by začať tým, že dá stopku toxickému odpadu v podobe negatívnych a sabotujúcich myšlienok (nemám na to, nedokážem to), nezmyselnému strachu a obávam či trápením sa nad minulosťou a vecami, ktoré sa nedajú zmeniť.  „Ak ste vyzretým človekom a prevzali ste za svoj život 100% zodpovednosť, je vám jasné, že ste to vy, kto vás urobí šťastným. Ak si myslíte, že šťastie vám prinesie niekto iný, ste na omyle. Potrebujete sa naučiť byť šťastným sám so sebou, nie hľadať šťastie v niekom inom. Iba vy sám môžete seba urobiť šťastným,“ upresňuje vyhľadávaný kouč.

Zmeniť svoj život k lepšiemu môže každý

A práve takto sa aj on dostal k svojmu terajšiemu zamestnaniu. Určite si ho mnohí pamätáte ako jednu z moderátorských tvárí známej televízie. No po čase zistil, že takýto život ho nenapĺňa a rozhodol sa to zmeniť, čo sa mu aj podarilo. Videl, že okolo je mnoho nešťastných ľudí a on chcel svoje skúsenosti odovzdať ďalej, preto si vybral dráhu motivačného trénera a napísal aj svoju prvú knihu Vytvorte si život, po akom túžite. Zastáva názor, že každý človek je odborníkom na svoj vlastný život. „Mojím poslaním je neustále na sebe pracovať, nachádzať a vyvíjať lepšie a účinnejšie spôsoby, ako vám otvoriť dvere k vám samým, aby ste našli cestu, odpovede, inšpiráciu a chuť.“

Ak nie ste so svojím životom spokojní, začnite so zmenou už teraz. Načo zbytočne čakať čo len pár minúť? Pozbierajte svoju odvahu a prekonajte strach. To je najlepší štart na ceste k vysnívanému cieľu.

Zdroj: PR, Slovart


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Chceli by ste zmeniť svoj život? Stačí málo - mať odvahu!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2492
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.