Aj vás trápi zimná depresia? Choďte na lyžovačku!

Advertoriál

Aj vy patríte medi tých, ktorí trpia sezónnou afektívnou poruchou, ľudovo označovanou termínom zimná depresia? Medzi hlavné príznaky zimnej depresie patrí nedostatok energie, väčšia potreba spánku, zvýšený príjem potravy a znížený záujem o akékoľvek aktivity. Čo vtedy robiť?

Spanok_Zena
Zdroj: PR, Grandiosoft
28. FEB 2019

Sezónna afektívna porucha môže u niekoho trvať pár dní, u iného od jesene až do jari. V tomto období pôsobí na ľudí negatívne pochmúrne počasie a chlad. Nedostatok slnka a málo svetla sa mnohokrát podpíšu na tom, že sa človek necíti fit a má aj zlú náladu. Sychravé dni neblaho ovplyvňujú aj temperament, v ľuďoch podporujú lenivosť a pohodlnosť. Zimnú depresiu je však možné zmierniť. Medzi účinné spôsoby patrí napríklad terapia svetlom a športovanie.

Kvalitné oblečenie   

Ak ste sa rozhodli zahnať zimnú depresiu športom, je to skvelé rozhodnutie. Šport pôsobí liečebne v každom ročnom období a zimné športy navyše otužia organizmus. Či si vyberiete turistiku, sánkovanie, korčuľovanie, snoubording alebo lyžovanie, pri žiadnej outdoorovej aktivite však nepodceňte vhodné športové odevy. Športové oblečenie značky Sportalm ponúka široký výber kvalitných odevov. Od funkčnej spodnej bielizne, cez nepremokavé bundy a otepľovačky, až po hrejivé čiapky a rukavice. Pri zimných športoch je teplé oblečenie priorita, no nesmie omínať či brániť v pohybe. Spodné oblečenie vyberajte najmä z priedušných materiálov a vrchné odevy z pružných materiálov, ideálne s tepelnou izoláciou, ktoré zabezpečia teplo aj komfort.

Lyzovacka_Partia

Skvelá lyžovačka 

Kto sa nechcete poddať zimnej depresii, ten sa oddáva zimným športom. Pohyb v krásne zasneženej prírode dodá nielen energiu, ale aj dobrú náladu. Zbaľte si zjazdové lyželyžiarske topánky a vyberte sa na zjazdovky do ktoréhokoľvek zimného športového strediska vo vašom okolí. Slovensko ponúka desiatky dobre vybavených zimných stredísk. Medzi TOP strediská patrí Jasná, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Donovaly, Vrátna dolina, Oščadnica a mnoho iných, ktoré lyžiarom ponúkajú množstvo zjazdoviek pre začiatočníkov aj pokročilých. V zimných mesiacoch sú zjazdovky aj v prípade nedostatku snehu zasnežované snežnými delami, pre dobrých lyžiarov strediská poskytujú aj unikátne možnosti zjazdov vo voľnom teréne. Zjazdovky sú vybavené najmodernejšími sedačkovými a kabínkovými lanovkami. Bežnou súčasťou areálov sú samostatné detské kútiky s vlastnými vlekmi či s posuvnými pásmi pre bezpečné lyžovanie detí, tiež lyžiarske škôlky a babysitting. Detské zóny ponúkajú pre tých najmenších aj detské ihriská, pre všetkých športových nadšencov rôzne náučné chodníky a množstvo zaujímavého sprievodného programu. Milovníci zimných športov nájdu v zimných strediskách nielen široké spektrum lyžiarskych tratí a prepravných zariadení s veľkou kapacitou, ale aj nadštandardné ubytovacie a reštauračné služby, ktoré dopomôžu k tomu, aby si človek na zimnú depresiu ani nespomenul.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aj vás trápi zimná depresia? Choďte na lyžovačku!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2974
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.